Vize Referans Numarası Nedir

Vize Referans Numarası Nedir, Nasıl Kullanılır?

Vize referans numarası, vize başvurusu gerçekleştirildikten sonra vize başvurusunun aşamalarını takip etmek amacıyla vize başvuru merkezlerinin sistemi ile uyumlu olarak tanımlanmaktadır. Vize takip referans numarası vize takip işlemi için kolaylık sağlamaktadır.

Vize başvurusu vizem.net ile yapıldığında, vize takip işlemleri gidilecek ülkenin vize danışmanı aracılığıyla yapılarak vize süreci 5 adımlı bilgilendirme amaçlı vize başvuru takip SMS’leri ile vize başvurusu yapan kişiye ulaştırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için vizem.net irtibat numarası 0850 241 1868’dir.

Vize Referans Numarası Nerede Yazar?

Vize referans numarası, başvuru merkezinde biyometri işlemleri bittikten sonra başvurunun tamamlanmasıyla birlikte verilen kağıtta yer almaktadır. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra vize başvuru merkezi tarafından verilen belgenin saklanması, başvuru yapan kişinin vize takibi yapabilmesi için önem arz etmektedir.

Referans Numarası ile Vize Sorgulama Hangi Sitelerde Yapılabilir?

Referans numarası ile vize sorgulama, aracı kurum tarafından ya da şahsen yapılan başvuru ilgili ülkenin konsolosluğuna doğrudan yapıldıysa resmi vize sayfasından yapılmaktadır.

Referans numarası ile vize sorgulama sayfaları aşağıda verilmektedir.

VFS Global Vize Takip Referans Numarası Nerede Yazar?

VFS Global vize takip referans numarası vize başvurusu yapıldıktan sonra verilen uzun belge üzerinde yer almaktadır. Vize için makbuzda referans numarası “Reference No:” ibaresi ile doküman içeriğinde bulunabilir.

Amerika Vize Referans Numarası Nerede Yazar?

Amerika vize referans numarasına gerek kalmadan, vize takip aşamaları başvuru sahinine mail yoluyla iletilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: