İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması büyük önem taşımaktadır. İsviçre vize başvuru formunda resmi olarak bildirilen bilgiler, gerekli olan diğer evraklarda yazan bilgilerle tutarlı olmalıdır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile birlikte başvuru sahibinin isteği ve onayı üzerine İsviçre vizesi başvuru formu, Vizem.net’in uzman danışmanlarıyla doldurulabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsviçre Vizesi Başvuru Formu Online Nasıl Doldurulur?

Güncel İsviçre vize başvuru formunu buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Uzun süreli İsviçre vize başvuruları için de doldurulması gereken başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başvuruda bulunacak kişinin, başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmasının ardından başvuru formunun çıktısını alıp gereken yerleri imzalaması gerekmektedir.

İsviçre Schengen Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler Yer Almaktdır?

İsviçre Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin; şahsi bilgileri, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri ve maddi kaynak ispatı gibi ülkeye giriş yapılması için gereken tüm bilgileri içermektedir. Başvuruda bulunacak kişinin formda istenen bilgileri online, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.

İsviçre vize başvuru formu aşağıdaki görsellerde verilmiştir.

İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #1
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #1
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #2
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #2
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #3
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #3
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #4
İsviçre Schengen Vizesi Başvuru Formu #4

İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İsviçre turistik vize başvuru formunda istenen bilgiler, başvuru sahibinin kişisel bilgileriyle başlamaktadır. Pasaport bilgileri, başvuru sahibinin ev adresi, ikametgah bilgileri, güncel mesleği ve iş yeri bilgileri ile devam etmekte olan bu formda seyahat amacı ve kalış süresi bilgileri de istenmektedir.

Başvuru sahibi bir davet üzerine yurt dışına çıkmakta ise davetiyeyi gönderen kişinin ad-soyad bilgisi, konakladığı adres bilgisi, telefonu ve e-posta adresi istenmektedir. İsviçre turist vizesi, kısa süreli vize türüdür ve başvuru sahiplerinin vize randevusu öncesinde başvuru formunu online olarak doldurmuş olması gerekmektedir.

İsviçre turistik vize başvuru formu aşağıdaki görsellerde verilmiştir.

İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #1
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #1
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #2
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #2
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #3
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #3
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #4
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #4
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #5
İsviçre Turistik Vize Başvuru Formu #5

İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre ulusal vize başvuru formu başvuru sahibinin adı soyadı, doğum bilgileri gibi kişisel bilgilerle alakalı sorular ile başlamaktadır. Pasaport bilgilerinin ardından kişi hangi ülkenin vatandaşı ise ikametgah bilgileri, kişinin şu an çalışmakta olduğu iş veya öğrencilerin okumakta oldukları kurum bilgileri, İsviçre’deki oturum amacı, planlanan konaklama süresi bilgileri istenmektedir. Başvuru sahibi eğitim için İsviçre’ye gidiyorsa eğitim göreceği kurumun adı ve adresi, çalışmak için gidilecek ise işverenin adı ve adresi, sağlık amaçlı tedavi için gidilecek ise tedavi göreceği sağlık merkezinin adı ve adresi istenmektedir.

Başvuru sahibinin İsviçre’de kaldığı süre boyunca masrafları kimin karşılayacağını da belirtilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi reşit değil ise bu bilgilere ek olarak velisinin veya vasisinin ad soyad bilgileri bilgileri ve adresi istenmektedir. Başvuru formu, vize randevusu öncesinde online olarak doldurulmuş ve hazır olmalıdır.

İsviçre ulusal vize başvuru formu aşağıdaki görsellerdedir.

İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #1
İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #1
İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #2
İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #2
İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #3
İsviçre Ulusal Vize Başvuru Formu #3

İsviçre Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu; Arapça, Almanca, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Türkçe dillerinde doldurulmaktadır.

İsviçre Vize Formu Elle Mi Doldurulur?

İsviçre için Schengen vize başvuru formu elle doldurulmamaktadır; formun online olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunun çıktısının alınarak imzalanması gerekmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

İsviçre vize başvuru formunda vize türüne göre fotoğraf istenmektedir. Kısa süreli ziyaretler için doldurulan İsviçre Schengen başvuru formlarında fotoğraf istenmemektedir. Uzun süreli, ulusal D tipi vize başvuru formlarında fotoğraf istenmektedir.

Ulusal vize başvuru formunda sağ üst köşede yer alan fotoğraf kısmına istenilen ölçülerde biyometrik fotoğraf eklenmesi gerekmektedir. İsviçre vize fotoğrafı ölçüleri 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olması gerekmektedir.

Vize için İsviçre Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Vize için İsviçre başvuru formu online olarak doldurulmalı ve fotokopisi alınarak imzalanmalıdır. Schengen vize başvuruları için vize başvuru formu, aracı kurum TLSContact vize başvuru merkezindeki yetkililere teslim edilmektedir. İsviçre Konsolosluğuna vize başvuru formu teslimi yalnızca ulusal vize başvurularında yapılmaktadır; ulusal vize başvuruları için hazırlanan vize başvuru formu, randevu esnasında İsviçre Konsolosluğunda görev yapan memurlara teslim edilmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nasıl Alınır?

İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmeti Vizem.net tarafından sağlanmaktadır. Form doldurma hizmeti vize danışmanlık ücreti içerisine dahildir.

İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmeti TLSContact tarafından da yapılmaktadır. Yetkili aracı kurum olan TLS Contact’in, İsviçre için vize danışmanlık hizmetleri kapsamında vize başvuru formunun doldurulması için 154 TL ücret talep ettiği bilinmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: