Çin Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonları

Çin Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonları

Çin seyahatlerinizde, bir aile üyenizin veya arkadaşınızın evinde kalmayıp otelde konaklayacak iseniz, Çin vize başvurunuzda otel rezervasyon belgelerinizi sunmanız zorunludur. Aynı zamanda otel rezervasyon tarihleri ile uyumlu uçak bileti de vize başvuru esnasında sunulması gerekmektedir.

Çin vizesi için otel rezervasyonlarının ve konaklama planının, seyahat tarihleri ve diğer vize evrakları ile uyumlu olması gerekmektedir.

Çin Vize Başvurusu İçin Otel Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Çin vizesi için otel rezervasyonları, Çin seyahatinin tüm süresini kapsayacak şekilde yaptırılmalıdır.

Otel rezervasyon belgelerindeki giriş-çıkış tarihlerinin, özellikle başvurularda sunulması gereken Çin vizesi için uçak rezervasyonu belgeleri ile uyumlu olması önemlidir.

Çin Vize İşlemlerinde Sunulabilecek Konaklama Belgeleri

Çin vize başvurularında konaklama belgeleri olarak, seyahat planını gösteren otel rezervasyon belgeleri dışında, Çin’deki bir kurum ya da kişi tarafından düzenlenen davet mektubu da sunulabilir.

Başvuru sahibine dair ad-soyad, cinsiyet, doğum tarihi gibi bilgileri, planlanan seyahatin başlangıç ve bitiş tarihlerini, gezilecek şehirleri, davet eden kişi veya kurumun adı iletişim bilgileri, adresi gibi bilgileri içeren bir Çin vizesi davet mektubu örneği konaklama belgesi olarak Çin vize başvurularında sunulabilir.

Çin Vizesi Almak için Sahte Konaklama Belgesinin Sunulması

Çin vizesi başvurularında, sahte veya sonradan iptal edilmiş olan otel rezervasyonlarının beyan edilmesi halinde, vize başvurusunun reddedilmesi olasılığı yüksektir.

Sahte bir konaklama rezervasyonu yüzünden Çin vize reddi almış kişiler, yeni ve geçerli bir otel rezervasyonu sunarak yeniden vize başvurusu yapabilmektedir.

Çin Vizesi İçin Uçak Rezervasyonu

Çin seyahatinin hava yolu ile gerçekleştirileceği tüm hallerde, Çin vize başvurularında uçak bileti rezervasyonlarının gerekli evraklar ile birlikte sunulması zorunludur.

Çin vizesi başvurularında sahte uçak rezervasyonlarının sunulması, vize başvurusunun reddine sebep olmaktadır.

Çin Vize İşlemleri İçin Uçak Bileti Satın Almak Gerekir Mi?

Hayır, Çin vize işlemleri için uçak biletinin satın alınmasına gerek yoktur. Başvuru sahiplerinin yalnızca Çin'e gidiş ve dönüş yolculukları için uçuş rezervasyonu yaptırması gerekmektedir.

Çin Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Çin vize başvurusu için uçak rezervasyonunda, vizeye başvuran kişinin tam olarak adı ve soyadı yazılı olmalı ve seyahat tarihleri gidiş-dönüş olarak görünmelidir.

Çin vize işlemleri için sunulması gereken evraklar arasındaki uçak rezervasyon belgeleri, diğer tüm vize evrakları uyumlu olmalıdır ve özellikle Çin vizesi için otel rezervasyonu ile uçak bileti rezervasyonlarının birbirine uygun tarihlerde alınmış olması önemlidir.

Çin Vize Başvurusunda Sahte Uçuş Rezervasyonunun Sunulması

Çin vize başvurusunda sahte uçak bileti rezervasyonunun sunulması, Çin vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır.

Sahte uçak bileti gerekçesi ile Çin vize reddi alındı ise istenen kriterleri sağlayan, seyahat tarihlerinize uygun ve geçerli bir uçak rezervasyonu yaptırarak, yeniden Çin vizesine başvurmanız mümkündür.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: