Vize için Referans Mektubu

Vize için Referans Mektubu Nedir, Nasıl Yazılır?

Vize için referans mektubu, başka bir ülkede yaşamak ve çalışmak için vize başvurusunda bulunulması durumunda vize için hazırlanan belgelerden biridir. Vize için referans mektubu yeni bir ülkede iş bulmak ve kariyer yolunu çizmek için önemlidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında başvuru sahibinin koşullarına ve seyahat planına uygun örnek referans mektubu hazırlanmaktadır.

Ücretsiz danışmanlık hattı: 0850 241 1868

Vize Referans Mektubu Kim Tarafından Yazılmalıdır?

Vize referans mektubu yabancı bir ülkede çalışmak için vize başvurusunda bulunacak kişinin önceki işverenleri tarafından yazılmalıdır.

Vize Referans Mektubunda Hangi Konulara Değinilmelidir?

Vize referans mektubunda değinilmesi gerekenler önerilen kişinin kimliği, işverenin kişiyle olan bağlantısı, kişinin işteki pozisyonu, nitelikleri ve becerileridir.

Vize Referans Mektubu Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Vize referans mektubunun dili başvuru yapılacak ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vize referans mektubu genellikle İngilizce yazılmaktadır. Ancak ülkeler kendi dillerinde vize referans mektubu talep edebilmektedirler. Vize başvurusu yapılacak ülkenin İngilizce vize referans mektubu istemesi durumunda, vize referans mektubunun vize başvurusu yapılan ülkenin kendi diline çevrilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında vize referans mektubu, ilgili ülkenin talep ettiği dile çevrilerek sunulmaktadır.

Vize Referans Mektubu Hangi Vizeler için Gereklidir?

Vize referans mektubu vize başvurusu için gerekli değildir. Ancak özellikle Amerika çalışma ve yatırımcı vizelerine başvurularda ABD vize referans mektubu hazırlanması başvurunun onaylanma ihtimalini artırmaktadır.

Örnek Vize Referans Mektubu Örneği (İngilizce)

Örnek vize referans mektubu örneği (İngilizce) aşağıda verilmiştir.

Dear Sir/Madam,

I am writing in order to specify that “(Employee’s Name)” is an employee working at “(Organization’s Name)”. He/She has been working here as (Title of the job) since (Date). The salary he/she has been receiving is (Employee’s salary) before deductions. His/Her position includes creating marketing strategies for the target group of the company.

As a person who worked with “Employee’s Name” for a long time, I can assure you that he/she is hardworking and creative. He/She has contributed significantly to the company’s aim with his effective communicative competence and analytic thinking skills. He/She would be a great asset for your company and your company’s goal.

In case of any questions, you may contact me via (…..).

Best regards,

(Sign)
Name, Job Title.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: