Lüksemburg Vize Fotoğrafı Özellikleri

Lüksemburg Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Biyometri Özellikleri

Lüksemburg vize fotoğrafı, diğer gerekli evraklar ile birlikte Lüksemburg vize başvuruları için ibraz edilmesi gereken bir evraktır. Biyometrik fotoğraf, başvuruda bulunulan vize türü gözetilmeden bütün Lüksemburg vize türleri için talep edilir.

Gerekli kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan Lüksemburg vize başvuruları kabul edilmemekte ve vize reddine neden olabilmektedir.

Lüksemburg vize başvurusu için ibraz edilecek biyometrik fotoğrafın Uluslararası Sivil Havacılık standartlarına uygun olması gerekir. 1 adet olarak ibraz edilmesi gereken Lüksemburg vize fotoğrafı, gerekli şartların sağlanmadığı durumlarda başvuru sahibine iade edilmektedir.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan Lüksemburg vize başvurularında vize fotoğrafı da dahil olmak üzere gerekli evrakların hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için tek çatı altında Lüksemburg vizesi danışmanlık hizmeti alınabilecek akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg vize fotoğrafı, biyometrik standartlara uygun olarak son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Lüksemburg vize başvurusu için ibraz edilecek biyometrik fotoğrafın; açık renkli arka plana sahip, 50 mm genişlik ile 60 mm uzunluk ölçülerine sahip, kişinin yüzünün net bir biçimde göründüğü, hasarsız ve renkli olması gerekir.

Vize başvuru fotoğrafında kişinin net bir ifadeye sahip olması ve herhangi bir aksesuar takmaması gerekmektedir.

Lüksemburg Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lüksemburg vize fotoğraf ölçüsü; 50 mm genişlik ile 60 mm uzunluk ölçülerinde olmalıdır.

Lüksemburg için Vize Fotoğrafının Arka Planı Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg için vize fotoğrafının arka planı açık renkli ve düz olmalıdır.

Lüksemburg Vize Fotoğrafında Kişinin Duruşu ve Yüz İfadesi Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg vize fotoğrafında kişinin başının dik olması ve doğrudan kameraya bakması gerekir. Lüksemburg vize başvurusu için sunulacak olan biyometrik fotoğrafta kişinin ağzı kapalı olmalıdır ve fotoğraf nötr bir yüz ifadesi ile çekilmelidir.

Lüksemburg Vize Başvuru Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Lüksemburg vize başvuru fotoğrafında numaralı gözlük takılabilir, ancak güneş gözlüğü veya renkli camlı bir gözlüğün takılmaması gerekir.

Vize başvuru fotoğrafında numaralı gözlük takılacak olduğu durumlarda; saydam camlı gözlük takılması, gözlüğün camlarının renkli olmaması ve gözlük çerçevesinin kişinin gözlerini kapatmaması gerekir.

Lüksemburg Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Takılabilir Mi?

Lüksemburg vize fotoğrafında yalnızca dini nedenlerle takılan şapka veya başörtüsü kabul edilmektedir. Biyometrik Lüksemburg vize fotoğrafında başörtüsü olsa dahi kişinin çenesi, alnı ve elmacık kemikleri tamamen görünür olmalıdır.

Lüksemburg Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Lüksemburg vize başvurusu için 1 adet fotoğraf gereklidir.

Lüksemburg Vize Fotoğrafı Nasıl Hazırlanmalıdır?

Lüksemburg vize fotoğrafı, arkasına başvuru sahibinin tam adının okunaklı bir biçimde yazılması ile hazırlanmalı ve sunulmalıdır.

Lüksemburg Vizesi Almak için Biyometrik Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

Lüksemburg vizesi almak için biyometrik fotoğraf, Lüksemburg Schengen vizesi başvurularında diğer gerekli vize evrakları ile birlikte şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla yetkili vize başvuru merkezinden randevu alınarak randevu sırasında ilgili vize yetkililerine teslim edilir.

Uzun süreli (D tipi) Lüksemburg vizesi başvuru sahiplerinin Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar ve gerekli vize fotoğrafını, doğrudan Lüksemburg dış temsilcilikleri üzerinden randevu alıp şahsen yapılacak başvuru sırasında vize memuruna teslim etmeleri gerekmektedir.

Lüksemburg Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Mı Eklenir?

Evet, Lüksemburg vize fotoğrafı başvuru formuna eklenir.

Hem kısa süreli (C tipi) Lüksemburg vizesi hem de uzun süreli (D tipi) Lüksemburg ulusal vize başvurularında, biyometrik vize başvuru fotoğrafının başvuru formunun sağ üst köşesine eklenmesi gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: