Cezayir Seyahat Sağlık Sigortası

Cezayir Seyahat Sağlık Sigortası ve 2023 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası, seyahat esnasında bir sağlık sorunuyla karşılaşılması durumunda finansal güvence sağlamaktadır. Cezayir seyahat sağlık sigortası, Cezayir vize başvurusu sahiplerinin milliyetlerine bağlı olarak talep edilmektedir ancak her ihtimale karşı Cezayir seyahati sırasında yaşanabilecek sağlık problemlerine ve beklenmedik olaylara önlem amaçlı olarak Cezayir seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Cezayir vizesi için seyahat sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyat garantisi ile akredite acente Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

T.C. Vatandaşlarının Cezayir Vizesi için Sağlık Sigortası Yaptırması Gerekir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir vizesi almak için seyahat sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu, talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Cezayir turistik ve ticari vize türlerinde tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası alınması gerekmektedir. Cezayir çalışma, eğitim ve aile vizesi gibi vize türleri için seyahat sağlık sigortası koşulu bulunmamaktadır.

Seyahat sağlık sigortası talep edilmese bile Cezayir seyahati sırasında yaşanabilecek sağlık problemlerine ve beklenmedik olaylara önlem amaçlı olarak yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Cezayir Seyahat Sağlık Sigortası için Minimum Teminat Ne Kadardır?

Cezayir seyahat sağlık sigortası, ülkede kalınan süre boyunca yaşanabilecek muhtemel hastalık, kaza ve ülkeden geri dönüş için asgari olarak 30.000 euroluk bir teminat tutarında olmalıdır.

Cezayir Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsamalıdır?

Cezayir sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Cezayir seyahati esnasında yaşanan tıbbi acil durum (kaza veya hastalık)
 • Acil tahliye
 • Ülkeden geri gönderilme
 • Reşit olmayan kişinin ülkesine iadesi
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya sakatlanma yardımı
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kaybolan, çalınan veya hasar gören bagajlar, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri
 • Gecikmeli bagaj (ve gerekli eşyaların acil olarak değiştirilmesi)
 • Hava yolu seferi kazası nedeniyle aktarmalı uçuşun kaçırılması
 • Hava nedeniyle seyahat gecikmeleri
 • Uçağın kaçırılması

2022'de Cezayir Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

Cezayir seyahat sağlık sigortası ücreti 2022 yılında yaş, Covid-19 ve aşı geçmişine bağlı olarak değişmektedir. Cezayir için 15 günlük sağlık sigortası ortalama olarak 5 euro ile 11,5 euro arasındadır.

Güncel fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

1 Yıllık Cezayir Seyahat Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 yıllık Cezayir seyahat sağlık sigortası ücreti; yaş, Covid-19 ve aşı geçmişine bağlı olarak 31,2 euro ile 56 euro arasında değişmektedir.

Cezayir Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Cezayir seyahat sağlık sigortası Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında Cezayir vizesi başvuruları için sağlık sigortası, başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. İsteğe bağlı olarak en uygun fiyatlarla yalnızca seyahat sağlık sigortası hizmeti almak isteyen kişilerin 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden Vizem.net’e ulaşarak detaylı bilgi almaları mümkündür.

Cezayir'de Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Cezayir’deki ulusal sağlık sigortası programı tüm nüfusun %90'ının ihtiyaçlarını gidermektedir. Cezayir'in tüm vatandaşları ülkenin kamu sağlık hizmetlerine ücretsiz erişime sahiptir. Cezayir ulusal sağlık sigortası sistemi kapsamında yoksullar, çocuklar ve yaşlılar gibi kırılgan gruplar ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanmaya hak kazanırken; durumu daha iyi vatandaşlar özel hastaneleri tercih ettiklerinde sağlık hizmetlerine ödeme yapmaktadır. Cezayir’in özel sağlık hizmeti veren kuruluşları yeni ortaya çıktığı için ülkede henüz özel sağlık sigortası hizmeti bulunmamaktadır.

Cezayir sağlık tesisleri ve tıbbi donanımı, yerel nüfusun büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cezayir hükümetinin sağlık alanına ayırdığı toplam bütçe 2018 yılında 3,33 milyar Amerikan doları ile %7,3'e ulaşmıştır.

Cezayir’in sosyal güvenlik sistemi, yabancı vatandaşların ücretsiz kamu sağlık hizmeti almasını mümkün kılmaktadır. Cezayir’deki sigorta giderleri çalışan kişinin işvereni tarafından maaşından düşülmektedir. Cezayir’deki hastane personelinin büyük bir çoğunluğu İngilizce değil Fransızca konuşmaktadır.

Cezayir’de tıbbi tedavi hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin gerekli vizeye başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Cezayir’in devlet ve özel hastanelerinde tedavi görebilmek için alınması gereken vizeye Cezayir medikal vize adı verilmektedir. Cezayir tıbbi vizesi, gerekli başvuru evrakları derlenerek konsolosluklardan veya büyükelçilikten alınmaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: