İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail Vize Başvuru Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

İsrail vize başvuru formu, İsrail vizesi almak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının kişisel bilgilerini içeren bir belgedir. İsrail vize başvuru formu, İsrail vize başvurusunun en önemli belgelerindendir ve bu sebeple başvuru formunda başvuru sahibi ile ilgili yer alan bilgilerin; doğru, eksiksiz ve tutarlı olması, ilgili evraklarla desteklenmesi ve başvuru sahibinin pasaport ve kimlik bilgileri ile eşleşmesi gerekmektedir. İsrail vize başvuru formundaki bilgilerin eksik, hatalı veya tutarsız olması, İsrail vize talebinin reddedilmesi mümkündür.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İsrail vize başvurularında, deneyimli danışmanların desteği ile başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel bilgilerine uygun olarak doldurulabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsrail Vize Formu Nereden Alınır?

İsrail vize başvuru formu, Ankara İsrail Büyükelçiliği veya İstanbul İsrail Başkonsolosluğunun internet sitesi üzerinden temin edilebilmektedir.

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

İsrail Konsolosluğu vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?
İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

İsrail Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

İsrail vize başvuru formunda; başvuru sahibinin mesleği, iletişim adresi, medeni hali gibi kişisel bilgileri, başvuru sahibinin İsrail’e yapacağı seyahatin amacı, İsrail’de konaklayacağı yer bilgileri, seyahat tarihleri ve tahmini kalış süresi ve başvuru sahibinin iş yeri iletişim bilgileri istenmektedir. İsrail vize başvuru formunda, başvuru sahibinin daha önce İsrail vizesi alıp almadığı bilgisi de yer almaktadır. Vize başvuru formuna, son bir yıl içinde çekilmiş fotoğraf eklenmeli ve form tamamlandıktan sonra imzalanmalıdır.

İsrail Vize Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail vize başvuru formunun, başvuru sahibinin kendisi tarafından eksiksiz ve tutarlı bilgilerle doldurulması gerekmektedir. İsrail vize başvuru formu, doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır; 18 yaşından küçükler için ebeveyn ya da vasileri tarafından form imzalanabilmektedir.

İsrail vize başvuru formu, İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Her başvuru sahibi için geçerli olmak üzere; İsrail başvuru formunun, açık bir dille, tükenmez veya mürekkepli bir kalemle veya bilgisayarda yazdırarak doldurulması gerekmektedir. El ile İsrail vize başvuru formunu doldurulurken, mavi ya da siyah tükenmez kalem tercih edilmelidir.

İsrail vize başvuru formunun üzerinde, başvuru sahibine ait biyometrik bir fotoğraf yapıştırılmalıdır.

İsrail Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail vize başvuru formunun, tüm vize türleri için aynıdır. İsrail turistik vize başvuru formunda yer alan, başvuru sahibine ait kişisel, mesleki ve seyahat amacını açıklayan bilgiler ile tahmini kalış süresi, rezervasyon bilgileri ve gidiş - dönüş tarihleri gibi bilgiler; eksiksiz, tutarlı ve doğru verilmesi gerekmektedir. İsrail turistik vize başvuru formu, bilgisayar ortamında ya da el ile mürekkepli veya tükenmez bir kalemle doldurulması gerekmektedir. İsrail turistik vize başvurusu için, İsrail vize başvuru formunda yer alan 11. soruda, Turizm/Tourism seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir.

Turistik amaçla yapılan İsrail seyahatleri için doldurulan vize başvuru formunda, seyahat amacıyla ilgili sorulara verilen cevaplarda, seyahatin turistik amaçlarla gerçekleştirileceği açıklanmalıdır.verilen sorulara yanıt verilmesi gerekmektedir.

İsrail Ticari Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail ticari vize başvuru formu, diğer tüm vize türleri için kullanılan formlar ile aynıdır; başvuru sahibine ait kişisel, mesleki ve seyahat amacını açıklayan bilgileri içermesi gerekmektedir. İsrail ticari vize başvurusu için, başvuru formunda yer alan 11. soruda Business/İş seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir. Seyahat tipi işaretlendikten sonra seyahatin amacı, rezervasyon bilgileri, gidiş - dönüş tarihleri gibi sorulara yanıt verilmesi gerekmektedir.

İsrail ticari vize başvuru formu, İngilizce veya Türkçe dilinde, dijital ortamda veya el ile doldurulabilmektedir. İsrail ticari vize başvuru formunun; başvuru sahibine ait tutarlı, eksiksiz, pasaport ve kimlikteki bilgilerle eşleşen bilgileri içermesi gerekmektedir.

İsrail Vize Formu Hangi Dilde Doldurulur?

İsrail vize başvuru formu, İngilizce ya da Türkçe dilinde doldurulabilmektedir.

İsrail Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

İsrail vize başvuru formunda, başvuru sahibine ait biyometrik fotoğrafın ilgili yere yapıştırılması gerekmektedir.

Biyometrik fotoğrafın yakın zamanda çekilmiş olması ve yüz biyometrisinin net olması şarttır. İsrail vize fotoğrafı için gerekli olan biyometrik fotoğraf; beyaz arka planda çekilmeli ve 50 mm x 50 mm ölçülerine sahip olmalıdır.

Biyometrik fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

İsrail Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?
İsrail Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

İsrail Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

İsrail vize başvuru formunun; vize başvurusu yapılacak Ankara İsrail Büyükelçiliği ya da İstanbul İsrail Başkonsolosluğu olmak üzere ilgili dış temsilciliğe, diğer tüm gerekli evraklar ile birlikte randevu gününde teslim edilmesi gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: