Sivas Vize İşlemleri

Sivas'tan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Sivas vize danışmanlık için akredite acente merkezleri ile iletişime geçilebilmektedir. Sivas vize merkezi iş, eğitim ve turizm alanlarında vize türleri vermektedir.

Sivas yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 32. şehirdir. Vizem.net yardımıyla son 5 yılda Sivas’ta ikamet eden 189 kişi için başvuru yapılmış ve bunlardan 183’ünün onayı alınmıştır. %96,8 onay oranı ile vizem.net Sivas’tan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Sivas Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Sivas vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre, öncelikle vize başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize belgeleri ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunduğu kişiler için ilgili ülkenin dış temsilciliği veya aracı kurum başvuru merkezinden randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Sivas'tan vize başvurusu yapacak vatandaşların Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmeleri ile vize uygunluk tespiti için süreç başlatılabilmektedir.

Sivas'tan Hangi İşlemler için Vize Danışmanlık Hizmeti Alınabilir?

Sivas'ta ikamet eden kişiler için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Başvuru belgelerinin kontrolü, eksiklerin tamamlanması
 • İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Vize formu doldurma işlemi
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı hizmeti
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme hizmeti

Sivas'ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Sivas’ta herhangi bir dış temsilcilik bulunmamaktadır. Sivas’tan vize başvurusu yapacak vatandaşlar en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilciliklere başvuru yapabilmektedir.

Sivas Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Sivas’ta vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Sivas vize işlemleri il dışında yapılmaktadır. Sivas’ta vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar gerekli evrakların bilgilendirmesi ve kontrolü için vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Sivas vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Emrah Sultar

Sivas İdata Nerededir?

Sivas’ta İdata adres bulunmamaktadır. Sivas’ta ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya ve Almanya vize başvuruları için İdata Ankara adresine başvurması gerekmektedir.

Ankara İdata merkezi Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No: 231/A Çankaya adresinde bulunmaktadır. Ankara İdata iletişim numarası ise 0850 460 8493 şeklindedir.

Sivas'tan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Sivas'ta en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Rusya vize başvurusu
 • Macaristan vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu

Sivas'tan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vize başvurusu için gerekli evraklar vizem.net başvuru merkezine gönderilerek başvuru tamamlanabilmektedir.

Uzun süreli Rusya vizesi almak isteyen vatandaşlar Rusya Federasyonu Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne doğrudan başvurma hakkına sahiptir. Rusya vize başvuru sahipleri, Rusya Ankara Büyükelçiliği internet sitesinden çevrimiçi bir ön randevu almalıdır.

Rusya vizesi başvuru işlemlerinde yalnızca başvuru kaydı sırasında kişisel verileri sisteme girilen başvuru sahiplerinden gelen belgeler kabul edilmektedir. Rusya vizesi Sivas belgelerinde başvuru sahibi tarafından konsolosluk bölümüne sunulan veriler ile sistemde belirtilen bilgilerin uyuşmaması durumunda belgeler dikkate alınmamaktadır. Gerekli belgelerin eksiksiz tesliminin ardından başvuru tamamlanmaktadır.

Sivas'tan Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas’tan Macaristan vize başvurusu yapmak için ikamet edilen bölgeye en yakın vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.

Macaristan vize başvurularında başvuru sahibi randevu saatinde vize başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemini tamamlamalıdır. Macaristan vize başvurusu için İstanbul’da ve Ankara’da başvuru merkezi bulunmaktadır.

Sivas’a en yakın Macaristan Ankara başvuru merkezi Aziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi, No:98/1 Çankaya’da bulunmaktadır.

Sivas'tan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas’tan Fransa vize başvurusu yapmak için ikamet edilen bölgeye en yakın vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.

Fransa vize başvurularında başvuru sahibi randevu saatinde vize başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemini tamamlamalıdır.

Sivas’a en yakın başvuru merkezi olan Fransa Ankara başvuru merkezi Regnum Sky Tower, İşçi Blokları Mahallesi, Rıfat Ilgaz Caddesi No:57/A Çankaya, Ankara 06530 adresinde bulunmaktadır.

Schengen vizesi başvuruları için son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler vizem.net üzerinden yalnızca belge göndererek başvuru yapabilmektedir.

Schengen Vizesi Sivas'tan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, Schengen bölgesine üye devletlerden herhangi birine seyahat eden kişilerin çeşitli amaçlarla 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir.

Schengen vizesi başvuruları ilgili ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden yapılmaktadır.

Schengen vizesi başvuruları için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izini kaydettirmiş şahıslar vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvurularını yapabilmektedir. Vizem.net İç Anadolu Bölgesi’nde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Sivas Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Sivas çevre illerindeki vize merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: