Çin Express Vize Uygulaması

2023 Yılında Çin Express Vize Uygulaması

Çin express vize; Çin vize başvurularında değerlendirme sürecinin standart işlem süresine göre daha kısa sürdüğü bir vize başvuru türüdür. Başvuru sahiplerinin Çin vizelerini hızlı bir şekilde alabilmeleri için talep edilen başvuru ücretini ödeyip Çin hızlı vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Makalenin devamında 2023 yılı için acil Çin vize başvuru işlemlerine dair bilgiler aktarılmaktadır.

Çin Ekspres Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin ekspres vize başvurusu; vize harcına ek olarak istenen servis bedelinin ödenmesi ile Çin dış temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır. Çin express vize başvurularının mutlaka konsolosluk onayından geçmesi gereklidir.

Çin Express Vize İşlem Süresi

Çin express vize başvurusunun sonuçlanma süresi başvurunun yapıldığı dış temsilciliğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İstanbul Çin Başkonsolosluğuna yaptığınız başvurularda standart işlem süresi 7 iş günü iken, Çin hızlı vize başvurusu yapmanız halinde bu süre 4 iş gününe düşmektedir.

Ankara Çin Büyükelçiliği standart vize değerlendirme süresi 5 iş günü iken Çin acil vize başvurularınızda bu süre 1 iş gününe düşmektedir.

Çin Hızlı Vize Başvuru Ücreti

Çin hızlı vize başvuru ücreti; başvurulan Çin vizesi ücretine ek olarak ödenen servis bedelidir.

Çin ekspres vize başvurularınızda vize harcına ek olarak 25 dolar ekspres vize servis bedeli ödemeniz gerekmektedir. Vize harçlarına ve ortalama masraflara dair bilgilere Çin vize ücreti sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: