Ordu Vize İşlemleri

Ordu Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Ordu, yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan Türkiye’nin 29. şehridir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Ordu’da ikamet eden 251 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve bu vize başvurularından 241 kişi onay almıştır. %96 onay oranı ilke vizem.net, Ordu’dan yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ordu’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Ordu’da hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Ordu’da ikamet eden kişilerin yapacakları vize başvuruları, en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilcilikler yapılmaktadır.

Ordu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Ordu ilinde vize başvurusu merkezi bulunmamaktadır. Ordu’da ikamet eden kişiler, vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net acentesinin Karadeniz Bölgesi saha personelinden danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Ordu vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
  • Sabit telefon: 0850 241 1868
  • Yetkili kişi: Yasin Temur

Ordu Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Ordu vize başvuru merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

  • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
  • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Ordu’dan En Fazla HangiÜlkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Ordu’da en fazla hangi ülkeler için vize başvuruları yapıldığı aşağıda verilmiştir.

  • Rusya vize başvurusu
  • Romanya vize başvurusu
  • Çin vize başvurusu

Ordu’dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vizesine başvuracak Ordu’da ikamet eden kişilerin, gerekli evrakları hazırlayarak en yakın Rusya vize başvuru merkezinden randevu alması ve randevu tarihinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Rusya vizesi başvurusu için Kosmos Ordu vize merkezi bulunmamaktadır. Ordu’ya en yakın Rusya vize merkezi Trabzon’dadır. Trabzon Kosmos vize merkezi; Kahramanmaraş Cd. No: 9, Zorlu Grand Hotel İçi Giriş Katı, Ortahisar/ Trabzon adresinde bulunmaktadır.

Ordu’dan Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ordu’dan Romanya vize başvurusunda bulunmak için gerekli evrakların hazırlanması ve en yakın Romanya konsolosluğuna başvurusa bulunulması gerekmektedir.

Ordu’da Romanya vize başvuru merkezi bulunmadığından, Romanya vizeleri için Ordu’da ikamet edenlerin Romanya Ankara Büyükelçiliği’ne başvurması gerekmektedir. Romanya Ankara vize başvurusunda bulunmak için gerekli evraklar toplanmakta ve Romanya Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınmaktadır. Randevu gününde Büyükelçiliğe gidilmekte ve gerekli evraklar sunularak başvuru tamamlanmaktadır.

Ordu’dan Çin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ordu’dan Çin vize başvurusunda bulunmak için, en yakın vize merkezi aracılığıyla başvuru yapılmaktadır. Ordu’dan Çin vize başvurusu yapacak umuma mahsus pasaporta sahip başvuru sahiplerinin İstanbul Çin Vize Merkezi’nden, diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip başvuru sahiplerinin; Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ndan vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Çin vize başvurusunda bulunmak için, gerekli evraklar hazırlanmakta ve İstanbul Başkonsolosluğu ya da İstanbul Çin Vize Merkezi’nden randevu alınmaktadır. Randevu gününde seçilen merkeze gidilmekte ve gerekli evraklar sunularak başvuru yapılmaktadır.

Avrupa Vizesi Ordu’dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesine başvuran kişiler, hangi ülkeden Schengen vizesi alacağına bağlı olarak başvuru sürecini en yakın vize merkezi aracılığı ile yapabilmektedir.

Schengen vizesi için son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış vatandaşlar, vizem.net üzerinden sadece zorunlu evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir. Vizem.net akredite acentesi Karadeniz bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ordu Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Ordu’nun çevre illerindeki vizem.net akredite acentesinin vize başvuru merkezleri nelerdir?

Paylaş: