Lüksemburg Vizesi için Gerekli Evraklar

Lüksemburg Vizesi için Gerekli Evraklar 2023 Güncel

Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen kişiler, sahip oldukaları pasaport türlerine ve ülkede kalınması planlanan süreye bağlı olarak vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise; 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak Lüksemburg seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg vize başvurusu için ilgili kurumlara ibraz edilmesi gereken Lüksemburg vize evrakları; başvuru sahibinin talep etmekte olduğu vize türü, Lüksemburg seyahatinin amacı ve başvuru sahibinin çalışma durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan Lüksemburg vizesi başvuru işlemlerinde; dilekçe yazımı, yeminli tercüme ve seyahat sigortası işlemleri de dahil olmak üzere tüm başvuru süreci için vize başvuru sahiplerine danışmanlık veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lüksemburg vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişiye ait, son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olan, en az 3 adet boş sayfası bulunan ve başvuru sahibinin Schengen bölgesinden ayrılmayı planladığı tarihten sonra en az 2 ay daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaportun vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Lüksemburg vize başvuru dosyası içerisinde sunulan pasaport ile birlikte; pasaportta kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın ve geçmişte alınmış vize damgalarının yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Lüksemburg vizesi başvuru formu: Lüksemburg vizesi başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulduktan sonra imzalanarak vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir. Lüksemburg vizesi başvuru formu içerisinde verilen bilgilerin, destekleyici belgelerde verilmiş olan bilgiler ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekir.
 • Biyometrik fotoğraf: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişiye ait, son 6 ay içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş olan, 35 mm genişliğe ve 45 mm uzunluğa sahip, beyaz fona sahip ve rötuşsuz 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmiş olması gerekliliği bulunmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişi adına düzenlenmiş olan, en az 30.000 Euro teminatlı, tüm Schengen üyesi ülkelerde geçerli, planlanan Lüksemburg seyahati süresince geçerlilik süresi olan ve hastaneye yatma durumu, acil tedavi gerekliliği, kişinin vefat etmesi durumu ve tıbbi nedenlerden ötürü kişinin ülkesine iade edilmesi gibi durumları kapsayıcı nitelikte olan bir seyahat sağlık sigortasının vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Lüksemburg vize başvuru işlemleri için ödenmiş olması gereken vize harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekont belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vize başvuru sahibi adına planlanan Lüksemburg seyahati için düzenlenmiş ve kişinin söz konusu seyahat süresince kalacağı yerlere dair detayları içeren otel rezervasyonu gibi konaklama rezervasyon belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vize başvuru sahibi adına, kişinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahati için düzenlenmiş olan ve gidiş ile dönüş tarihlerini içerir nitelikte uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişiye ait, kişinin planlanan Lüksemburg seyahatinin ulaşım, yemek ve konaklama gibi çeşitli masraflarını karşılamaya yetecek finansal gücü olduğunu gösterecek nitelikte; son 3 aya ait banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı ve kişinin düzenli bir gelire sahip olduğunu gösteren maaş bordroları gibi finansal yeterlilik belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Kişinin ülkesine dönme niyeti ile ilişkili belgeler: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişinin, Lüksemburg seyahatinin ardından ülkesine dönme niyeti olduğunu gösterir nitelikte; kişinin işvereninden alınmış ve kişinin ülkesinde çalışıyor olduğunu gösteren bir yazı, kişinin ülkesinde eğitim gördüğünü belirten bir yazı, kişinin ülkesinde eğitim gören çocukları olduğunu gösteren belgeler ya da kişinin ülkesinde gayrimenkul sahibi olduğunu gösteren belgeler gibi evrakların vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.
 • Başvuruda bulunulan ülke ile ilgili oturum belgeleri: Vize başvuru sahibinin vize işlemlerini yaptığı ülkede yasalar dahilinde kaldığını gösterir nitelikte; oturum izni, vize ya da pasaport gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ek gelir belgeleri: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait tapu, kira geliri, araç ruhsatı ya da ek hesap dökümü gibi gibi ek gelir durumu bulunuyorsa, bu durumun ek gelir belgeleri olarak ibraz edilmesi gerekir.
 • Sponsorluk dilekçesi: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak ise, sponsor tarafından yazılmış bir dilekçenin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Sponsor ile ilişkili belgeler: Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat masraflarının bir sponsor tarafından karşılanacağı durumlarda, sponsor olacak kişiye ait finansal yeterlilik durumu belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde sponsorluk dilekçesi ile birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Çalışma ve meslek durumu ile ilişkili belgeler: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişinin çalışma ve meslek durumu ile ilişkili; SGK işe giriş bildirgesi, çiftçilik belgesi, emeklilik belgesi ya da vergi levhası gibi çeşitli belgelerin ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Seyahat amacı ile ilişkili belgeler: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişinin seyahat amacı ile ilişkili olarak; davetiye mektubu, eğitim kabul mektubu, tıbbi tedavi kabul mektubu gibi çeşitli belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg Schengen vizesi başvuru sahibinin çalışma ve meslek durumuna bağlı olarak sunulması gereken destekleyici evraklara ait tüm detaylar aşağıdaki başlıklarda sırasıyla paylaşılmıştır.

Şirket Sahipleri için Gerekli Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Şirket sahipleri ve işverenler için gerekli Lüksemburg vize evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Lüksemburgşirket sahipleri vizesi başvuru sahibine ait olan, planlanan Lüksemburg seyahatinin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olan, son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 adet sayfası boş olan bir pasaportun vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Şirket sahipleri için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Lüksemburg vizesi başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından doldurulmalı ve başvuru dosyası içerisinde ıslak imzalı bir şekilde ibraz edilmelidir. Şirket sahipleri için Lüksemburg vizesi başvuru formu içerisinde; tüm imza bölümleri imzalı ve bütün bilgiler eksiksiz olarak yazılmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Lüksemburgşirket sahipleri vizesi başvuru sahibine ait, 35 mm x 45 mm ölçülerinde olan, 6 aydan eski olmayan, rötuşu bulunmayan, açık renkli fon ile biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş ve başvuruda bulunan kişinin yüzünün net bir biçimde göründüğü 1 adet biyometrik fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lüksemburgşirket sahipleri vizesi başvurusunda bulunacak kişi için oluşturulmuş, Lüksemburg’da ve tüm Schengen bölgesi ülkelerinde geçerliliği olan, planlanan Lüksemburg seyahatinin tamamı boyunca geçerlilik süresi bulunan ve çeşitli tıbbi sorunları karşılayacak nitelikte bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin sunulması gerekir.
 • Lüksemburg vize harcı ödeme dekontu: Lüksemburg vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için ödenmiş olması gereken vize harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekont belgesi sunulmalıdır.
 • Ulaşım rezervasyonu belgeleri: Lüksemburg şirket sahipleri vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahati için oluşturulmuş ve gidiş ile dönüş tarihini içeren uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin sunulması gerekir.
 • Konaklama rezervasyonu belgeleri: Lüksemburg şirket sahipleri vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahati süresince kalacağı yerleri gösteren otel rezervasyonu gibi konaklama rezervasyon belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Lüksemburgşirket sahipleri vizesi başvuru sahibi kişiye ait olan, kişinin planlanan Lüksemburg seyahatinin çeşitli masraflarını karşılamaya yetecek düzeyde finansal gücü olduğunu gösterir nitelikte; son 3 aya ait olan ve son 15 gün içerisinde düzenlenmiş banka hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü gibi belgelerin vize başvuru dosyası içerisinde diğer belgeler ile birlikte sunulması gerekmektedir.
 • Ek gelir belgeleri: Lüksemburg şirket sahipleri vizesi başvuru sahibinin; tapu, kira gelirleri, ek hesap dökümleri ya da araç ruhsatı gibi ek gelir belirten belgeleri bulunduğu durumlarda, bu belgelerin ibraz edilmesi gerekir.
 • Faaliyet belgesi ya da ticaret odası sicil kayıt sureti: Lüksemburgşirket sahipleri vizesi başvuru sahibine ait olan şirket adına düzenlenmiş, son 6 ay içerisinde alınmış ve şirketin kayıtlı olduğu odadan temin edilebilen faaliyet belgesi ya da ticaret odası sicil kayıt sureti belgesinin 1 adet fotokopisi vize başvurusu için sunulmalıdır.
 • Ticaret sicil gazetesi: Lüksemburg şirket sahipleri vizesi başvuru sahibi kişiye ait olan şirket için düzenlenmiş olan ve firma ünvanı ile vize başvuru sahibinin şirketin kurucusu ya da ortağı olduğu bilgisini içeren ticaret sicil gazetesi belgesine ait 1 adet fotokopinin ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Güncel vergi levhası: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunacak şirket sahiplerinin, sahip oldukları şirket için düzenlenmiş olan ve son yıla ait güncel vergi levhasının 1 adet fotokopisini vize başvuru dosyası içerisinde ibraz etmeleri gerekmektedir.

Çalışanlar için Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

SGK’lı Çalışanlar için Lüksemburg vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan, Lüksemburg seyahatinin öngörülen bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan, vize damgalarının uygulanabilmesi için müsait en az 2 adet sayfası boş olan ve son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport gereklidir.
 • Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulduktan sonra gerekli tüm yerler imzalanarak vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait, biyometrik standartlara uygun olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, 35 mm genişliğine ve 45 mm yüksekliğe sahip, kişinin tüm yüzünün net bir şekilde göründüğü ve rötuşu bulunmayan 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Çalışanlar için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişi adına düzenlenmiş, bütün Schengen üyesi ülkelerde geçerliliği ve Lüksemburg’da geçerliliği olan, en az 30.000 Euro teminatlı ve acil tedavi, kişinin ülkesine iade edilmesi ve vefat etmesi gibi çeşitli tıbbi sorunları kapsayıcı nitelikte düzenlenmiş bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Çalışanlar için Lüksemburg vize harcı, vize başvuru işlemleri için ödenmeli ve ödeme dekontu vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Konaklama belgeleri: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibi için planlanan Lüksemburg seyahati için düzenlenmiş ve kişinin Lüksemburg’da olacağı süre boyunca konaklayacağı yerler gösteren, kişinin adı ve soyadı bilgileri ile kalınacak tarih bilgilerini içeren otel rezervasyonu gibi belgelerin vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibi için planlanan Lüksemburg seyahati için alınmış olan,gidiş ve dönüş tarihleri ile kişinin ad ve soyad bilgilerini içeren ulaşım rezervasyon belgelerinin sunulması gerekliliği bulunmaktadır.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin, yapmayı planladığı Lüksemburg seyahatinin çeşitli masraflarını karşılamaya yetecek maddi durumu olduğunu gösteren; son 3 aya ait banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı veya kişinin düzenli bir geliri olduğunu gösterir nitelikte güncel maaş bordroları gibi belgelerin finansal yeterlilik durumu belgeleri olarak vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvurusunda ibraz edilecek finansal yeterlilik durumu belgelerinin son 15 gün içerisinde düzenlenmiş olması şartı bulunmaktadır.
 • Çalışma ve işyeri izin belgesi: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vizeye başvuruda bulunan kişinin işveren tarafından yazılmış ve kişinin planlanan Lüksemburg seyahati tarihleri arasında izinli olduğunu belirten çalışma ve işyeri izin belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • SGK hizmet dökümü: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vize başvuru sahibininsigorta geçmişine dair bilgileri içeren ve SGK ya da e-devlet sistemi üzerinden temin edilebilecek olan SGK hizmet dökümü belgesinin vize başvuru dosyası içerisinde QR barkodlu bir şekilde ibraz edilmesi gerekir.
 • SGK işe giriş bildirgesi: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vize başvuru sahibine ait olanSGK işe giriş bildirgesi belgesinin fotokopisi, okunaklı ve barkodlu olacak biçimde sunulmalıdır.
 • Maaş bordroları: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vize başvuru sahibine ait olan veson 3 aya ait maaş bilgilerini içeren kaşeli ve imzalı maaş bordrolarının sunulması gerekir.
 • İş sözleşmesi: Çalışanlar için Lüksemburg vizesibaşvuru sahibinin SGK’lı çalışan olmadığı durumlar için; kişinin işvereni ile yapmış olduğu ve işvereni ile arasındaki iş akdini kanıtlar nitelikte olan noter onaylı bir iş sözleşmesinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Ek gelir belgeleri: Çalışanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait;tabu, araç ruhsatı, kira gelirleri ya da ek hesap dökümleri gibi ek gelir belgeleri bulunuyor ise bu belgelerin vize başvuru dosyası içerisinde ek gelir belgeleri olarak sunulması gerekliliği bulunmaktadır.

Çiftçiler için Gerekli Lüksemburg Vizesi Evrakları Nelerdir?

Çiftçiler için gerekli Lüksemburg vizesi evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Lüksemburgvizesine başvurusunda bulunacak olan çiftçilerin; kendilerine ait olan, yapılması planlanan Lüksemburg seyahatinin tamamı boyunca geçerlilik süresi bulunan, en az 2 tane boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaportu vize başvurusunda ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Çiftçiler için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Çiftçiler için Lüksemburg vizesi başvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulmalı ve imzalanarak vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Çiftçiler için Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan kişiye ait, son 6 ay içinde biyometrik standartlara uygun olarak beyaz fon ile çekilmiş olan, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluğa sahip, rötuşsuz ve kişinin yüzünün olarak görünür olduğu 1 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait olan, Schengen üyesi ülkelerde ve Lüksemburg’da geçerliliği olan, başvuru sahibi kişinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahatinin tamamı süresince geçerliliği bulunan, en az 30.000 Euro teminatlı ve olası tüm sağlık temelli problemleri kapsayıcı bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişilerin, vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için gerekli olan vize harcını ödedikten sonra vize harcı ödeme dekontunu vize başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişilerin planlanan Lüksemburg seyahati süresince kalacakları yerlere dair bilgileri içeren otel rezervasyonu gibi konaklama belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişilerin Lüksemburg seyahati için alınmış olan, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin sunulması gerekir.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişilerin yapılmasıplanlanan Lüksemburg seyahati için yeterli düzeyde finansal gücü olduğunu gösterecek; son 3 aya ait banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı gibi evrakların vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Çiftçilik belgesi: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişilerin bağlı bulunduğu ziraat odasından temin edilebilecek olan çiftçilik belgesinin sunulması gerekir. Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde ibraz edilecek çiftçilik belgesinin, kişinin gelirini göstermesi ve güncel tarihli olması şartı bulunmaktadır.
 • Ek gelir belgeleri: Çiftçiler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait; tapu, araç ruhsatı, kira geliri ya da ek hesabı gibi belgelerin bulunduğu durumlarda, bu belgelerin ek gelir belgeleri olarak ilgili kurumlara bildirilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Memurlar için Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Memurlar ve kamu personelleri için Lüksemburg vize evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Memurlar için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait, yapılması planlanan Lüksemburg saatinin bitiminden sonra 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan, son 10 yıl içerisinde alınmış olan ve vizenin uygulanabilmesi amacıyla en az 2 adet boş sayfası olan bir pasaportun vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru dosyasında başvuru sahibine ait pasaport ile birlikte pasaportta kişisel bilgilerin ve geçmiş tarihli vize damgalarının yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de sunulması gerekmektedir.
 • Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra gerekli tüm imza kutucukları imzalanmış bir şekilde vize başvuru dosyası içerisinde diğer gerekli belgeler ile birlikle ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan, 35 mm genişliğe ve 45 mm uzunluğa sahip olan, son 6 ay içerisinde çekilmiş, biyometrik standartlara uygun olarak beyaz renkli fona sahip, kişinin yüzünün net olarak görünür olduğu ve rötuşu bulunmayan 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekliliği bulunmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibi için oluşturulmuş, Lüksemburg’da ve tüm Schengen bölgesine üye olan ülkelerde geçerliliği olan, en az 30.000 Euro teminatlı olan, Lüksemburg’da kalınması planlanan tüm süre boyunca geçerlilik süresi bulunan ve seyahat sırasında gerçekleşebilecek her türlü tıbbi temelli sorunu kapsayıcı nitelikte düzenlenmiş bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru işlemlerinin sonlanması için ödenmiş olması gereken vize harcının yatırılmış olduğunu gösteren bir dekont belgesinin sunulması gerekir.
 • Konaklama belgeleri: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahati süresince ülkede kalmayı planladığı yerleri gösterir nitelikte olan otel rezervasyonu gibi konaklama belgelerinin sunulması gerekir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmeyi planladığı Lüksemburg seyahati için almış olduğu uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin vize başvurusunda ibraz edilmiş olması gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmek istediği Lüksemburgseyahatinin konaklama, yemek ve ulaşım gibi masraflarını karşılamaya yetecek maddi gücü bulunduğunu gösterecek nitelikte; son 3 aya ait banka hesap dökümü gibi belgelerin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir. Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde sunulacak finansal yeterlilik durumu belgelerinin, başvurunun yapıldığı tarihten itibaren en az 15 gün önce alınmış olması gerekliliği bulunmaktadır.
 • Çalışma ve izin belgeleri: Memurlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin işvereninden temin edilebilecek olan ve vize başvuru dosyası içerisinde yer verilmesi gereken çalışma ve izin belgesi içerisinde; başvuruda bulunan kişinin işyerinde yaptığı işe dair detaylar ve planlanan Lüksemburg seyahatinin tarihleri yer almalıdır.
 • Maaş bordroları: Memurlar için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait olan ve son 3 aya dair ödeme detaylarını içeren imzalı maaş bordro belgelerinin sunulması gerekmektedir.
 • Ek gelir belgeleri: Lüksemburgvizesi başvuru sahibine ait; tapu, ek hesap bilgileri, araç ruhsatı ya da kira gelirleri gibi ek gelir belgeleri bulunuyorsa, bu belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

Emekliler için Lüksemburg Vizesi Evrakları Nelerdir?

Emekliler için Lüksemburg vizesi evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Emekliler için Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan kişiye ait olan, Lüksemburg seyahatinin öngörülen bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerlilik süresi olan ve en az 2 tane boş sayfası bulunan bir pasaportun vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Emekliler için Lüksemburg vizesibaşvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve gerekli olan tüm imza bölümleri imzalanmış olarak vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan, 35 mm genişliğe ve 45 mm uzunluğa sahip, kişinin yüzünün net bir şekilde görünür olduğu, biyometrik standartlara uygun olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş, açık renkli arka plana sahip olan ve rötuşu olmayan 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvurusahibi için oluşturulmuş olan, planlanan Lüksemburg seyahatinin öngörülmekte olan tüm süresi boyunca geçerliliği olan, en az 30.000 Euro teminatlı olan, tüm Schengen ülkelerinde ve Lüksemburg’da geçerliliği kabul edilen ve seyahat sırasında gerçekleşebilecek tüm tıbbi sorunları kapsayacak nitelikte düzenlenmiş bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvurusu için ödenmesi gereken vize harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekont belgesi, gerekli olan diğer evraklar ile birlikte vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibi adına planlanan Lüksemburg seyahati için oluşturulmuş olan uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibi için kişinin Lüksemburg’da geçirmeyi planladığı süre için alınmış olan otel rezervasyonu gibi konaklama rezervasyon belgelerinin sunulması gerekir.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan; son 3 aya ait banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı veya kişinin düzenli emeklilik gelirini gösteren çeşitli belgeler gibi finansal yeterlilik durumu belgelerinin, son 15 gün içerisinde oluşturulmuş olarak ibraz edilmesi gerekir.
 • Emeklilik belgesi: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinine-devlet sisteminde bulunan kullanıcı hesabından temin edilebilecek olan emeklilik belgesinin, QR barkodlu olarak oluşturulduktan sonra sunulması gerekir.
 • Ek gelir belgeleri: Emekliler için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinintapu, kira gelirleri, ek banka hesapları ya da araç ruhsatı gibi ek gelir belgeleri varsa; bu belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Çalışmayanlar için Lüksemburg Vizesi Evrakları Nelerdir?

Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 boş tane sayfası bulunan ve Lüksemburg seyahatinin bitiş tarihinin ardından en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaportun vize başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir. Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisine, kişinin pasaportunda kişisel bilgilerinin yer aldığı sayfanın ve eski tarihli vize adamlarının yer aldığı sayfanın fotokopilerinin de sunulması gerekir.
 • Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru formu: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesibaşvuru formu, vizeye başvuruda bulunan kişi tarafından gerekli tüm imza bölümleri imzalanmış ve talep edilen bütün bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olarak ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait olan, 6 aydan eski olmayan, biyometrik standartlara uygun olarak açık renkli fon ile çekilmiş, başvuru sahibi kişinin yüzünün açık bir şekilde görünür olduğu, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluğa sahip 1 adet rötuşsuz biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvurusahibi adına oluşturulmuş, en az 30.000 Euro teminatlı, Lüksemburg’da ve diğer tüm Schengen üyesi ülkelerde geçerliliği kabul gören, seyahat sırasında olabilecek çeşitli tıbbi temelli sorunları karşılayacak ve planlanan tüm Lüksemburg seyahati süresince geçerlilik süresi olan bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Çalışmayanlar için Lüksemburg vize harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekont, gerekli olan diğer evraklar ile birlikte vize başvurusu için ibraz edilmelidir.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin Lüksemburg seyahati için düzenlenmiş olan ve kişinin seyahat süresince kalacağı yerleri gösterir nitelikte otel rezervasyonu gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin Lüksemburg seyahati için oluşturulmuş olan, gidiş ve dönüş tarihleri ile kişinin ad ve soyad bilgilerini gösterir nitelikte olan uçak bileti gibi ulaşım rezervasyonları belgelerinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik durumu belgeleri: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin planlanmakta olan Lüksemburg seyahatinin çeşitli masraflarını karşılamaya yetecek maddi gücü olduğunu gösterecek; son 3 aya ait banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı gibi evrakların vize başvuru tarihinden önceki son 15 gün içerisinde düzenlenerek vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.
 • Ek gelir belgeleri: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibine ait ek gelir belgeleri bulunduğu durumlarda, bu belgelerin vize başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir. Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve ek hesap dökümleri gibi evraklar, çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvurularında ek gelir belgeleri olarak kabul edilmektedir.
 • Sponsor dilekçesi: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin gerçekleştirmek istediği Lüksemburg seyahatinin çeşitli masrafları 1.dereceden yakını olan bir sponsor tarafından karşılanacak ise, bu sponsorluk ilişkisini betimleyen bir sponsorluk dilekçesi sponsor olacak kişi tarafından İngilizce ya da İspanyolca dillerinden birinde yazılmalı ve sunulmalıdır.
 • Sponsora ait belgeler: Çalışmayanlar için Lüksemburg vizesi başvuru sahibinin Lüksemburg seyahatinin masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak ise, söz konusu sponsor vizeye kendi başvuruyormuş gibi kişiye ait olan finansal yeterlilik durumu belgeleri eksiksiz bir biçimde vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.

Öğrenciler için İstenen Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Öğrenim hayatına devam eden öğrenciler için gerekli Lüksemburg vize evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrenciye ait, son 10 yıl içerisinde alınmış olan, planlanan Lüksemburg seyahatinin bitiş tarihinin ardfından en az 3 ay daha geçerliliği olan ve en az 2 tane boş sayfası boş olan bir pasaport vize başvurusu için ibraz edilmelidir. Lüksemburg vize başvurusunda ibraz edilen pasaport ile birlikte pasaportta bulunan eski vize damgalarının yer aldığı sayfaların ve kişisel bilgilerin yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Öğrenciler için Lüksemburg vize başvuru formu: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrenci tarafından doldurulanvize başvuru formu imzalı olarak başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrenciye ait olan, biyometrik standartlara uygun olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş, 35 mm genişliğe ve 45 mm uzunluğa sahip olan, açık renkli fonlu ve rötuşu olmayan 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvurusu için sunulması gerekliliği bulunmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrenci için düzenlenmiş, olası tüm tıbbi sorunları karşılayacak nitelikte, planlanan tüm Lüksemburg seyahati süresince geçerli olan ve Schengen bölgesi ülkelerinde kabul edilen bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin vize harcını ödemiş olması ve ödeme durumunu belirten dekontu ibraz etmesi gerekir.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin planlanan Lüksemburg seyahati boyunca kalacakları yerleri gösterir nitelikte alınmış otel rezervasyonu gibi konaklama rezervasyon belgelerinin, gerekli diğer evraklar ile birlikte sunulması gerekir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrenciler için yapılması planlanan Lüksemburg seyahati için düzenlenmiş, gidiş ve dönüş tarihi detaylarını içeren uçak bileti gibi ulaşım rezervasyonu belgelerinin vize başvurusu için sunulması gerekir.
 • Vekaletname belgesi: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin 18 yaşını doldurmamış olduğu durumlarda, başvuru sahibinin her iki ebeveyni tarafından imzalanmış olan bir vekaletname belgesinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Muvafakatname aslı ve fotokopisi: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin 18 yaşını doldurmamış olduğu durumlarda, başvuru sahibinin heriki ebeveyninden noter onaylı olarak alınmış ve son 6 ay içerisinde oluşturulmuş muvafakatname belgesinin vize başvuru dosyası içerisinde 1 adet fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir.
 • Öğrenci belgesi: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin eğitim görmekte olduğu kurumdan alınabilecek olan öğrenci belgesinin QR kodlu olarak oluşturulduktan sonra vize başvuru dosyası içerisinde sunulması şartı bulunmaktadır.
 • Ek gelir belgeleri: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin;tapu, ek hesap dökümleri, kira gelirleri ve araç ruhsatı gib ek gelir durumları var ise, söz konusu ek gelirleri belirten evrakların vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.
 • Sponsor dilekçesi: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin yapmayı planladıkları Lüksemburg seyahatinin ulaşım, yemek ve konaklama gibi çeşitli masrafları bir sponsor tarafından ödenecek ise, söz konusu sponsorluk ilişkisinin detaylarını içeren bir sponsorluk dilekçesinin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir. Lüksemburg vize başvuru işlemleri için sunulacak olan sponsorluk dilekçesi ilgili Lüksemburg dış temsilciliğine hitaben sponsor olacak kişi tarafından yazılmalıdır.
 • Sponsora ait belgeler: Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin yapacakları Lüksemburg seyahatininmasraflarının bir sponsor tarafından karşılanacağı durumlarda, sponsor olacak kişiye ait finansal yeterlilik durumu belgelerin eksiksiz bir biçimde vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekir.

18 Yaşından Küçükler için Lüksemburg Vizesi Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi evrakları aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: 18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi başvuruları için başvuru sahibine ait olan, en az 2 adet boş sayfası bulunan, Lüksemburg seyahatinin öngörülen bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olan bir pasaport vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir. Lüksemburg vizesi başvuruları için başvuru sahibine ait olan pasaport ile birlikte, pasaportta yer alan eski vizelerin yer aldığı ve kişisel bilgilerin yer aldığı sayfaların fotokopilerinin de sunulması gerekliliği bulunmaktadır.
 • 18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi başvuru formu: 18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi başvuru formu, çocuğun velisi olan kişi ya da vekil kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulduktan ve gerekli tüm imza bölümleri imzalandıktan sonra sunulmalıdır. 18 yaşından küçükler için yapılan Lüksemburg vizesi başvurularında, başvuru formunu dolduran kişinin vekalet belgesi ile kimlik fotokopisinin de ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
 • Biyometrik fotoğraf: 18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vize başvurusunda bulunan çocuğa ait olan,35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olan, biyometrik standartlara uygun olarak açık renkli fon ile rötuşsuz olarak çekilmiş, 6 aydan eski olmayan ve kişinin yüzünün net bir şekilde göründüğü 1 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekir.
 • Seyahat sağlık sigortası: 18 yaşından küçükler için Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; vize başvuru dosyasında başvuru sahibiçocuk adına oluşturulmuş, en az 30.000 Euro teminatlı olan, tüm Schengen bölgesi üyesi ülkelerde ve Lüksemburg’da geçerliliği olan, olası tüm sağlık temelli sorunları kapsayıcı nitelikte ve planlanan Lüksemburg seyahatinin tamamı süresince geçerliliği olan bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize harcı ödeme dekontu: Lüksemburg vize başvuruları için ödenmesi gereken vize harcının yatırılmış olduğunu gösteren vize harcı dekontu ibraz edilmelidir.
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan 18 yaşından küçük çocuğun seyahat süresince kalacağı yerlere ait detayları içeren otel rezervasyon belgeleri gibi belgelerin sunulması gerekir.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Lüksemburg vizesine başvuruda bulunan 18 yaşından küçük çocuk için Lüksemburg seyahati için alınmış uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon bilgileri, gidiş ve dönüş tarihi detaylarını içerir biçimde ibraz edilmelidir.
 • Vekaletname belgesi: Lüksemburg vizesi başvuru sahibi 18 yaşını doldurmamış çocuklar için her iki ebeveyn tarafından doldurulmuş vekaletname belgesinin sunulması gerekir. 18 yaşından küçükler için yapılan Lüksemburg vizesi başvuru işlemleri sırasında yalnızca çocuğun bir ebeveyni bulunacak ise, diğer ebeveynin imzalanmış olduğu bir vekaletname belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. 18 yaşını doldurmamış çocuklar için yapılacak Lüksemburg vizesi başvuru işlemleri sırasında hiçbir ebeveyn bulunmayacak ise ve işlemler tayin edilen bir vekil tarafından yapılacak ise, vekaletname formu iki ebeveyn tarafından daha önceden imzalanmış olarak sunulmalıdır.
 • Muvafakatname aslı ve fotokopisi: 18 yaşını doldurmamış çocuklar için yapılacak Lüksemburg vizesi başvuru dosyası içerisinde; çocuğun ebeveynleritarafından noter onayı alınmış ve son 6 ay içerisinde oluşturulmuş bir muvafakatname belgesinin aslı ve fotokopisi ibraz edilmelidir.
 • Sponsor dilekçesi: 18 yaşını doldurmamış çocukların yapacakları Lüksemburg seyahatinin çeşitli masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak ise, sponsor tarafından ilgili Lüksemburg dış temsilcilciliğine hitaben yazılmış ve sponsorluuk ilişkisini ortaya koyan bir dilekçenin vize başvurusunda sunulması gerekir.
 • Sponsor belgeleri: 18 yaşını doldurmamış çocukların yapacakları Lüksemburg seyahatinin masraflarının bir sponsor tarafından karşılanacağı durumlarda, söz konusu sponsora ait olan finansal yeterlilik durumu belgelerinin ibraz etmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Lüksemburg Vizesi için Gerekli Evraklar Nasıl Hazırlanır?

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar, ilgili Lüksemburg dış temsilcilikleri tarafından talep edildiği biçimde ve eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Lüksemburg vizesi için gerekli evrakların; güncel, yıpranmamış ve doğru bilgileri içerir şekilde sunulması gerekir. Lüksemburg vize başvuru dosyasında ibraz edilen; iş sözleşmesi, vergi levhası ya da SGK işe giriş bildirgesi gibi kimi belgelerin tercüme edilmesi gerekebilmektedir.

Vizem.net Lüksemburg vizesi başvuru işlemleri danışmanlık hizmetleri; gerekli evrakların kontrolü ile tüm yeminli tercüme ve noter onayı işlemlerini kapsamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg vizesi başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından online olarak ya da bilgisayar üzerinden çıktı alınarak doldurulmalı ve imzalanmış olarak ibraz edilmelidir. Lüksemburg vizesi başvuru formu doldurulurken; gerekli tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir biçimde verilmesine dikkat edilmesi gerekir. Lüksemburg vizesi başvuru formu içerisinde yer alan kişinin seyahat amacı gibi bölümlerin başvuru sahibinin özel durumlarına göre dikkatli bir biçimde doldurulması gerekir.

Lüksemburg vizesi başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda verilmektedir.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Örneği
Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Örneği

Lüksemburg Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lüksemburg vize fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmalıdır. Lüksemburg vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilecek fotoğrafın; biyometrik standartlara uygun olarak açık renkli fon ile son 6 ay içerisinde çekilmiş, kişinin yüzünü net bir biçimde gösteren ve hasarsız bir biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.

Lüksemburg vize fotoğrafı olarak uygun bir biyometrik fotoğraf örneği aşağıda verilmektedir.

Lüksemburg Vize Fotoğrafı Örneği
Lüksemburg Vize Fotoğrafı Örneği

Lüksemburg Vize Davet Mektubu Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize davet mektubu, vize başvuru sahibinin Lüksemburg’da yaşayan bir yakını veya şirket tarafından ülkeye davet edilmesi durumunda vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gereken bir evraktır. Lüksemburg vize davet mektubu, başvuru sahibini Lüksemburg’a davet eden kişi tarafından ilgili Lüksemburg dış temsilciliğine hitaben yazılmalıdır.

Lüksemburg vize davet mektubu yazılırken gerekli olan tüm bilgilere yer vermeye ve resmi bir dil kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. Lüksemburg vize davet mektubu, sponsor tarafından imzalı ve Lüksemburg Dışişleri Bakanlığı tarafından onay damgası basılmış olarak ibraz edilmelidir.

Lüksemburg Vize Sponsor Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize sponsor dilekçe örneği, Lüksemburg seyahatinin masrafları bir sponsor desteği ile karşılanacak başvuru sahipleri için ibraz edilmesi gereken bir evraktır. Lüksemburg vize sponsor dilekçesi ilgili Lüksemburg dış temsilciliğine hitaben yazılmalı ve resmi bir dil kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Lüksemburg vize sponsor dilekçe örneği, sponsor olacak kişi tarafından yazılmalı ve içerisinde; sponsor kişi ile vize başvuru sahibinin ilişkisine, vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerine, planlanan Lüksemburg seyahatinin tarihlerine, Lüksemburg seyahatinin amacına, sponsorun finansal yeterlilik durumuna, sponsora ait kişisel bilgilere ve sponsora ait iletişim bilgilerine yer verilmesi gerekir. Lüksemburg vize sponsor dilekçesi ile birlikte ek olarak sponsora ait finansal yeterlilik durumu belgelerinin de vize başvuru dosyasında ibraz edilmesi gerekir.

Lüksemburg Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Lüksemburg vizesi için seyahat sağlık sigortası, vize başvurusu için ibraz edilmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Acil tedavi, kişinin tıbbi nedenlerden ötürü ülkesine iade edilmesi ya da hastaneye yatış gibi durumları karşılayacak nitelikte bir seyahat sağlık sigortası poliçesine Schengen vize başvuru dosyası içerisinde diğer gerekli belgeler ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi için seyahat sağlık sigortası, vize başvuru sahibi adına düzenlenmiş olmalıdır ve planlanmakta olan Lüksemburg seyahatinin tüm tarihleri boyunca geçerlilik süresi bulunmalıdır. Lüksemburg seyahat sağlık sigortası tüm Schengen üyesi ülkelerde ve Lüksemburg’da geçerliliği olacak biçimde ve en az 30.000 Euro teminatlı olarak düzenlenmiş olmalıdır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: