Rize Vize İşlemleri

Rize Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Rize yurt dışına yapılacak seyahatler için Türkiye'de en çok vize başvurusu yapılan 56. şehirdir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Rize'de ikamet eden 84 vatandaş için başvuru yapılmış ve bunlardan 81'inin onayı alınmıştır. %96,4 onay oranı ile Vizem.net, Rize'den yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Rize Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemler için Verilir?

Rize vize danışmanlık hizmetleri kapsamında sunulan temel vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli belgelerin incelenmesi ve eksiklerin tamamlanması
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce olarak vize dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Online evrak yükleme işlemleri
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takibi ve SMS bilgilendirme servisi

Rize'de ikamet eden kişiler için verilen vize danışmanlık hizmetleri, seyahat edilecek ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Rize'den alınacak vize danışmanlık paketi kapsamında, öncelikle vize başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir ve başvurunun uygun bulunması halinde ilgili ülke konsolosluğu veya aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Rize'den vize başvurusu yapacak vatandaşlar, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Rize'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Rize’de hiçbir ülkeye ait dış temsilcilik bulunmamaktadır. Rize’den yapılacak vize başvuruları, kişiye en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilciliğe gidilerek yapılabilmektedir.

Rize Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Rize’de vize başvurusunda bulunmak için herhangi bir dış temsilcilik bulunmamaktadır.

Rize’den vize başvurusu yapmak için; Vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personelinden vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için yardım alınabilmektedir.

Rize vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Yasin Temur

Rize'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Rize’de en fazla aşağıda verilen ülke için vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Almanya vize başvurusu
 • Yunanistan vize başvurusu
 • Suudi Arabistan vize başvurusu

Rize'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize’den Almanya vize başvurusu, gerekli evraklar tamamlanarak ve Almanya’ya ait en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. Başvuruda bulunacak vatandaşların belirlenen randevu saatinde bizzat başvuru merkezine gitmeleri gerekmektedir.

Rize’den Almanya vize başvurusu için en yakın vize başvuru merkezi İdata Trabzon’dur. İdata Trabzon adresi İnönü mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apartmanı, No: 365/A, 61040, Ortahisar/ Trabzon’dur.

Schengen vizeleri için VIS sistemine son 5 yıl içinde parmak izi kaydı yaptırmış vatandaşların Vizem.net üzerinden başvuru yapmaları için sadece evrak göndermeleri yetmektedir.

Rize'den Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize’den Yunanistan vize başvurusu, ilgili evraklar tamamlandıktan sonra Yunanistan’ın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. Başvuru işleminin gerçekleşmesi için vize başvuru merkezine şahsen gitmek gerekmektedir.

Rize’den Yunanistan vize başvurusu için en yakın vize başvuru merkezi VFS Global Trabzon’dur. VFS Global Trabzon adresi Pazarkapı mahallesi, Sahil caddesi, No: 103, Sanayi ve Ticaret Odası, Kat: 6, 61200, Merkez/ Trabzon’dur.

5 yıl içinde VIS sistemine Schengen vizeleri için parmak izi kaydı veren kişiler, Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek vize başvurusu yapabilmektedir.

Rize'den Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize’den Suudi Arabistan vize başvurusu, gerekli evrakların tamamlanmasından sonra Suudi Arabistan’ın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru merkezine belirtilen randevu tarihinde şahsen gidilerek başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.

Rize’den Suudi Arabistan vize başvurusu için yetkili kurum Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’dir. Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği adresi Gaziosmanpaşa, Turan Emeksiz sokak, No: 6, 06700, Çankaya/ Ankara’dır.

Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuruda bulunmak için VIS sisteminde Schengen vizesi için 5 yıl içinde verilmiş parmak izi kaydı bulunması gerekmektedir.

Schengen Vizesi Rize'den Nasıl Alınır?

Rize’den Schengen vizesi almak için vize alınacak Schengen ülkesine bağlı olarak başvuru en yakın vize merkezine başvuruda bulunmak gerekmektedir.

VIS sisteminde son beş yıla ait parmak izi kaydı bulunan vatandaşlar sadece evrak göndererek Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmektedir. Schengen vize başvuruları için Karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlara Vizem.net danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Rize Çevresindeki Vizem.net Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Rize çevre illerinde bulunan Vizem.net danışmanlık ve vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: