Çalışmayanlar için Lüksemburg Vizesi

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg vize başvurularında; ev hanımları, işten ayrılanlar, henüz iş bulamamış kişiler, işe 3 aydan kısa bir süre önce başlamış kişiler ya da tercihen çalışmayan kişiler, çalışan kişilere göre dezavantajlı durumdadır.

Çalışmayan kişilerin vize onayı alabilmesi için Lüksemburg vize başvurusu için destekleyici ek belgelerle maddi durumlarını kanıtlamaları ya da sponsorlu başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sponsorlu Lüksemburg vize başvurusu için: 0850 241 1868

İşsizler ve Düzenli Geliri Olmayanlar Lüksemburg Vizesi Alabilir Mi?

Lüksemburg vizesi alabilmek için düzenli gelir şartı aranmamaktadır ve geliri olmayan kişilerin vize almalarına imkan verilmektedir.

Meslek ve çalışma durumu fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinin Lüksemburg vizesi alabilmek için vize şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Çalışmayanlar için Lüksemburg Sponsorlu Vize Evrakları Nelerdir?

Düzenli geliri olmayanların Lüksemburg sponsorlu vize evrakları için; pasaport, biyometrik fotoğraf, Lüksemburg vize başvuru formu, nüfus kayıt örneği, sağlık sigortası, seyahat ve konaklama kanıtı gibi standart vize evraklarına ek olarak; sponsorun maddi yeterliliğine dair kanıt sunan son 3 aylık banka hesap dökümü ve sponsorun, işveren veya kurum olmasına bağlı olarak değişebilen davet mektubu, SGK tescil ve hizmet dökümü, ticaret odası kaydı gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.

Lüksemburg sponsorlu vize başvurusunda sunulması gereken vize evrakları, başvurulan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir.

Çalışmayanlar için Lüksemburg Vize Sponsor Mektubu Nasıl Hazırlanır?

Çalışmayanlar için Lüksemburg vize sponsor mektubunun; kişileri Lüksemburg’a davet eden sponsor tarafından, kısa ve açık bir şekilde, konsolosluk görevlilerine hitaben yazılması gerekmektedir.

Lüksemburg sponsor mektubunda sponsorun kimlik bilgilerinin, başvuru sahibiyle ilişkisinin ve karşılayacağı masraflar hakkında bilgilerin aktarılması gerekmektedir. Lüksemburg vize sponsor mektubunda, başvuruda teslim edilecek belgelerle kanıtlanamayacak herhangi bir bilgiye yer verilmemesi gerekmektedir.

Sponsorlu Lüksemburg Vizesi için Sponsorun Hazırlaması Gereken Belgeler Nelerdir?

Lüksemburg vizesi için sponsor tarafından sunulması gereken ek belgeler meslek ve çalışma durumuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Sponsorun kendisinin başvuru yapmayacağı durumlarda dahi kendisi başvuru yapacakmış gibi gerekli tüm belgelerin hazırlanması ve sponsor dilekçesi ile birlikte vize başvurusu esnasında başvuru merkezine ya da konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi başvurusunda sponsorun işveren olması durumunda son 3 aya ait banka hesap dökümü, 6 aydan eski olmaması gereken ve kayıtlı olunan odadan alınan faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, son yıldaki vergi levhasının fotokopisi ve araç ruhsatı, tapu gibi ek gelir belgelerinin sunulması gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi başvurusunda sponsorun çalışan olması durumunda son 3 aya ait banka hesap dökümü, e-devlet sistemi üzerinden alınabilecek SGK hizmet dökümü, işe giriş belgesi fotokopisi, 3 aydan eski olmayan kaşeli ve imzalı maaş bordroları, noter onaylı iş sözleşmesi ve ek gelir belgelerinin sunulması gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi başvurusunda sponsorun emekli olduğu durumlarda emeklilik belgesi, çiftçi olduğu durumlarda çiftçi belgesinin sunulması ve yine son 3 aylık hesap dökümü gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: