Yatırımcı Vizesi

2022 Yılında Yatırımcı Vizesi Hangi Ülkelerden Alınabilir?

Yatırımcı vizesi kapsamındaki yatırım programları, yurtdışında yatırım yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlara ikamet izni veya vatandaşlık hakkı vermektedir. Yatırımcı vizesi yabancı yatırımcılara oturma izni sağlamaktadır. Yatırım vizesi almak için devlet fonlarına katkıda bulunma, birden fazla işte istihdam sağlama, gayrimenkul satın alma gibi ülkeye ekonomik gelir sağlayacak yatırımlar yapmak gerekmektedir.

Yatırımcı vizesi imkanı sunan ülke sayısı giderek artmaktadır. Vize işlemleri için yatırımcı vatandaşın yatırımcı programında anlaşması olan bir ülke seçmesi gerekmektedir. Vizem.net Yatırımcı vize başvurularında tüm süreci tek çatı altında yürüten Türkiye’deki tek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yatırımcı Vizesi Vizesi Nasıl Alınır?

Yatırım vizesi almak için ilk adım yatırım yapacak yeterli miktarı bulundurmaktır. Yatırım yapmak için yeterli miktarı bulundurduktan sonra; yatırımcı vizesi için başvuru formu doldurulur ve vize başvuru ücreti ödenir. Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra vize başvuru merkezine başvuru yapılır.

Yatırımcı Vizesi Veren Ülkeler Hangileridir?

Yatırımcı vizesi veren ülkeler aşağıda belirtilmiştir.

 • Dominik Cumhuriyeti
 • Malta
 • Portekiz
 • Kanada
 • İngiltere
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Bulgaristan

Dominik Cumhuriyeti Girişimci Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Dominik Cumhuriyeti girişimci vizesi almak için Dominik Cumhuriyeti Ekonomik Çeşitlendirme Fonu’na katkıda bulunmak gerekmektedir. Dominik Cumhuriyeti girişimci vizesi almak için diğer yol onaylanmış bir projeye yatırım yapmaktır.

Malta Yatırımcı Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Malta yatırımcı vizesi başvuru şartları Malta’dan bir gayrimenkul satın alma veya kiralamadır. Malta yatırımcı vizesi almak için istihdam sağlama veya işletme yatırımı gerekmemektedir. Malta sınırlı sayıda yatırımcı vize başvurusu kabul etmektedir.

Portekiz Yatırımcı Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Portekiz’de yatırım programı ekonomik krizden sonra ülkenin ekonomik kalkınmasını ilerletmek için yapılmıştır. Portekiz’de yatırımcı vizesine başvurmak için gayrimenkul satın alma, fon, şirket veya sermaye yatırımı veya bağış yapma gibi yatırımlarda bulunmak gerekmektedir.

Kanada Yatırımcı Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kanada yatırımcı vizesi başvurusu için yatırımcıdan iş tecrübesi istemektedir. Kanada yatırımcı vizesi için sınırlı sayıda başvuru kontenjanı bulunmaktadır. Fransızca konuşan yatırımcılar Kanada’da yatırımcı vizesi başvuru kontenjanına dahil edilmeden kabul edilmektedir.

İngiltere Yatırımcı Vizesi Nedir, Başvuru Şartları Nelerdir?

İngiltere yatırımcı vizesi Tier 1 olarak bilinmektedir. İngiltere yatırımcı vizesi almak için iş kurma zorunluluğu bulunmamaktadır. İngiltere yatırımcı vizesi için gerekli şartlar şirket yatırımı veya devlet hazine fonu katkısı yapmaktır.

ABD Yatırımcı Vizesi Nedir, Başvuru Şartları Nelerdir?

ABD yatırımcı vizesi E- 2 ve EB- 5 olarak ikiye ayrılmaktadır. ABD yatırımcı vizesi almak için ticari bir işletmeye yatırım yapmak veya ülkede istihdam sağlamak gerekmektedir. E- 2 vizesi ABD’de yabancı uyruklu vatandaşlara bir iş yatırımı yapma imkanı veya ABD’de ikamet izni vermektedir.

E2 Yatırımcı Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

E2 Yatırımcı vizesine başvurabilecek kişiler aşağıda belirtilmiştir.

 • İş yeri sahipleri
 • Firma ortakları
 • Şirket müdürü
 • Şirket yöneticisi

Bulgaristan Yatırımcı Vizesi Nedir, Başvuru Şartları Nelerdir?

Bulgaristan yatırımcı vizesi için Bulgaristan devlet fonuna yatırım yapma şartı bulunmaktadır. Bulgaristan’da vatandaşlık elde etmek için yatırımcıların Bulgaristan’da 5 yıl ikamet etmeleri gerekmektedir.

Yatırımcı Vizesi için Gerekli Minimum Yatırım Bedeli Nedir?

Yatırımcı vizesi için gerekli minimum yatırım bedeli Dominik Cumhuriyeti için 100.000 Dolar, Malta için 870.000 Dolar, Portekiz için 280.000 Euro, Kanada için 1.600.000 CAD, İngiltere için 2 milyon Euro, ABD için 900.000 Dolar ve Bulgaristan için 255.000 Euro’dur.

Yatırımcı Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Yatırımcı vize başvurusu ilgili ülkenin dış temsilciliklerine yapılmaktadır. Vize net yatırımcı vize başvurularında sürecin en başından itibaren danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yatırımcı Vize Hamili Ailesini Yanına Getirebilir Mi?

Evet Yatırımcı vize hamili ailesini yanında götürebilmektedir.

Yatırımcı Vize Hamili Yatırım Yaptığı Ülkede Şirket Kurabilir Mi?

Yatırımcı vize hamili yatırım yaptığı ülkede şirket kurabilmektedir. Yabancı bir ülkede iş kurmak isteyen yatırımcıların alması gereken vize türü Startup vizesidir.

Startup vize sahibi olmak için yenilikçi bir iş fikrine sahip olmak gerekmektedir. Startup vizesi sahibi iş insanları ailelerini yanlarında götürme hakkına sahiptir.

Yatırımcı Vizesi ile Çalışılabilir Mi?

Evet, yatırımcı vizesi ile gidilen ülkeden çalışmak mümkündür ancak uygulama kriterleri ülkeye göre değişmektedir.

Bİlgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: