Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg vize başvuru formu başvuru sahibinin vize başvurularında kişisel bilgilerini, talep ettiği vize türünü, seyahat süresini ve amacını ilgili ülke vize politikasına uygun olarak online ya da elle doldurarak yetkili makamlara bildirdiği formdur.

Lüksemburg vize formu Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar ile birlikte sunulmalı ve sunulan diğer evrakları destekler nitelikte olmalıdır. Türkiye’den yapılan ve reddedilen Lüksemburg vizesi başvurularının %20’sinden fazlası eksik ya da hatalı başvuru formları nedeniyle reddedilmektedir.

Türkiye’nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Lüksemburg vizesi başvurularında, vize formu başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Vize Başvurusu için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenmektedir?

Lüksemburg vizesi başvuru formu 32 maddeden oluşmaktadır. Vize başvuru formunda 1. ve 11. maddeler arasında kimlik bilgileri, 12. ve 17. maddeler arasında seyahat belgesi bilgileri istenmektedir. Başvuru sahibi formun 19. maddesinde adres ve iletişim bilgilerini, 21. maddesinde meslek bilgisini, 23. ve takip eden maddelerde seyahat bilgilerini girmelidir.

Örnek Lüksemburg vize başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenmektedir?
Lüksemburg Vizesi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenmektedir?

Lüksemburg Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg vize başvuru formu elle ya da bilgisayarda doldurulabilir. El yazısı ile doldurulan formlar, mavi veya tükenmez kalemle ve okunaklı bir yazı ile doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Başvuru formunun bilgisayardan doldurulması durumunda gerekli alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra formun çıktısı alınmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru sahibi reşit değilse her iki ebeveyni ya da vasisi tarafından formun imzalanması gereklidir.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için vize formunun eksiksiz ve hatasız şekilde doldurulması önemlidir. Vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler ile diğer vize evraklarında yer alan bilgilerin çelişmemesi gereklidir.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Lüksemburg vizesi başvuru formu en güncel hali ile bu bağlantıya tıklanarak indirilebilir.

Lüksemburg için Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Lüksemburg için vize başvuru formu Türkçe, Fransızca ya da İngilizce dillerinde doldurulmalıdır.

Lüksemburg Vize Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Lüksemburg vize başvuru formunda ilgili kısma fotoğraf eklenmelidir. Fotoğrafı eklemek için zımba ya da iğne gibi aletlerin kullanılmaması, fotoğrafın yapıştırılması gereklidir.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Ücretli Midir?

Hayır, Lüksemburg vize başvuru formu ücretli değildir; form, vize başvuru merkezinin internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Lüksemburg vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru merkezinden randevu alınmalı ve form teslim edilmelidir.

Vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru merkezindeki randevuda parmak izi ve fotoğraf çekiminden oluşan biyometri işlemleri tamamlanır ve vize başvuru formu, vize başvurusu için gerekli diğer evraklarla birlikte başvuru merkezine teslim edilir. Lüksemburg vize randevusu her başvuru sahibi için ayrı olarak alınır ve randevu alınmasının ardından başvuru sahibine bir onay e-maili gönderilir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: