Trabzon Vize İşlemleri

Trabzon Vize Merkezi: 2022 Danışmanlık Hizmetleri ve Ücretleri

Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan vize başvurularında, en çok başvuruların yapıldığı 27. il Trabzon’dur. Trabzon’da vize işlemleri, vize danışmanlık hizmeti sunan şirketler ile vize merkezleri aracılığıyla ya da kimi ülkeler için direkt olarak İstanbul’da yer alan ilgili dış temsilcilikler aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile son 5 yılda Trabzon'da ikamet eden 236 vatandaş için başvuru yapılmış ve bu başvurulardan 231'inin onayı alınmıştır. %97,8 onay oranı ile Vizem.net Trabzon'dan yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Trabzon'da Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Trabzon’da vize danışmanlık hizmeti dahilinde öncelikle başvuru sahibinin seyahat etmek istediği ülke ve başvuruda bulunulacak vize türü için uzman danışmanlar tarafından inceleme yapılır. Vize başvuru sahibinin ilgili ülke vize başvurusu için gerekli koşulları sağlaması durumunda, Trabzon vize işlemleri dahilinde gerekli formların doldurulması ve vize randevu işlemleri yapılmaktadır.

Trabzon ilinden vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Vizem.net ile; çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak iletişim kurarak uzman danışmanlardan destek alabilmektedir.

Trabzon Vize Danışmanlığı Kapsamında Hangi Hizmetler Verilir?

Trabzon vize danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize belgelerinin incelenmesi ve eksik evrak bulunduğu durumlarda tamamlanması
 • Başvuruda bulunulan vize türü için vize başvuru formu doldurulması
 • Gerekli olduğu durumlarda yeminli çeviri ve noter onay işlemlerinin yapılması
 • Vize talep dilekçesinin vize başvurusu yapılan ülkenin dilinde ya da İngilizce olarak yazılması
 • Vize başvurusunun online sistem üzerinden yapıldığı durumlarda gerekli evrakların online sisteme yüklenmesi
 • Vize başvurusu için gerekli seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Seyahat edilecek ülke için başvuru sahibi adına konaklama ve ulaşım rezervasyonlarının yapılması
 • Vize başvurusunun güncel durumunu takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Vize randevusu belirlenmesi ile randevu değiştirme ve iptal işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • SMS ile bilgilendirme yapılması

Trabzon Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Trabzon vize işlemleri için danışmanlık ücretleri, başvuru sahiplerinin seyahat etmek istediği ülkeye ve başvuruda bulunulacak olan vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Trabzon’dan yapılacak vize işlemlerinde 35’ten fazla ülke için kısa süreli turizm vize başvuruları için danışmanlık ücreti genellikle 30 euro olarak uygulanmaktadır.

2022 yılında yapılacak olan vize başvurularının çalışma, eğitim alma, yatırım, iş kurma ya da aile birleşimi gibi amaçlarla uzun süreli vize türleri için yapılacağı durumlarda danışmanlık ücretleri ortalama 65 ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Trabzon'da Hangi Ülkelerin Konsolosluğu Bulunur?

Trabzon’da konsolosluğu yer alan ülkeler aşağıda listelenmektedir.

 • Trabzon Gürcistan Konsolosluğu
 • Trabzon Rus Konsolosluğu
 • Trabzon İran Konsolosluğu
 • Trabzon Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Konsolosluğu
 • Trabzon Almanya Konsolosluğu
 • Trabzon Estonya Konsolosluğu
 • Trabzon Macaristan Konsolosluğu
 • Trabzon Makedonya Konsolosluğu
 • Trabzon Pakistan Konsolosluğu
 • Trabzon Romanya Konsolosluğu
 • Trabzon Slovakya Konsolosluğu
 • Trabzon Slovenya Konsolosluğu
 • Trabzon Sri Lanka Konsolosluğu

Trabzon Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Trabzon’dan ya da çevre illerden vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, gerekli başvuru işlemleri için akredite acente Vizem.net’in Karadeniz Bölgesi için görevli olan saha personeli ile iletişim kurarak danışmanlık hizmeti alabilir.

Trabzon vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Emrah Sultar

Trabzon Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Trabzon vize merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

Hafta içi her gün: 08:30 ve 19:00 saatleri arası

Cumartesi: 10:00 ve 15:00 saatleri arası

Aracı Kurumların Trabzon Vize Acentaları Hangileridir?

Trabzon’da Schengen ülkeleri ve Rusya vize başvuruları için hizmet veren VFS Global, iDATA, Kosmos Vize ve Russia Visa Centre aracı kurumlarının Trabzon vize ofisleri bulunmaktadır. Trabzon’dan yapılan vize başvurularında, Kosmos Vize Trabzon veya diğer aracı kurumların vize başvuru merkezlerine müracaat ederek başvuru sahiplerinin evrak teslimi ve parmak izi işlemlerini tamamlamaları gerekir. Uzun süreli vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin genellikle vize başvurusunda bulunulacak ilgili ülkenin Ankara’da yer alan dış temsilciliğine müracaat ederek parmak izi kaydı vermeleri gerekir.

Trabzon’dan yapılan vize başvurularında vize başvuru sahibinin son 5 sene içerisinde almış olduğu bir Schengen vizesi olduğu durumlarda, Vizem.net Trabzon saha danışmanına ya da Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların teslim edilmesi yeterlidir ve ek olarak biyometri bilgilerinin verilmesine gerek yoktur.

Trabzon'da Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Trabzon’da vize merkezine gitmeden başvuru yapmak isteyen kişiler, VIS parmak izi kaydına sahip ise Schengen bölgesine üye olan ülkelere yaptıkları vize başvurularını, Bulgaristan vize başvurularını ve Dubai, Hindistan, Küba ve Meksika gibi e-vize uygulaması olan ülkeler için vize başvurularını vize merkezine gitmeden, akredite acente Vizem.net üzerinden yapabilmektedir.

Trabzon'da En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Danışmanlığı Verilmektedir?

2017 ve 2021 yılları arasında Trabzon'da ikamet eden başvuru sahipleri için en fazla vize danışmanlık hizmeti verilen ülkeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • Polonya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu
 • Hollanda vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu
 • Yunanistan vize başvurusu
 • Romanya vize başvurusu
 • İran vize başvurusu

Trabzon'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon’dan Almanya vize başvurusu, gerekli vize evraklarının eksiksiz bir biçimde hazırlanmasının ardından Trabzon Almanya vizesi başvuru merkezi üzerinden randevu alınarak yapılır. Trabzon Almanya vize başvurusu işlemleri, başvuru sahiplerinin randevu tarihinde şahsen ilgili vize şubesine gitmesi ile tamamlanır.

Trabzon’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için ilgili aracı kurum iDATA’dır. Trabzon iDATA ofisi; İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apartmanı, No: 365 A, Ortahisar adresinde yer almaktadır.

Son 5 yıl içerisinde yapılmış VIS sistemi parmak izi kaydı bulunan kişilerin, Almanya vizesi başvurusu için vize ofislerine müracaat etmelerine gerek kalmadan, yalnızca akredite acente Vizem.net üzerinden gerekli evrakları ilgili vize danışmanlarına iletilmesi ile başvuru işlemlerinin tamamlanması mümkündür.

Trabzon'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon’dan Rusya vize başvurusu, başvuruda bulunulacak vize türü için gerekli evrakların hazırlanmasının ardından Rusya vizesi Trabzon işlemleri için yetkilendirilmiş aracı kurum üzerinden vize randevusu alınarak yapılır. Trabzon Rus Konsolosluğu vize başvurularını doğrudan almamakta ve aracı kurum üzerinden kabul etmektedir.

Rusya için yapılacak vize başvurularında Trabzon’da ikamet eden vize başvuru sahipleri için hizmet veren aracı kurum Russia Visa Centre’dır. Russia Visa Centre aracı kurumu Pazarkapı Mah., Devlet Sahil Cad., No: 103/1, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 7. Kat, Ortahisar adresinde bulunmaktadır; Rusya vizesi Trabzon acente telefon numarası +90 212 249 68 48’dir; resmi mail adresi ise info.rutr@russia-visacentre.com’dur.

Trabzon'dan Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon’dan Polonya vize başvurusu; Polonya için gerekli olan vize belgelerinin eksiksiz bir biçimde hazırlanmasından sonra Trabzon Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum üzerinden vize randevusu alınarak yapılır. Trabzon üzerinden Polonya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin vize randevusuna şahsen müracaat etmeleri gerekir.

Polonya vizesi başvuru işlemleri için Trabzon’da ikamet eden başvuru sahiplerinin aracı kurum VFS Global Polonya Trabzon vize merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir. Aracı kurum VFS Global’in Trabzon’da yer alan şubesi; Pazarkapı Mahallesi, Sahil Caddesi, No: 103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası, 6. Kat, Ortahisar adresinde bulunmaktadır.

Polonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin son 5 sene içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı mevcutsa, vize merkezine müracaat etmelerine gerek yoktur ve vize işlemleri gerekli evrakların Vizem.net yetkililerine iletilmesi ile yapılabilmektedir.

Schengen Vizesi Trabzon'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Trabzon’dan; uzun süreli D tipi vize başvuruları için ilgili ülkenin Ankara’da yer alan dış temsilciliğinin konsolosluk birimine ve kısa süreli C tipi vize başvuruları için vize başvuru merkezlerine şahsen müracaat etmesi ile alınır.

Trabzon Schengen vizesi başvuru işlemleri için gerekli vize evraklarının Vizem.net merkez ofisine posta ile ya da pdf formatında olacak biçimde mail ile gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli vize evraklarının uzman Vizem.net danışmanlarına ulaşmasının ardından gerekli dilekçe ve formlar başvuru sahibi adına doldurulmakta ve eksik belgelerin olması durumunda eksiklikler tamamlanmaktadır. Schengen vizesi başvuru sahipleri için gerekli olduğu durumlarda ulaşım ve konaklama rezervasyon işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılır ve seyahat planı vize başvuru sahibi için hazırlanır. Vizem.net saha ekibi, başvuruda bulunulacak Schengen ülkesi için yetkili aracı kurumun vize merkezinde yapılan randevu sırasında biyometri işlemlerinde başvuru sahiplerine destek olmaktadır.

Trabzon Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Trabzon vize başvurusu için randevu, başvurunun yapıldığı ülke ve vize türüne bağlı olarak ilgili ülkenin dış temsilcilikleri ya da ülke için yetkili olan aracı kurumun resmi internet sitesi üzerinden alınır.

Akredite acente Vizem.net tarafından başvuru sahiplerine sunulan danışmanlık hizmeti kapsamında; kişinin seyahat etmeyi planladığı tarihler ve vizenin aciliyet durumu gibi değişkenlere bağlı olarak vize randevusu alma, randevu tarih değişikliği ve randevu iptali gibi işlemler vize başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılır.

Trabzon'dan Başvurulan Vize Kaç Günde Çıkar?

Trabzon’dan başvurulan vizenin çıkış süresi başvuruda bulunulan ülke ve vize türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yunanistan, Almanya, Hollanda ve Polonya gibi Schengen bölgesine üye ülkeler için yapılacak kısa süreli C tipi vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlansa da, uzun süreli (D tipi) vize başvurularının çıkış süresi 60 güne kadar sürebilmektedir.

Trabzon’dan yapılmış vize başvuruları; ilgili ülkenin dış temsilciliklerinde olabilecek yoğunluk durumu, başvuruda eksik belge ibraz edilmiş olması, vize başvurusunun değerlendirme sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da vize başvuru sahibi ile mülakat yapılmasının talep edilmesi gibi durumlara bağlı olarak ortalama süreden daha uzun sürebilmektedir. Trabzon’dan yapılmış olan vize başvurularının takip işlemleri; aracı kurumların resmi internet siteleri ya da akredite acente Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmetinden yararlanarak yapılan vize başvurularında; vize randevusu en erken uygun tarih için alınmakta ve vize değerlendirme sürecinin uzamaması için gerekli evrakların eksiksiz bir biçimde hazırlanmasına özellikle dikkat edilmektedir.

Trabzon Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Trabzon komşu illerdeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: