Lüksemburg Vize Başvurusu için Pasaport Özellikleri

Lüksemburg vize başvurusu için geçerli bir pasaport, sunulması gereken zorunlu evraklardan biridir.

Lüksemburg’un da dahil olduğu Schengen ülkelerine yapılan vize başvurularında artan ret kararlarına, kısa süreli pasaportlarla yapılan başvurular da daha sık rastlanır ve bu nedenle Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken pasaport geçerlilik süresinin mümkün olduğunca uzun olmasına dikkat edilmelidir.

Schengen vize başvurusu için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vize Başvurusu için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg vize başvurusu için pasaportun Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra en az 3 ay daha geçerli olması, en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması ve 10 yıldan eski olmaması gereklidir. Pasaportun geçerlilik süresi 6 aydan kısa ise Lüksemburg’a seyahat etmeden önce pasaportun yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

Türkiye'den Lüksemburg Vizesine Farklı Ülke Pasaportu İle Başvurulabilir Mi?

Çifte vatandaş statüsüne sahip Türk vatandaşları, Türkiye’den Lüksemburg vizesine farklı ülke pasaportu ile başvuramaz; biri Türk vatandaşlığı olan çifte vatandaşlar Türkiye’den yapılacak Lüksemburg vizesi başvurusu için gerekli şartları karşılayan Türk pasaportu sunmalıdır.

Türkiye’de yasal olarak ikamet eden yabancı kişiler, pasaport ve T.C. oturum izinlerini beyan ederek yabancı pasaportları ile Türkiye’den vize başvurusu yapabilmektedir.

Lüksemburg Vizesi için Pasaport Nasıl Sunulmalıdır?

Lüksemburg vizesi için pasaportun aslı ve fotokopisi, diğer gerekli tüm evraklar ve başvuru formuyla birlikte vize başvurusu için alınan randevu esnasında yetkili vize başvuru merkezi VFS Global’in Ankara, İstanbul, İzmir veya Gaziantep’te bulunan ofislerine ya da Ankara’daki Lüksemburg Büyükelçiliğine teslim edilir.

Lüksemburg Vize Başvurusu için Eski Pasaportlar İbraz Edilmeli Mi?

Lüksemburg vize başvurusu için eski pasaportların ibraz edilmesi opsiyoneldir. Eğer varsa eski pasaportların fotokopilerinin başvuruya eklenmesi işlemler esnasında başvuru sahibinin lehine olmaktadır.

Lüksemburg Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınır?

Lüksemburg vize işlemleri için verilen pasaport vize başvurusu sonuçlandıktan sonra vize başvuru merkezinden geri alınabilir. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra şahsen, bir temsilci ile veya kargo yoluyla pasaport teslim alınabilmektedir.

Yetkili vize başvuru merkezi VFS Global, 2022 yılı için 10 euro hizmet bedeli karşılığında pasaportu başvuru sahibinin istediği adrese kargo ile teslim etmektedir. Pasaportu şahsen teslim almak için vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuzun ve kimliğin sunulması gereklidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Lüksemburg vize başvurularında başvuru sahibinin pasaportunu alması için tekrar vize merkezine gitmesine gerek olmamaktadır.

Paylaş: