Lüksemburg Dil Okulları ve Fiyatları

Lüksemburg Dil Okulu: Lüksemburg Dil Okulları Fiyatları

Lüksemburg dil eğitimi; yabancı dilde eğitim almak veya yabancı dilini geliştirmek isteyen kişilerin Lüksemburg’da alacakları dil eğitimine denilmektedir. Lüksemburg dil okulunun tercih edilmesinin sebepleri; dil eğitimi alırken çalışabilme imkanı, dil eğitiminin başarı ile tamamlanmasının ardından Lüksemburg’da iş bulabilme imkanı ve dil eğitimi alırken yerel halk ile birden fazla dilde pratik yapabilme imkanıdır.

Lüksemburg dil okulu fiyatları; alınması planlanan Lüksemburg dil kursu ve eğitimi içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg dil okulu vizesi başvuruları için Lüksemburg vize başvuru merkezlerine başvurulması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Hangi Dili Konuşuyor?

Lüksemburg resmi dilleri Almanca, Lüksemburgca ve Fransızca şeklindedir.

Lüksemburg’daki resmi dillerin tamamı çeşitli alanlarda ana dil olarak kullanılmaktadır. Lüksemburgca günlük hayatta kullanılmaktadır ama yazılı dilde ve resmi yazışmaların çoğunda Fransızca kullanılmaktadır. Lüksemburg’da okullarda en çok öğretilen dil ise Almancadır.

Lüksemburg’da Halkın İngilizce Bilme Oranı Nedir?

Lüksemburg’da halkın İngilizce bilme oranı %66’dır. İngilizce konuşma oranının en yüksek olduğu şehir ise; Lüksemburg’un başkenti olan Lüksemburg şehridir.

Lüksemburg Alfabesi Nasıldır?

Lüksemburg alfabesi 26 harften oluşmaktadır ve Latin alfabesinin farklı bir türüdür. Lüksemburg alfabesinde; bilinen Latin alfabesinden farklı olarak “é”, “ä” ve “ë” harfleri bulunmaktadır.

Lüksemburgca Öğrenmek Zor Mudur?

Lüksemburgca öğrenmeye başlandığı ilk zamanlarda zorlanılsa bile, yeterli eğitim ve yeterli pratik sonrasında Lüksemburgca öğrenmek zor değildir.

Lüksemburg Dil Okulları için Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lüksemburg dil okulları için kayıt işlemleri için dil seviyesinin belirlenmesi ile başlamaktadır. Lüksemburg dil okulları için dil seviyesinin belirlenmesinin ardından uygun program seçilerek kayıt yaptırılmalıdır.

Lüksemburg’da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alınabilir?

Lüksemburg’da dil eğitimi alınabilecek şehirler aşağıda listelenmiştir.

 • Kayl
 • Lüksemburg
 • Ettelbruck
 • Eschendorf
 • Diekirch
 • Grevenmacher
 • Bertrange
 • Differdange
 • Strassen
 • Walferdange
 • Dudelange

Lüksemburg’da Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

Lüksemburg’da eğitimi alınabilecek diller aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburgca
 • Almanca
 • Fransızca
 • İngilizce
 • Rusça

Lüksemburg Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

Lüksemburg dil okulu fiyatları, 2021 yılı için 3.000 EUR civarındadır. Lüksemburg’da yabancı dil eğitiminin süresi 1 ay ila 2 yıl arasında değişim göstermektedir.

Lüksemburg’da alınacak olan dil eğitiminin fiyatı; eğitimin süresi ve içeriğine göre 180 ila 6.000 EUR arasında değişim göstermektedir.

Lüksemburg dil okulu ücretlerine; konaklama, yeme-içme, ulaşım ve diğer masraflar dahil edilmemiştir.

Lüksemburg’da İngilizce Dil Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?

Lüksemburg’da İngilizce dil eğitimi fiyatları, 2021 yılı için 2.600 EUR civarındadır ve İngilizce dil eğitiminin süresi 1 hafta ila 1 yıl arasında değişim göstermektedir.

Lüksemburg’da alınacak olan İngilizce eğitiminin fiyatı; eğitimin süresi, eğitim alacak kişinin İngilizce seviyesi ve ulaşılmak istenen dil seviyesine göre 1.500 ila 5.000 EUR arasında değişim göstermektedir.

Lüksemburg İngilizce dil okulu fiyatlarına; konaklama, ulaşım, yeme-içme ve diğer masraflar dahil edilmemektedir.

Lüksemburg’da Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Lüksemburg’da dil eğitiminin süresi ortalama 12 haftadır ancak, eğitim süresi; ulaşılması planlanan yabancı dil seviyesi ve eğitim başlangıcındaki yabancı dil seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg’da eğitim vermekte olan Berlitz eğitim kurumu, İngilizce öğrenmek isteyen kişilere ücretsiz seviye tespit sınavı uygulamaktadır ve eğitim kurumunun ortalama süresi 4 haftadır. Lüksemburgca dil eğitimi vermekte olan, Institut National Des Langues eğitim kurumunun ortalama eğitim süresi 1 yıldır ve Lüksemburg’da faaliyet göstermektedir. Lux Languages eğitim kurumu, Fransızca, İngilizce ve Lüksemburgca dil eğitimi vermekte olup, ulaşılması planlanan dil seviyesine göre 2 haftalık ila 1 yıllık kursları bulunmaktadır.

Almanca dil eğitimi, Lüksemburg eğitim sistemi içerisinde verilmekte olan en yaygın dil eğitimi konumundadır.

Lüksemburg’daki En İyi Lüksemburgca Dil Okulları Hangileridir?

Lüksemburg’daki en iyi Lüksemburgca dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Prolingua Language Centre
 • Berlitz Language and Business Training
 • Language Coaching
 • Languages.lu
 • PRECIS Interactive Language Learning Sarl
 • Course At Home

Lüksemburg’daki En İyi İngilizce Dil Okulları Hangileridir?

Lüksemburg’daki en iyi İngilizce dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Course At Home
 • Prolingua Language Centre
 • Sprachschule inlingua Luxembourg
 • Berlitz Language and Business Training
 • Languages.lu
 • Lycée Athénée de Luxembourg
 • Tube

Lüksemburg’da İngilizce Kursuna Gitmek için Şartlar Nelerdir?

İngilizce dilinin Lüksemburg’da daha çok tercih edilmesinin sebepleri; İngilizcenin global bir dil olması ve Lüksemburg halkının %66’lık İngilizce konuşabilmesidir. Lüksemburg’da İngilizce kursuna gitmek için şartların arasındaki en önemli şart; Lüksemburg’da eğitim vermekte olan bir dil eğitim kurumundan kabul mektubu almış olmaktadır. Lüksemburg’da ileri seviyede İngilizce eğitimi vermekte olan bazı kurumlar İngilizce yeterlilik belgesi de isteyebilmektedir. İngilizce eğitim vermekte olan kurumdan alınacak kabul mektubunun ardından Lüksemburg dil eğitimi vizesi için başvuru yapılabilmektedir.

Lüksemburg’da Dil Kursu Vizesi Nasıl Alınır?

Lüksemburg dil kursu vizesi almak için; öncelikle Lüksemburg’da faaliyet göstermekte olan bir dil kursuna başvurmak ve başvurulan kurstan kabul mektubu almış olmak gerekmektedir. Lüksemburg dil kursu kabul mektubunun alınmasının ardından, Lüksemburg dil kursu vizesi başvuru formu doldurulur ve Lüksemburg dil kursu başvurusu yapmakta olan resmi aracı kurumlar veya akredite acenteler üzerinden vize başvuru randevusu alınır.

İbraz edilmesi gereken tüm belgelerin toplanmasının ardından başvuru merkezine müracaat edilir ve vize ücretlerinin ödenmesinin ardından biyometri işlemleri tamamlanarak, Lüksemburg dil kursu vizesi başvurusu tamamlanmış olmaktadır.

Lüksemburg’da Dil Okulu Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Lüksemburg’da dil okulu çalışma izni; Lüksemburg’un öğrenci vizesine tanıdığı haftalık 15 saat dışında gerekli değildir. Lüksemburg’da haftada 15 saatten fazla çalışacak veya öğrenci vizesi dışında bir vizesi olan ve çalışmak isteyen kişilerin çalışma izni alması gerekmektedir.

Lüksemburg’da dil eğitimi alınırken yapılabilecek meslekler; garsonluk, animatörlük, bahçıvanlık, kütüphanecilik gibi yarı zamanlı mesleklerdir.

Lüksemburg’da öğrenciyken çalışmanın zorlukları; yarı zamanlı meslekle kazanılan maaşın tüm ihtiyaçları karşılamaması ve çalışılması gereken süre boyunca dil eğitimine yeteri kadar zaman ayrılamaması gibi problemlerdir.

Lüksemburg Dil Okullarının Avantajları Nedir?

Lüksemburg dil okullarının avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg’un diğer büyük Avrupa şehirlerine kıyasla daha ucuz bir yaşam ve eğitim maliyetine sahip olması
 • Lüksemburg’da verilen kaliteli eğitim
 • Dil eğitimi alındığı süre boyunca Lüksemburgca, İngilizce, Almanca ve Fransızca dil pratiği yapabilme imkanı

Lüksemburg’da Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri Nedir?

Lüksemburg’da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleri; aylık ortalama 1.000 EUR’ya apartman kiralamak ve aylık ortalama 350-750 EUR’ya öğrenci yurtlarında kalmak şeklindedir.

Avrupa’nın diğer büyük şehirleri ile kıyaslandığında Lüksemburg ev kiraları diğer şehirlere göre daha uygundur.

Lüksemburg’da Dil Eğitimi Alırken Yaşam Koşulları Nasıldır?

Lüksemburg’da dil eğitimi alırken yaşam koşulları incelendiğinde; ileri seviyede bir eğitim alan bir öğrencinin günlük olarak eğitime katıldığı saat ortalama olarak 6, işine harcadığı saat ise haftada 15 saattir. Lüksemburg’da eğitim almakta olan öğrenciler, tatil dönemlerinde haftada 40 saate kadar çalışabilmektedir.

Lüksemburg’da eğitim almak olan bir öğrencinin ortalama aylık maliyeti; 1.000 EUR konaklama, 500 EUR yeme içme, 100 EUR fatura ve 30 EUR ulaşım şeklindedir. Genel maliyete bakıldığında, Lüksemburg’da dil eğitimi almakta olan bir öğrencinin ortalama aylık gideri 1.630 EUR civarındadır.

Dünyanın diğer popüler yabancı dil eğitim merkezleri olan ülkeler incelendiğinde; Lüksemburg yaşam maliyeti, İngiltere (2.350 EUR), Kanada (2.500 EUR), Amerika Birleşik Devletleri (3.000 EUR) gibi ülkelere kıyasla daha ucuz olduğu görülmektedir.

Lüksemburg Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

Lüksemburg yurtdışı eğitim danışmanlık ücreti; alınması planlanan hizmete göre değişiklik göstermekte olup, 40 Euro - 280 Euro arasındadır. Vizem.net, dil okulu kayıt işlemlerinden başlayarak tüm vize işlemlerini takip eden Türkiye’deki tek akredite acente konumundadır.

Bilgi ve Başvuru: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: