Çin Vizesi için Banka Hesabı

Çin’e Gitmek İçin Ne Kadar Para Bulundurulmalıdır?

Çin vizesi başvurularında, kişilerin planladıkları Çin seyahati için yeterli finansal kaynağa sahip olduklarını değerlendirmek üzere, şahsi banka hesaplarına ait dökümlerin beyan edilmesi talep edilmektedir.

Güncel alınmış ve detaylı banka hesap hareketlerini içeren hesap özeti, Çin vizesi için gerekli evraklar arasında sunulması zorunlu bir belgedir.

Çin Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Bulunmalıdır?

Çin vizesi alabilmek için hesabınızda en az 10.000 Türk lirası bulunması gerekmektedir.

Çin Eğitim Vizesi İçin Banka Teminatı

Çin eğitim vizesi almak için eğitim masraflarının nasıl karşılanacağının ispatlanması gerekmektedir.

Gerekli evraklar arasında sunulan banka hesap dökümlerinde, Çin öğrenci vizesi başvuruları için yıllık en az 2.500 dolar paranın bulunduğu kanıtlanmalıdır. Öğrenci eğer burs alıyorsa, bursu gösteren belgelerin aslı da başvuruda ibraz edilmelidir.

Çin Vize Başvurusu İçin Banka Hesap Dökümü Nasıl Olmalıdır?

Çin vize başvurusu için banka hesap dökümü, içerisinde en az 10.000 Türk lirası ve eşdeğeri döviz bulunacak şekilde kişinin mevduat durumunu göstermek üzere bankadan alınmalı, kaşeli ve imzalı olarak sunulmalıdır. Vize başvurusunda aslının sunulması gereken banka hesap cüzdanı ile birlikte, bankanın imza yetkililerini gösteren imza sirküleri de mutlaka beyan edilmelidir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: