Samsun Vize İşlemleri

Samsun'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Samsun, Türkiye'den yurtdışına seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının en çok vize başvurusunda bulunduğu 21. şehirdir. Son 5 yıl içerisinde Vizem.net danışmanlığında, Samsun’da ikamet eden 256 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve 251 başvuru için vize onayı alınmıştır. Samsun vize danışmanlık konusunda hizmet veren Vizem.net, %98’lik bir oran ile Samsun’da ikamet eden vatandaşların vize başvurularında en yüksek onay oranını elde eden akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Samsun Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Samsun'da ikamet eden ve yurtdışına seyahat etmek üzere vize başvurusu yapacak kişiler, destek@vizem.net adresine mail atarak veya Vizem.net çağrı merkezini arayarak vize danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada vize başvuru sahibinin başvuru belgeleri, seyahat edilecek ülke ve talep edilen vize türüne göre uzman ülke danışmanı tarafından incelenir ve koşulları uygun bulunan kişiler için ilgili dış temsilcilik veya aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılır.

Samsun'dan Hangi İşlemler için Vize Danışmanlığı Alınabilir?

Samsun vize danışmanlık hizmetleri kapsamında Vizem.net danışmanları tarafından tamamlanan başvuru işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru belgelerinin incelenmesi
 • İngilizce vize dilekçesi hazırlığı
 • Yeminli tercüme ve noter onayları
 • Vize başvuru formu doldurulması
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Online belge yükleme hizmeti
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme servisi

Samsun Vize Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

2022'de turistik vize başvurularında 35'ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olup; öğrenci, çalışma, aile birleşimi, iş kurma ve yatırım gibi amaçlarla alınacak uzun süreli vize türleri için başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir. Samsun vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılan ülke ve talep edilen vize türüne göre değişmektedir.

Samsun'da Konsolosluk Var Mıdır?

Samsun’da yer alan, yabancı ülkelere ait dış temsilcilikler aşağıda verilmiştir.

 • Samsun Avusturya Fahri Konsolosluğu

Avusturya Fahri Konsolosluğu Samsun'da Nerededir?

Samsun Avusturya Fahri Konsolosluğu’nun adresi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Hançerli Mahallesi, Abbasağa Sokak, No:8, Samsun; telefon numarası +90 362 431 2234 ve e-posta adresi ogumus@samsuntso.org.tr’dir. Samsun Avusturya Fahri Konsolosu Okan Gümüş’tür.

Samsun Alman Konsolosluğu Nerededir?

Almanya Konsolosluğu, Samsun ilinde bulunmamaktadır. Samsun’da bulunan Almanya Konsolosluğu 2018 yılına kadar fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermiş ve sonrasında kapanmıştır. Samsun’da ikamet eden Türk vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri, en yakın dış temsilcilik olan Almanya Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

Samsun Hollanda Konsololsuğu Nerededir?

Samsun’da bulunan Hollanda Fahri Konsolosluğu 2017 yılına kadar hizmet vermiş ve sonrasında kapanmıştır. Samsun’da ikamet eden kişiler, Hollanda vizesi işlemleri için İstanbul’da bulunan Hollanda Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir.

Samsun Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Samsun’da yurtdışı vize işlemleri için hizmet alınabilecek bir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Samsun’da ikamet eden vatandaşlar, vize başvurusu için gereken evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi amacı ile, Vizem.net’in Karadeniz Bölgesi saha personelinden danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Samsun vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: +90 850 241 18 68
 • Yetkili kişi: Yasin Temur

VFS Global Vize Başvuru Merkezi Samsun'da Nerededir?

Samsun ilinde VFS Global vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Samsun’da ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuruları, Samsun’a en yakın merkez olan VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi, Pazarkapı Mahallesi, Sahil Caddesi, No: 103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 6. Kat, Ortahisar, Trabzon adresinde hizmet vermektedir ve telefon numarası +90 212 373 58 25’tir.

VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi üzerinden vize başvurusunda bulunulabilen ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Avusturya
 • Estonya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Malta
 • Polonya

İdata Vize Başvuru Merkezi Samsun'da Nerededir?

Samsun’da İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Samsun’da ikamet eden vatandaşların vize başvuruları, İdata Trabzon vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İdata Trabzon vize başvuru merkezi, İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apt., No: 365A, Ortahisar, Trabzon adresinde hizmet vermektedir ve telefon numarası +90 850 460 84 93’tür.

Samsun’da ikamet eden vatandaşların, İdata Trabzon vize başvuru merkezi üzerinden vize başvurusunda bulunabileceği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • İtalya

Samsun'dan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Samsun’da ikamet eden kişiler, yurtdışına seyahat etmek için, vize başvuru merkezleri veya akredite Samsun vize acentaları üzerinden vize başvurusunda bulunabilmektedir. Amerika ve Romanya gibi belirli ülkeler için, ilgili ülkenin Ankara’da bulunan dış temsilciliğine şahsen başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net, Samsun’da ikamet eden Türk vatandaşlarının Samsun vize işlemleri için, toplam 45 ülkeye yönelik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Samsun'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Samsun’da ikamet eden vatandaşların en fazla vize başvurusunda bulunduğu ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Samsun Almanya vize başvurusu
 • Samsun Bulgaristan vize başvurusu
 • Samsun İngiltere vize başvurusu
 • Samsun İtalya vize başvurusu
 • Samsun Rusya vize başvurusu
 • Samsun Fransa Vize Başvurusu

Samsun'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun’dan Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için, Samsun’a en yakın merkez olan Ankara’daki İdata Almanya vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İdata Ankara vize başvuru merkezine, randevu tarihinde şahsen gidilerek gerekli evraklar beyan edilmekte ve vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Samsun’da ikamet eden vatandaşların Almanya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, İdata Ankara vize başvuru merkezidir ve Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt. No: 231/ A Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

VIS sistemine parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde yapılmış olan kişiler, Almanya’ya seyahat etmek üzere Schengen vizesi almak için, sadece gerekli evrakları göndererek,Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Samsun'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun’da ikamet eden ve Bulgaristan vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının, gerekli evrakları hazırlayarak İstanbul’da bulunan Vizem.net merkez ofisine iletmesi, Bulgaristan vizesi başvuru işleminin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

Samsun'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun’dan İngiltere’ye seyahat etmek üzere vize başvurusu yapmak için, Samsun’a en yakın vize başvuru merkezi olan Ankara’daki TLS İngiltere vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde, İngiltere vizesi için gereken evraklar, TLS Ankara vize başvuru merkezine şahsen teslim edilmekte ve vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Samsun’da ikamet eden vatandaşların İngiltere vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, TLS Ankara vize başvuru merkezidir ve Sheraton Hotel Ankara ve Kongre Merkezi, Noktalı Sokak, Kavaklıdere, Çankaya/ Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Samsun'dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun’dan İtalya vizesi başvurusunda bulunmak için, gerekli evrakların hazırlanması ve en yakın vize başvuru merkezi konumunda olan İdata Ankara vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İtalya vizesi Samsun ilinden alınmak isteniyor ise, randevu tarihinde İdata Ankara vize başvuru merkezine, şahsen gidilerek gerekli evrakları teslim edilmesi ve vize başvuru işlemini tamamlanması gerekmektedir.

İtalya vizesi başvuruları için Samsun’da ikamet eden vatandaşlara danışmanlık hizmeti sunan Samsun İtalya vize merkezi, İdata Ankara vize başvuru merkezidir ve Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt. No: 231/ A Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

İtalya’ya seyahat etmek üzere Schengen vizesi almak isteyen ve son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış olan kişilerin, Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmesi için gerekli evrakları göndermesi yeterli görülmektedir.

Samsun'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun’da ikamet eden ve Rusya’ya seyahat edecek kişilerin vize başvurularında, gerekli evrakların hazırlanması ve Rusya’nın en yakın vize başvuru merkezi olan Trabzon Rusya vize merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Samsun Rusya vize başvurusunda bulunan kişilerin, randevu tarihinde Trabzon’daki Rusya vize merkezine şahsen giderek gerekli evrakları beyan etmesi ve vize başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Rusya vize merkezi, Samsun’da ikamet eden vatandaşlara Rusya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve Pazarkapı Mahallesi, Devlet Sahil Caddesi, No: 103/ 1, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 7. Kat, Ortahisar, Trabzon adresinde hizmet vermektedir.

Samsun'dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa’ya seyahat etmek isteyen ve Samsun’da yaşayan vatandaşların vize başvuruları için; gerekli evraklar hazırlandıktan sonra, en yakın vize başvuru merkezi sayılan Ankara VFS Global Fransa vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Fransa vizesi için başvuruda bulunan kişilerin, randevu tarihinde VFS Global Ankara vize başvuru merkezine şahsen giderek gerekli evrakları teslim etmesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Samsun’da ikamet eden vatandaşların Fransa vizesi başvuruları için, VFS Global Ankara vize başvuru merkezi tarafından danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. VFS Global vize başvuru merkezi; İşçi Blokları Mahallesi, Rıfat Ilgaz Caddesi, No: 57/ A, Regnum Sky Tower, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Schengen Vizesi Samsun'dan Nasıl Alınır?

Samsun’dan Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuru işlemleri, hangi ülkeden vize talep edildiğine bağlı olarak, Samsun’a en yakın vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde, VIS sisteminde parmak izi kaydı alınmış kişilerin Schengen vizesi başvuru işlemleri, sadece gerekli evrakların gönderilmesi ile Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Vizem.net, Karadeniz bölgesinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Samsun Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Samsun’un yakın çevresinde hizmet veren Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: