Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vize İşlemleri: Lüksemburg Vize Başvuru ve Sorgulama

Lüksemburg vizesi, herhangi bir amaçla Lüksemburg’u ziyarette bulunacak ya da Lüksemburg’da ikamet edecek yabancıların belirli şartları sağlamaları koşuluyla verilen Lüksemburg’a belirli bir süreye sahip erişim iznidir.

Lüksemburg vizesi başvurusu, başvuru için istenen evrakların Lüksemburg dış temsilciliklerine veya Lüksemburg dış temsilcilikleri tarafından akredite edilmiş vize acentelerine teslim edilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Lüksemburg’a 2020 yılında Türkiye’den yapılan 2202 Schengen vizesi başvurusunun 91’i reddedilmiştir, genel kabul oranı %95.8’dır.

Vizem.net, Lüksemburg C tipi vize başvurularında son 4 yıl içerisinde %98.2 ile başvuru onay oranı en yüksek olan akredite vize danışmanlık acentesidir.

Lüksemburg Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Lüksemburg Türkiye’den vizeyi pasaport türüne göre istemektedir. Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Lüksemburg’a gidecekleri durumda vizeye tabidirler.

Lüksemburg’a gidecek diplomatik, hizmet ve hususi pasaport (siyah, gri ve yeşil pasaport) hamilleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

Lüksemburg Vizesi Yeşil Pasaport Sahipleri için Gerekli Midir?

Lüksemburg vizesi yeşil pasaport sahipleri için 180 gün içerisinde 90 güne kadar gerekli değildir. Lüksemburg uzun süreli gitmek isteyenler yeşil pasaport hamili olsalar dahi D tipi uzun süreli Lüksemburg vizesi almak durumundadırlar.

Lüksemburg Vize Şartları Nelerdir?

Lüksemburg vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Adli sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Lüksemburg’a yapılan seyahatin ardından, başvurunun yapıldığı ülkeye dönüş yapılacağını temin eden veya destekleyen belgelere sahip olmak gereklidir.
 • Daha önce alınan vizelerin gerekliliklerini ve sürelerini ihlal etmemiş olmak gerekmektedir.
 • Schengen İstihbarat Sistemi’nde (SIS) olumsuz bir kayda sahip olmamak gereklidir.
 • Lüksemburg’a yapılacak seyahatin finansal olarak karşılanabilirliğini ispatlayan gelir, birikim ya da sponsorla ilgili belgelere sahip olmak gereklidir.

Lüksemburg Vize Türleri Nelerdir?

Lüksemburg vize türleri süresine veya ülkeye yapılacak giriş sayısına göre sınıflandırılabilmektedir.

Lüksemburg vizesi, vize süresine göre ikiye ayrılmaktadır; C tipi kısa süreli vizeler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Lüksemburg’a erişim hakkı tanımaktayken, D tipi uzun süreli vize ise duruma göre süresi değişecek şekilde 90 gün üzerinde Lüksemburg’a erişim izni sağlamaktadır.

Lüksemburg vizeleri, Lüksemburg’a yapılacak giriş sayısına göre; tek giriş vizesi, çift giriş vizesi ve multi (çok) giriş vizesi olarak üçe ayrılmaktadır.

Lüksemburg Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize başvurusu, kısa süreli C tipi vizeler için; gerekli Lüksemburg vize evraklarının hazırlanması, ardından akredite acenteler veya Lüksemburg dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden randevu alınması, randevu tarihinde gerekli evrakların teslim edilmesi ve vize başvurusu tamamlanması gerekmektedir.

Lüksemburg uzun süreli D tipi vize başvurusunda bulunacakların gerekli belgeleri hazırladıktan sonra doğrudan Lüksemburg dış temsilciliklerinden randevu alıp şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Son 4 yılda Lüksemburg vizeleri için en yüksek vize onay oranına sahip akredite acente olan Vizem.net, C tipi ve D tipi Lüksemburg vize başvuruları için, gerekli evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Lüksemburg vize başvuruları için gerekli olan Lüksemburg vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg vize başvuru formu: Lüksemburg vize başvuru formu gerçek bilgilerle uyumlu olarak doldurulmalıdır.
 • İki fotoğraf: İki adet 3,5 cm genişliğe ve 4,5 cm yüksekliğe sahip beyaz arka fonlu güncel vesikalık fotoğraf başvuruya eklenmelidir.
 • Lüksemburg seyahat sağlık sigortası: 30.000 Euro geçerliliği olan ve Lüksemburg’da kalınacak tüm süreyi kapsayan sigorta yaptırılmalıdır.
 • Maddi yeterlilik göstergeleri: Maaş bordrosu, emeklilik kartı, toplam gelir ile ilgili vergi beyannamesi, banka hesap cüzdanının ekstresi, gerekli para miktarının var olduğuna dair ve tüm sorumluluklarının bilincinde olduğunu gösteren beyanname gibi son 3 aya dair belgeler eklenmelidir.
 • Konaklama koşullarının temin edildiğinin ispatı: Başvurana ait Lüksemburg’da bulunan konaklama rezervasyonu, konut sıfatını taşıyan bir gayrimenkul tapu senedi ya da bir konutun kiralık sözleşmesi gibi belgeler başvuruda beyan edilmelidir.

Yukarıda verilen evrak listesi tüm Lüksemburg vize başvurularında istenilen standart vize belgeleridir. Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Lüksemburg vizesi için evraklar eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Emekliler için Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Standart belgelere ek olarak, emekliler için gerekli vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Emeklilik belgesi: E-devlet üzerinden SGK 4A emeklilik kaydı hizmeti sekmesinden oluşturulacak belgenin çıktısı şeklinde alınmış emeklilik belgesi başvuruya eklenmelidir.
 • Emekli kimlik kartı: Başvuran emekli kimlik kartına sahip olduğu takdirde emekli kimliğinin fotokopisi başvuruda bulunmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Emekli maaşının yattığı banka hesap hareketlerini içeren hesap dökümü ya da emeklilik cüzdanı başvuruya eklenmelidir.

Çalışanlar için Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışanlar için standart vize evraklarına ek olarak sunulması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg vize izin yazısı: Başvuru sahibinin çalışmak bulunduğu kurum tarafından antetli kağıdına yazılmış ve kişinin pozisyonu, işe başlama tarihi, maaş bilgilerini ve seyahatine yönelik tarihlerde izinli olup dönüşünde çalışmaya devam edeceğini gösteren ıslak imzalı ve kaşeli yazının eklenmesi gerekmektedir.
 • Maaş bordrosu: Vize başvuru sahibinin son 3 aylık maaş bordrosu SGK’dan ıslak imzalı ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak olarak alınabilmektedir.
 • SGK hizmet dökümü: Başvuru sahibi, e-devlet hesabı üzerinden barkodlu olarak ya da SGK’dan ıslak imzalı olarak alabileceği 4A hizmet dökümünün vize başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • İşe giriş bildirgesi: Başvuru sahibi, e-devlet hesabı üzerinden barkodlu olarak ya da SGK’dan ıslak imzalı olarak alabileceği işe giriş bildirgesini ibraz etmek durumundadır. İşe yeni başlayan kişiler, önceki iş yeri bilgilerini ve bordrolarını sunabilmektedir.
 • Ticaret odası kaydı: Çalışılan kurum bulunan bölgedeki ticaret odasına mensupsa, üyeliği tasdik eden belge başvuruya eklenmelidir.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi: Mensup olunan ticaret odasından temin edilen ticari sicil kayıtlar suretinin bir kopyası başvuruda bulundurulabilmektedir.
 • Vergi levhası fotokopisi: Çalışanı olunan kuruma ait vergi levhasının bir kopyası başvuruya eklenebilmektedir.
 • İmza sirküleri fotokopisi: Herhangi bir noterden alınabilecek imza sirkülerisinin bir kopyasını başvuraya eklemek mümkündür.
 • Faaliyet belgesi fotokopisi: Mensubu olunan ticaret odasından e-imzalı ya da ıslak imzalı olarak temin edilebilecek faaliyet belgesinin bir kopyası başvuru dosyaları arasına eklenebilmektedir.

Lüksemburg vizesine başvuracak çalışanların Lüksemburg vizesi başvurusunda takdim edecekleri tüm evrakların son 6 ay içerisinde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Memurlar ve Diğer Kamu Çalışanları için Gerekli Vize Evrakları Nelerdir?

Memurlar ve diğer kamu çalışanları için gerekli vize evrakları yanı sıra bazı belgeler sunulması gerekmektedir.

Memurlar ve diğer kamu çalışanları için gerekli vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg vizesi iş yeri izin yazısı: Lüksemburg vize başvuru sahibinin çalıştığı kamu kuruluşu yetkilisi tarafından antetli kağıdı üzerine kişinin pozisyonu, işe başlama tarihi, maaş bilgileri, seyahat tarihleri, seyahat amacı ve seyahatten sonra çalışmaya devam edeceğini belirten ıslak imzalı ve kaşeli izin yazısının başvuruya eklenmesi gerekmektedir.
 • Kurum kartvizitinin fotokopisi: Lüksemburg vize başvuru sahibinin çalıştığı kamu kuruluşunda görev yapmakta olduğu pozisyon bilgilerini içeren kartvizitin bir kopyasının başvurudasunulması gerekmektedir.

İşverenler ve Şirket Sahipleri için Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

İşverenler ve şirket sahipleri için Lüksemburg standart vize evraklarına ek olarak gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Şirketin güncel ticaret odası kaydı: Şirketin bağlı olduğu ticaret odasından alınan güncel ticaret odası kaydının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Şirketin ticaret sicil gazetesi: Kuruluş kaydı bulunan ticaret sicil gazetesini sunulmalıdır.
 • Şirketin vergi levhası fotokopisi: Bir yıldan daha eski olmayacak şekilde şirkete ait vergi levhasının bir kopyasının başvuruya eklenmesi gerekmektedir.
 • Şirketin imza sirküleri: Herhangi bir noterden alınabilecek imza sirkülerini başvuraya eklemek gerekmektedir.
 • Şirketin faaliyet belgesi fotokopisi: Mensubu olunan ticaret odasından e-imzalı ya da ıslak imzalı olarak temin edilebilecek faaliyet belgesinin bir kopyası başvuru dosyaları arasında bulundurulmalıdır.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Örneği Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg vize başvuru formu örneğine 3,5 cm genişliğe ve 4,5 cm yüksekliğe sahip beyaz arka fonlu son 6 aya ait bir vesikalık fotoğrafı yapıştırılmalıdır. Lüksemburg vize başvuru formunun kimlik bilgileri bölümüne ad, soyad, doğum tarihi, doğum yeri, uyruk, cinsiyet, medeni durum ve kimlik numarası gibi bilgiler eksiksiz olarak ve gerçeklikle tamamen uyuşacak şekilde doldurulmalıdır. Lüksemburg vize başvuru formunda istenen pasaport bilgileri, adres bilgileri, mesleki bilgiler ve seyahat amacıyla ilgili bilgiler de gerçeklikle uyumlu şekilde doldurulmalıdır.

Lüksemburg vize başvuru formu pdf formatında indirildikten sonra İngilizce ya da Fransızca dillerinden birinde doldurulmalıdır.

Lüksemburg vizesi başvurularında gerekli belgelerin eksiksiz ve doğru bilgilere sahip olarak teslimi başvuranın sorumluluğundadır; eksik veya yanlış beyanların tespiti durumunda başvuru, başvuru ücreti iade edilmeden reddedilecektir.

Lüksemburg Online Vize Formu Nereden İndirilebilir?

Lüksemburg online vize formu https://guichet.public.lu/en/citoyens/immigration/plus-3-mois/ressortissant-tiers/demarches-communes/entree-visa.html#bloub-7 resmi adresi aracılığıyla İngilizce ya da Fransızca olarak indirilebilmektedir.

Lüksemburg Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize talep dilekçesi; Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılan, seyahat amacının, seyahat planının ve tarihlerinin İngilizce veya Fransızca olarak yazılabildiği dilekçedir. Resmi bir dille yazılması gereken Lüksemburg vize talep dilekçesinde; seyahatin amacı, tarihleri, süresi ve seyahat planı açıkça belirtilmelidir.

18 yaşınının altındaki vize başvuru sahipleri için Lüksemburg vize talep dilekçesi, anne veya baba tarafından yazılmakta ve çocuğun seyahati esnasında yapacağı masrafların kim tarafından karşılanacağı bilgisinin verilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg vize dilekçe örneği el yazısı ile yazılmanın yanında bilgisayar çıktısı şeklinde alınıp imzalanabilmektedir.

Lüksemburg Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Lüksemburg vizesi seyahat sağlık sigortası, Lüksemburg’a gidecek kişinin Lüksemburg’da karşılaşabileceği sağlık problemleri ve kazalar gibi durumlarda oluşabilecek acil medikal yardım ve hastane giderleri gibi muhtemel masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanmasını taahhüt eden belgedir.

En az bir ay süre ile ve tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde yaptırılması gereken Lüksemburg vize sağlık sigortası, en az 30.000 Euro teminat bedeline sahip olmalıdır ve tüm Schengen ülkelerini kapsamalıdır.

Yaptırılacak Lüksemburg seyahat sağlık sigortasında vefat durumlarında cenazenin defin ya da nakil işlemlerinin poliçe tarafından karşılanacağı belirtilmiş olmalıdır.

Lüksemburg seyahat sağlık sigortası vizem.net üzerinden en iyi fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lüksemburg vize fotoğraf ölçüsünün 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olması gerekmektedir.

Arka fonu beyaz ve biyometrik özelliklere sahip olan Lüksemburg vize fotoğrafı aynı zamanda son 3 ayda çekilmiş olmalıdır.

Lüksemburg Vizesi için Otel Rezervasyonu Nasıl Yaptırılır?

Lüksemburg vizesi için otel rezervasyonu yapılacak otellerde gerçekten kalınması planlanmalıdır, ücretsiz olarak yapılan rezervasyonlar vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasında etkili olabilmektedir.

Vizem.net danışmanlıında gerçekleştirilen Lüksemburg vize başvurularında otel voucher Lüksemburg’daki anlaşmalı otellerden başvuran adına temin edilebilmektedir.

Lüksemburg Vizesi için Otel Rezervasyonu Şart Mıdır?

Lüksemburg’a yapılacak seyahatin turistik veya kültürel amaçlı olduğu durumlarda konaklama rezervasyonları yapılması şarttır. Lüksemburg’a aile ve akraba ziyareti vizesi alırken otel rezervasyonu yaptırma zorunluluğu yoktur.

Lüksemburg Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Lüksemburg vizesi için hesapta son 6 ay boyunca hep 3.000 Euro ve üzeri bakiye bulunmuş olması gerekmektedir. Eğer Lüksemburg vizesine başvuracak şahsın hesabında son 6 ay boyunca 3000 Euro bulunmamış ise, şahıs birinci dereceden bir yakınından sponsorluk alarak Lüksemburg vizesi alabilmektedir.

Lüksemburg vize banka hesap dökümü başvuru belgeleri arasında mutlaka yer almalıdır.

Lüksemburg için Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lüksemburg için vize başvurusu, C tipi kısa süreli vizeler için Lüksemburg dış temsilciliği tarafından yetkilendirilmiş olan VFS Global ya da diğer akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Lüksemburg D tipi uzun süreli vizeler için başvuranın Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğinden randevu alması ve başvuru şahsen gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Lüksemburg Vize Başvurusu Ankara’da Nereye Yapılır?

Lüksemburg vize başvurusu Ankara’da C tipi kısa süreli vizeler için VFS Global Ankara ofisinden randevu alınarak ya da vizem.net aracılığıyla yapılabilmektedir.

Ankara’dan Lüksemburg D tipi uzun süreli vize alacaklar Ankara Lüksemburg Büyükelçiliğinden randevu alıp başvurularını şahsen gerçekleştirebilmektedirler.

Lüksemburg vize başvurusu vizem.net danışmanlığında yapılabilmektedir ve son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi alındıysa gerekli evrakların vizem.net’e ulaştırılması Lüksemburg vize başvurusu için yeterlidir.

Lüksemburg Express Vize için Nereye Başvurulmalıdır?

Lüksemburg express vize için vizem.net randevu ve başvuru hızlandırma hizmeti sunmaktadır.

Konsoloslukların vize değerlendirme sürelerini önemli ölçüde kısalttıkları vize türü olan Ekspres Schengen vizesi başvurusu yapabilmek için belirli koşulları sağlamak gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg dış temsilcilikleri tarafın yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri veya akredite seyahat acentaları üzerinden başvuru yapılarak alınabilmektedir. Kısa süreli C tipi Lüksemburg vize başvurusunda bulunmak için öncelikle; pasaport, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü, ulaşım rezervasyonu ve konaklama rezervasyonu gibi gerekli vize başvuru evraklarının hazırlanması ve Lüksemburg Schengen vizesi başvuru formunun eksiksiz ve gerçeklikle uyumlu şekilde doldurulması gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşların, ikamet ettikleri bölgeye göre, Lüksemburg vizesi başvuruları için aracılık hizmeti veren en yakın vize başvuru merkezinden, online randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihinde vize başvuru merkezine şahsen gidilerek; hazırlanan evrakların teslim edilmesi, biyometri işlemlerinin yaptırılması ve vize başvuru işleminin tamamlanması gerekmektedir.

Çalışmayanlar ve İşsizler için Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar ve işsizler için Lüksemburg vizesi; sabit gelire dair kanıt teşkil eden gayrimenkul tapuları ve kira sözleşmeleri, şirket hissedarlığı belgeleri veya birinci dereceden bir aile üyesinin kendisine sponsor olduğunu gösteren bir belgeyi beyan ederek alınabilmektedir.

Öğrenciler için Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Lüksemburg vizesi Lüksemburg’a yapılacak seyahatin masraflarının sponsor tarafından karşılanacağı belirten bir sponsor dilekçesi ile alınabilmektedir.

Lüksemburg vizesi alacak öğrenciler için öğrencinin aile bireyleri, eğitim kurumları, şirketler veya dernekler sponsorluk yapabilmektedir.

Bebekler ve Çocuklar için Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Bebekler ve çocuklar için Lüksemburg vizesi almak için başvuru sahibinin ebeveynleri tarafından alınmış noter tasdikli bir muvafakatname başvuruya eklenmelidir. Lüksemburg vizesine başvuran kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda, vize başvuru formunun bir ebeveyn tarafından doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Nereden Alınır?

Lüksemburg vizesi başvurularında karar merci her koşulda Ankara Lüksemburg Büyükelçiliğidir. Kısa süreli C tipi Lüksemburg vize başvurularında, vize ilgili birimlerce verildikten sonra başvuru yapılan merkeze geri gönderilmektedir ve başvuran şahış mesai saatlerinde pasaportunu geri alabilmektedir. D tipi uzun süreli vizeler için tüm işlemler doğrudan Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilmektedir.

Lüksemburg Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

Lüksemburg vizesi için, yetkili aracı kurum VFS Global’dir. Lüksemburg vizesi yetkili kurum VFS Global’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan vize başvuru merkezleri üzerinden, vize başvurusu yapılabilmektedir.

Lüksemburg vizesi yetkili kurum statüsüne sahip vizem.net Türkiye’nin her ilinde Lüksemburg vizesi için danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerdedir?

Lüksemburg vize işlemleri yapılabilecek iller aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg vize işlemleri İstanbul
 • Lüksemburg vizesi başvurusu Ankara
 • Antalya Lüksemburg vize başvuru merkezi
 • İzmir Lüksemburg vize işlemleri

Lüksemburg vizesi başvuruları için yetkili başvuru merkezleri VFS Global Lüksemburg vize başvuru merkezleridir.

Lüksemburg Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Lüksemburg vizesi için randevu, başvuru sahibinin ikamet ettiği şehre en yakın, VFS Global vize başvuru merkezinden, online olarak alınabilmektedir; ancak bu işlemden önce vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Lüksemburg vizesi başvurularında, Lüksemburg vize randevu alma işlemi, vizem.net’in uzman danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Lüksemburg Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize randevu iptali ve tarih değişikliği işlemleri VFS Global sitesinden online olarak yapılabilmektedir. Vizem.net üzeriden yapılan Lüksemburg vize randevularının iptali için Lüksemburg vize danışmanına mail ya da telefon yoluyla ulaşmak yeterlidir.

Lüksemburg Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

Lüksemburg vizesi başvurularında, parmak izi işlemleri, VFS Global vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vize başvurularında, vizem.net Lüksemburg saha danışmanı vize başvuru merkezlerinde tamamlanan biyometri işlemleri için başvuru sahibine refakat etmektedir.

Lüksemburg vizesine başvuru yapacak kişinin, son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunması halinde, parmak izi işlemlerine gerek olmadan, başvuru tamamlanmaktadır.

Lüksemburg Vize Mülakatı Nedir?

Lüksemburg vize mülakatı, Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği tarafından gerekli görüldüğü durumlarda, eksik evrak beyanı sebebiyle ve de en çok D tipi uzun süreli başvuruları sebebiyle vizeye başvuran şahsın büyükelçiliğe görüşme için çağrılması sürecidir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg vizesi başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğinin yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişiklik göstermekle birlikte en fazla 45 gün ve ortalama 15 gün sürmektedir. Lüksemburg’a planlanan seyahat zamanından en geç 15 gün öncesine kadar Lüksemburg vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Aylık Çıkar?

Lüksemburg vizesinin geçerlilik süresi; daha önce alınmış Schengen vizeleri, daha önce Lüksemburg’dan alınmış vizeler, pasaport geçerlilik süresi, otel rezervasyonları, daha önce vize ihlali yapılıp yapılmadığı gibi faktörlere göre değişmekle beraber 10 günden 5 yıla kadarlık bir aralıkta yer alabilmektedir.

Lüksemburg’a planlanan seyahatlerin ayrıntılarına göre hem Lüksemburg C tipi vize hem de Lüksemburg D tipi vize iki ya da çoklu girişli olarak çıkarılabilmektedir.

Lüksemburg Vize Sorgulama için Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize sorgulama işlemi VFS Global’in sitesinden çevrimiçi olarak https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/Kd1F6s3re+hCX/0P4gAq8eB53mHr5fQ+qDKHr7cLXP911cql6N3WVxd7CesQv950MUJzDcQEhXE9fR6BoVEFh0= adresinden gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vize başvuruları için Lüksemburg vize sorgulama işlemi online olarak gerçekleştirilebilir.

Lüksemburg Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Lüksemburg vize reddi sebepleri aşağıda listelenmiştir.

 • Geçmiş veya mevcut suç kayıtları: Kamusal düzene tehdit olarak görünmeye sebep olacak suçların sicil kaydında bulunması vize reddi sebebidir.
 • Sahte seyahat belgesi: Herhangi bir vize başvurusu belgesinin sahte olduğunun tespiti vize reddi ile sonuçlanmaktadır.
 • Planlanan seyahatin amacı ve koşullarına ilişkin yetersiz açıklama: Yapılacak seyahatin gerekçelendirilmesinin karar mercii tarafından yetersiz bulunması sık rastlanılan bir vize reddi sebebidir.
 • Hasarlı pasaport: Pasaportun kapağının zarar görmüş olması veya pasaport sayfalarının eksik olması vize başvurusu reddine neden olabilmektedir.
 • Pasaport geçersizliği: Vize başvurusu için kullanılan pasaportun geçerlilik süresinin bitmesine 3 aydan az kalmış olması, pasaportun 10 yıldan eski olması veya pasaportta en az iki boş sayfa bulunmuyor olması vize başvurusunun reddine sebep olmaktadır.
 • Seyahat programının kanıtlanması eksikliği: Vize başvurusu esnasında beyan edilen seyahat amacının karar mercii tarafından belge eksikliği ya da diğer sebeplerle ikna edici bulunmaması sıklıkla vize başvurusu reddine sebep olan bir durumdur.
 • Geçersiz referans mektubu: Temin edilen referans mektubunda gerekli imzaların ya da adres gibi bilgilerin eksik olması vize başvurusunun reddi ile sonuçlanabilmektedir.
 • Finansal yeterlilik şartlarının sağlanamaması: Vize başvurusu sırasında sunulan belgelerin finansal yeterliliğin asgari koşullarını sağlamaması durumunda vize başvuruları reddedilebilmektedir.
 • Geçersiz doğum veya evlilik belgesi: Vize başvurusu için gerekli evrakların yetkilendirilmiş merciler tarafından çevirilmiş versiyonlarının başvuru esnasında sunulmaması ya da resmi kurumlardan onay almış olmaması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir.
 • Geçersiz seyahat sigortası: Vize şartı olarak sunulan seyahat sağlık sigortasının yaptırılmaması ya da belirtilen koşullara uygun olmaması durumu vize başvurusunun reddi ile sonuçlanabilmektedir.
 • Konaklama kanıtı ibraz etmemek: Seyahat esnasında konaklanılacak adrese veya adreslere dair bilgilerin eksik verilmesi vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.
 • Daha önce Schengen vizesi koşullarının ihlal edilmiş olması: Daha önce alınmış Schengen vizesinde, vize tarihlerinin dışına çıkılmış olması vize başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimalini azaltmaktadır.

Lüksemburg Vizesi İtiraz Dilekçesi Örneği Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize reddine nasıl itiraz edilir sorusunun cevabı Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğine yazılacak itiraz dilekçesi aracılığıyladır. Lüksemburg vizesi itiraz dilekçesi örneği vize başvurusu sonuçlandıktan sonraki ilk 1 ay içerisinde yazılmalıdır. Lüksemburg vizesinin reddinin gerekçesine göre ihtiyaç duyulan belgeler itiraz dilekçesi ile birlikte teslim edilmelidir. Lüksemburg vize başvurusu sonuçlarına itiraz süreci 1 yıla kadar uzayabilmektedir ve ortalama 3 ay sürmektedir.

Lüksemburg Vip Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vip vize başvurusu, akredite acentelerin ve başvuru merkezlerinin özel servislerinden yararlanarak çeşitli ayrıcalıklardan faydalanmayı sağlayabilmektedir.

Akredite acente ya da başvuru merkezi ile yapılmış Schengen vip vize başvurusunun Lüksemburg vize başvurusunun sonucu üzerinde etkisi yoktur.

Lüksemburg Vizesi Kolay Alınır Mı?

Lüksemburg vizesi almak, belirtilen sürece uygun zamanda randevu alınıp gerekli evrakların (vize, pasaport, rezervasyonlar, sigorta belgesi gibi) kurallara uygun bir şekilde hazırlanması durumunda oldukça kolaydır.

Lüksemburg Vizesi Ne Kadardır?

Lüksemburg vizesi, 2021 yılı için tüm harç, seyahat sigortası ve danışmanlık ücretleri dahil olmak üzere ortalama 185 Euro tutmaktadır.

Lüksemburg seyahati yapmayı planlayıp Lüksemburg vize ücreti ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler vizem.net ile iletişime geçebilmektedir.

Lüksemburg Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

Lüksemburg vize danışmanlık ücreti, başvurulacak vize türüne göre 40 Euro ile 90 Euro değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg Vize Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Lüksemburg vize başvuru sürecinin sonuçlandığı bilgisi başvuru yapılan aracı kurumun web sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir; ancak bu kanaldan vize başvurusu sonucunun kendisi öğrenilememektedir. Lüksemburg vize başvuru sonucu öğrenme ancak pasaport teslim alındıktan sonra mümkün olmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Lüksemburg vizesi Schengen özelliklidir. Lüksemburg vizesi ile diğer Schengen ülkelerine vize geçerli olduğu süre boyunca ziyaretlerde bulunulabilmektedir.

Vizem.net, Lüksemburg Schengen vizesi almak isteyenlere başvuru sürecinin her aşamasında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Lüksemburg’un Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Lüksemburg’un vize istediği ülkelerden bazıları listelenmiştir.

 • Afganistan
 • Cezayir
 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Beyaz Rusya
 • Çin
 • Mısır
 • Hindistan
 • Endonezya
 • Irak
 • İran
 • Ürdün
 • Kazakistan
 • Kırgızistan
 • Kosova
 • Lübnan
 • Libya
 • Fas
 • Pakistan
 • Filistin
 • Katar
 • Rusya
 • Suudi Arabistan
 • Güney Afrika
 • Suriye
 • Tacikistan
 • Tunus
 • Türkmenistan
 • Türkiye
 • Özbekistan

Lüksemburg’un Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Lüksemburg’un vize istemediği ülkeler listelenmiştir.

 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Bulgaristan
 • Kanada
 • Hırvatistan
 • Danimarka
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • Makedonya
 • Norveç
 • Romanya
 • Sırbistan
 • Güney Kore
 • İsveç
 • İsviçre
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri

Lüksemburg Vizesiyle Diğer Avrupa Ülkelerine Gidilir Mi?

Lüksemburg vizesiyle Schengen Bölgesi üyesi olan diğer Avrupa ülkelerine gitmek mümkündür. Lüksemburg Avrupa Birliği üyesi olmasa da Schengen Bölgesi’nin bir parçasıdır ve Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkelerle serbest dolaşım anlaşması bulunmaktadır.

Lüksemburg Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Lüksemburg vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Hollanda
 • Fransa
 • Almanya
 • Malta
 • Çek Cumhuriyeti
 • Estonya
 • Finlandiya
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Macaristan
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan
 • Danimarka
 • İzlanda
 • İsviçre
 • Norveç
 • Lihtenştayn

Türkiye Lüksemburg’dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Lüksemburg pasaportu hamillerinden 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vize istememektedir.

Lüksemburg’a E-Vize Var Mıdır?

Lüksemburg’a 2021 itibariyle e-vize ile gitme imkanı bulunmamaktadır.

Lüksemburg’a Vize Almadan Girilebilir Mi?

Lüksemburg’a vize almadan girmek sadece yeşil, gri ve siyah pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için mümkündür.

Lüksemburg Türkiye Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Lüksemburg Türkiye vize muafiyeti, Lüksemburg’a seyahat edecek kişinin, hususi pasaport, hizmet pasaportu veya diplomatik pasaport (yeşil, gri veya siyah pasaport) sahibi olması halinde ve Lüksemburg ziyaretinin 6 ay içerisinde en fazla 90 gün sürecek olması durumunda uygulanmaktadır.

Lüksemburg’a Vize Kolaylığı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Lüksemburg’a vize kolaylığı, Lüksemburg ile bahsi geçen ülkeler arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda bu ülkelerin vatandaşlarının vize başvuru süreçlerinde çeşitli imtiyazlar tanınması durumudur.

Lüksemburg’un vatandaşlarına vize kolaylığı sağladığı ülkeler arasında; Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Yeşil Burun Adaları, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Moldova, Karadağ, Sırbistan, Rusya ve Ukrayna yer almaktadır.

Lüksemburg Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize takip işlemleri başvuru merkezinin web sitesinden online olarak yapılabilmektedir; fakat Lüksemburg online vize takip süreci ile sadece vize başvurusunun sonuçlanıp sonuçlanmadığı görülebilmektedir. Lüksemburg vizesi başvuru sonucunu kesin olarak öğrenmenin yolu pasaportu teslim almaktır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize takip işlemleri hem online olarak hem de 5 aşamalı otomatik SMS sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: