Çin Çok Girişli Vize

Çin Çok Girişli Vize Uygulaması Hakkında

Çin vizelerinin giriş sayısı, ülkeye vize geçerlilik süresi boyunca kaç kere giriş yapılabileceği gösteren bir unsur olduğu için önemlidir.

Çin’e seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin giriş sayısı bakımından alabileceği Çin vize türleri, tek girişli, çift girişli ve çok girişli olmak üzere 3 tanedir. Çin çok girişli vizesi, vizenin süresi boyunca Çin’e sayı sınırı olmaksızın istediğiniz kadar seyahat etmenize izin verir.

Bu makalede Çin multi vize ve başvuru işlemlerine dair bilgilere yer verilmektedir.

Çok Girişli Çin Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Çok girişli Çin vizesi, kısa süreli olarak 3 ay ve 6 ay süreler veya uzun süreli olarak 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl) süreler için düzenlenebilmektedir.

5 Yıllık Çok Girişli Çin Vizesi

5 yıllık çok girişli Çin vizesi için, yurt dışında yaşayan Çin kökenli yabancılar Çin dış temsilcilikleri üzerinden Q1/Q2 vizelerine başvurabilir veya bu kişiler Çin'e giriş yaptıktan sonra 5 yıllık oturma izni başvurusu da yapabilmektedir. İngiliz ve Amerikan vatandaşları sadece belirli koşullarda 5 yıllık multi vizeye başvurabilir.

10 Yıllık Çin Multi Girişli Vize

10 yıllık çok girişli Çin vizesi, güncel olarak sadece turist L vizesi, iş M vizesi, aile birleşimi Q2 vizesi ve özel ziyaret S2 vizesi türleri için ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Arjantin pasaportu sahiplerine verilir.

Her ülkenin 10 yıllık multi vizeye başvuru için özel gereksinimleri vardır; örneğin, bir Amerika vatandaşının 1 yıldan fazla geçerliliği olan geçerli bir pasaporta ihtiyacı varken, bir İngiliz vatandaşının daha önce 2 yıllık veya 5 yıllık çok girişli Çin vizesi almış olması gerekmektedir ve Kanada vatandaşlarına ise pasaport sürelerinden daha uzun süre geçerli olmayan şekilde vize verilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Çin Halk Cumhuriyeti multi vize işlemleri hakkında merkezimize en sık sorulan sorulara danışmanlarımızın verdiği yanıtlar aşağıda sıralanmıştır.

Çin Halk Cumhuriyeti Multi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin vize multi vize başvurusu, standart vize başvuru prosedürleri ile aynıdır.

Çoklu giriş vizesi alabilmek için Çin vize başvuru formu içerisinde buna yönelik beyanda bulunulması gereklidir; Çin’e önceki seyahatlerinizin kanıtlarını ve Çin’i sık sık ziyaret etme niyetinizi gösteren gerekçeleri sunmanız önemlidir. Standart başvurulardan farklı olarak, çok girişli Çin vizesi başvurularının konsolosluğun onayından geçmesi gerekmektedir.

Çok Girişli Çin Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

6 ay süreli çok girişli Çin vizesi ücreti 60 dolar ve 12 ay veya daha uzun süreli çoklu giriş vize ücreti ise 90 dolardır.

Çok girişli Çin vizelerinden 6 aylık vize için Çin express vize ücreti 85 dolar ve 12 ay veya daha uzun süreli vize için express vize ücreti ise 115 dolardır.

Çin Vizesinin Çok Girişli Olduğu Nereden Anlaşılır?

Çin vizesinin çok girişli olduğu pasaporta işlenen "M" ibaresinden anlaşılmaktadır. Eğer Çin vizesinde "01" veya "02" ibareleri geçiyorsa verilen vize çok girişli değildir.

Aşağıda örnek bir Çin multi vize görseli verilmiştir.

Çin Multi Vize Örneği
Çin Multi Vize Örneği
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: