Çin Vizesi için Adli Sicil Kaydı

Çin Vizesi için Adli Sicil Kaydı

Adli sicil kaydı; kişinin adli sabıkasını gösteren belgedir.

Çin vizesine başvuracak kişilerin istenen kriterlere uygun olan adli sicil kaydı belgelerini Çin vizesi için gerekli belgeler arasına eklemeleri gerekmektedir. Bu makalede Çin vizesi için adli sicil kaydının nasıl olması gerektiğine dair bilgiler aktarılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi için Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Çin vizesi için sabıka kaydının, adliyeden alınmış olması gereklidir. E-devlet sisteminden alınan adli sicil kaydı belgeleri kabul edilmemektedir.

Çin Vizesi Adli Sicil Kaydı Nasıl Olmalıdır?

Çin vizesi için alınan adli sicil kaydı, kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Orijinal belge olarak sunulması gereken adli sicil kaydı belgesinde, kişinin arşiv kaydı da yer almalıdır.

Sabıka Kaydı Olan Birine Çin Vizesi Verilir Mi?

Çin vizesine başvuran kişilerin sabıka kaydının bulunması, vize alınmasına kesin bir şekilde engel olmaz. Kişilerin sabıka kayıtları, her başvuru için özel olarak değerlendirilmektedir.

Ancak sabıka kaydı olan kişilerin Çin çalışma vizesi alabilmesi düşük bir ihtimaldir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: