Lüksemburg Schengen Vizesi

2023'te Lüksemburg Schengen Vizesi Başvuru Süreci 2023

Lüksemburg vizesi, Schengen özellikli bir vizedir. Lüksemburg Schengen vizesi için yapılan başvuruların onaylanması için gerekli belgelerin eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Lüksemburg Schengen vizesi başvurularının onaylanıp onaylanmaması Lüksemburg Konsoloslukları’nın kararına bağlı olmaktadır.

Lüksemburg, kolay ve hızlı vize veren ülkeler arasında yer almaktadır. Lüksemburg vize evrakları, diğer Schengen ülkelerinin vize evraklarına kıyasla daha azdır.

Lüksemburg vize başvurusunu vizem.net üzerinden yapmak isteyen kişilerin, pasaportlarında daha önceden herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir vize bulunuyorsa kişinin sadece evrak göndererek başvuruyu tamamlaması mümkün olmaktadır.

Bilgi ve başvuru için : 0850 241 1868

Lüksemburg Schengen Ülkesi Midir?

Evet, Lüksemburg 26 Mart 1995 tarihinden itibaren Schengen ülkesidir.

Lüksemburg Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Evet, Lüksemburg vizesi Schengen özelliklidir.

Vize Ön Başvuru Formu

Lüksemburg Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli seyahatler için gerekli olan Schengen vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş VFS Global vize başvuru merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Vize başvuru merkezi üzerinden alınan randevu tarihinde, gerekli vize evraklarının teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

90 gün üzeri kalmalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yürütülmektedir. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları; oturma vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi ve aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lüksemburg Schengen vizesi için gerekli olan evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Pasaportun Lüksemburg seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olması, en az 2 boş sayfa bulundurması ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Varsa eski vizelerin bulunduğu sayfaların fotokopileri eklenmelidir.
 • Schengen vizesi başvuru formu: Online olarak doldurulmuş Schengen vize başvuru formunun vize başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Seyahat amacını belirten dilekçe: Lüksemburg Büyükelçiliği’ne hitaben yazılan resmi dilekçede vize başvuru sahibi tarafından seyahat amacı ve Türkiye’ye dönüş niyetinin olduğunu ifade eden dilekçenin yazılması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 35x45 mm ölçülerinde olan ve biyometrik özelliklere sahip 1 adet fotoğrafın son 3 ay içerisinde çekilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresi Lüksemburg seyahat tarihlerini kapsaması ve teminat tutarının 30.000 Euro olması gerekmektedir
 • Uçak bileti rezervasyonları: Vize başvuru sahibinin adına düzenlenmiş uçak bileti rezervasyonlarının teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklamayı kanıtlayıcı belgeler: Vize başvuru sahibinin Lüksemburg seyahati süresince konaklayacağı otel için yapılan rezervasyon belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Finans planı: Başvuru sahibinin banka hesabındaki son 3 aya dönük hesap hareketlerini gösteren hesap cüzdanı, son 3 aylık maaş bordrosu ve barsa başvuru sahibine ait tapu, kira sözleşmesi gibi gayrimenkullerin belgeleri eklenmelidir.
 • İkametgah: Vize başvuru sahibinin Türkiye’de ikamet ettiği adresi gösteren ikametgah belgesi e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilebilmektedir.

Schengen vizesi evrakları Lüksemburg Konsolosluğu tarafından incelenmektedir. Schengen vize evraklarının eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanması büyük önem arz etmektedir.

Lüksemburg Schengen Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg’a gerçekleştirilecek seyahatler öncesinde, vize başvurusu esnasında sunulması gereken Lüksemburg Schengen vize formunda vize başvuru sahibine ait kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, adres ve iletişim bilgileri ile meslek bilgileri yer almaktadır.

Schengen vizesi Lüksemburg başvuru formu, vize başvurularındaki en önemli belgelerdendir. Herhangi bir eksiklik ya da bilgi uyuşmazlığı olması durumunda vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu nedenle gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde iletilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi başvuru formu online olarak İngilizce dilinde doldurulmaktadır ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Lüksemburg Schengen Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize başvurularında, Lüksemburg Schengen vize dilekçesi İngilizce, Fransızca veya Türkçe dilinde Lüksemburg Konsolosluğu’na hitaben yazılması gerekmektedir. Lüksemburg vize talep dilekçesi kapsamında, vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri, seyahat tarihleri, seyahat amacı ve seyahatin ardından Türkiye’ye geri dönme niyetinin olduğu beyan edilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg Schengen vizesi seyahat sağlık sigortasının, Lüksemburg seyahat tarihlerini kapsaması, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olması ve 30.000 Euro tutarında teminat bedeli olması gerekmektedir.

Lüksemburg’a turist olarak gidecek kişilerin sağlıklarını güvence altına alması amacıyla seyahat esnasında hastalanmaları veya kaza geçirmeleri durumunda sağlık hizmeti almaları seyahat sağlık sigortası ile mümkün olmaktadır. Lüksemburg vize sağlık sigortası, Lüksemburg Konsolosluğu’nun belirlediği kriterler çerçevesinde olmalıdır.

Vize Ön Başvuru Formu

Lüksemburg Shengen Vize Kolaylığı Hangi Ülke Vatandaşları için Bulunmaktadır?

Lüksemburg Schengen vize kolaylığı anlaşmasına dahil bir ülkedir. Vize kolaylaştırma antlaşması, Avrupa Birliği vatandaşları ve ortak ülkenin vatandaşlarına kolaylaştırılmış işlemler ile daha hızlı vize işlem süreleri, daha düşük vize ücretleri ve az sayıda belgeyle vize alınabilmesine imkan sağlamaktadır.

Lüksemburg Schengen vize kolaylığı bulunan ülkeler; Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Moldova, Rusya, Sırbistan, Ukrayna ve Yeşil Burun Adaları’dır.

Lüksemburg Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Lüksemburg vize başvuru aracı kurumundan Lüksemburg kısa süreli (C tipi) vize başvuruları alınmaktadır. Lüksemburg kısa süreli Schengen vize randevusu, vize başvuru aracı kurumun web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Vize aracı kurumunun web sitesinden mail adresi ve şifre aracılığıyla kullanıcı kaydı oluşturan kişiler kendileri adına uygun tarihler seçerek randevu alabilmektedir.

Konsolosluk ve büyükelçilik üzerinden kısa süreli vize türleri için başvuru yapılamamaktadır.

Vizem.net aracılığında yapılan Lüksemburg vize başvurularında randevu alma işlemi, danışmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg Schengen vize başvurusu için ilk olarak vize türünün ne olacağı belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru için vize türüne göre sunulması gereken belgelerin hazırlanması ve alınan randevu tarihinde belgelerin vize başvuru merkezine veya akredite acentelere teslim edilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg Schengen vize başvurusunda, evraklar teslim edildikten ve biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra gerekli görülen durumlarda vize başvuru sahibi mülakata davet edilebilmektedir. Lüksemburg vize başvurularını değerlendiren ve karara bağlayan tek yetkili kurum Lüksemburg dış temsilcilikleridir.

Lüksemburg Schengen Vize Ücreti Ne Kadardır?

Lüksemburg Schengen vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Lüksemburg vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti40 EUR
Toplam210 EUR

Schengen vize ücreti Lüksemburg Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve 2020 yılında 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Lüksemburg Vizesi Almak Zor Mudur?

Lüksemburg Schengen vizesi için gerekli olan pasaport, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi, uçak bileti, konaklama rezervasyonu, finans planı, seyahat sağlık sigortası ve ikametgah gibi evraklar kurallara uygun bir şekilde hazırlanıp teslim edilmesi halinde Lüksemburg vizesi almak kolay olmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg vizesi başvurularının sonuçlanması ortalama 15 gün sürmektedir. Lüksemburg Konsolosluğu’nun gerekli gördüğü durumlarda ya da yaşanan yoğunluklar ve başvurunun tatil günlerine gelmesi sebebiyle başvurular 45 güne kadar uzayabilmektedir.

Schengen Vizesi Lüksemburg Aracı Kurum Bilgileri Nedir?

Lüksemburg vizesi için aracı kurum VFS Global’dir.

Vizem.net Lüksemburg vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir. VFS Global Lüksemburg vize başvuru merkezinin Ankara, Gaziantep, İstanbul ve İzmir illerinde ofisleri bulunmaktadır.

İdata Üzerinden Lüksemburg Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, İdata üzerinden Lüksemburg vizesi alınamamaktadır. İdata Lüksemburg vize başvurularında aracı kurum olarak hizmet vermemektedir.

Lüksemburg Vatandaşları için Türkiye Vizesi Gerekli Midir?

Hayır, umuma mahsus (yeşil), görev (gri) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport hamili Lüksemburg vatandaşları, Türkiye’ye 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Lüksemburg Schengen Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Lüksemburg Schengen vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İtalya
 • İspanya
 • İsveç
 • İzlanda
 • Letonya
 • Litvanya
 • Macaristan
 • Norveç
 • Malta
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Schengen bölgesine ilk girişin yapılacağı ülkeye bağlı olarak vize başvurusunun da o ülkeye yapılması gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Alıp Başka Ülkeye Gidilebilir Mi?

Lüksemburg vizesi alıp başka ülkelere gidilebilmektedir. Ancak Schengen bölgesine ilk giriş yapılan ülkenin Lüksemburg olması gerekmektedir. Bazı Schengen ülkeleri, farklı Schengen ülkesinden alınmış vize ile ilk girişin kendi ülkelerine yapılmasına müsaade etmemektedir. Schengen vizesi ile başka ülkeye ilk giriş denendiği durumlarda inisiyatif pasaport polisinde olmaktadır.

Lüksemburg Schengen Vizesi ile Almanya’ya Girilebilir Mi?

Lüksemburg Schengen vizesi ile ilk giriş Lüksemburg’a olduğu takdirde Almanya’ya giriş yapılabilmektedir. Alınan Lüksemburg vizesi tek girişli ise Lüksemburg’a giriş yapıldıktan sonra Schengen bölgesinden çıkılması durumunda tekrar aynı vize ile Almanya’ya girilememektedir.

Schengen Vizesi ile Lüksemburg’a Girilebilir Mi?

Evet, Schengen vizesi ile Lüksemburg’a girilebilmektedir. Ancak ziyaret süresinin 180 gün içerisinde 90 günü aşmaması gerekmektedir ve vizede çoklu giriş hakkının olması gerekmektedir.

Almanya Vizesi ile Lüksemburg’a Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi, Schengen özellikli vize olduğundan Almanya vizesi ile Lüksemburg’a giriş yapılabilmektedir.

Paylaş: