İsrail Vize Ücreti

2023'te İsrail Vize Ücreti ve Güncel Başvuru Masrafları

İsrail vize ücreti her yıl Ankara İsrail Büyükelçiliği ve İstanbul İsrail Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve ödenecek tutar hem vize türüne hem de USD cinsinden belirlendiği için güncel kura göre değişebilmektedir. İsrail vize başvuru ücreti ile ilgili güncel bilgi almak için başvuru yapılacak İsrail dış temsilciliğin internet sitesi aracılığıyla veya telefonla iletişime geçilebilir.

Vizem.net danışmanlığında Türkiye'den yapılan İsrail vize başvurularında vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru formu doldurma işleminden vize takibine kadar tüm süreç için uzman desteği sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Kimler İsrail Vize Harcı Ödemelidir?

İsrail vize harcı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından öğrenci vizesine başvurmadıkları sürece talep edilmemektedir. Öğrenci vizesine başvuran T.C. vatandaşları ve Türkiye’den başvuru yapacak yabancı uyruklu kişilerin İsrail vize harcı ödemesi zorunludur.

İsrail Vize Ücreti Ne Kadardır?

İsrail vize ücreti, vize geçerlilik süresi ve seyahat amacına göre değişmektedir. 2022 yılında İsrail ziyaretçi vizesi için vize harcı 27 USD olarak belirlenmiştir.

Kısa Süreli İsrail Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Kısa süreli İsrail vizesi ücreti; B/1 olarak adlandırılan çalışma vizesi için 54 USD, B/2 olarak belirlenen turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti veya dil okuluna katılmak için verilen vize için 27 USD olarak belirlenmiştir.

İsrail B/1 veya B/2 türündeki vizelere başvuran Türk vatandaşlarından bir ücret talep edilmemektedir ancak Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu kişilerden ücret alınmaktadır.

Uzun Süreli İsrail Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Uzun süreli İsrail vizesi A tipi vize olarak adlandırılmaktadır ve A/1, A/2, A/3, A/4 olarak gruplara ayrılmaktadır. Uzun süreli vizelere; İsrail öğrenci vizesi (A/2), İsrail din adamı vizesi (A/3) ile İsrail aile birleşimi vizesi (A/4) dahildir ve vize harcı 54 USD olarak belirlenmiştir.

T.C. vatandaşları öğrenci vizesine başvuru yapmadıkları sürece İsrail vize ücreti uygulamasından muaf tutulmaktadır. İsrail vize ücretlerinde kura göre değişiklik olabilmektedir ancak 15 Haziran 2022’de belirlenen miktara göre Türk vatandaşlarının öğrenci vizesine başvurmaları için 777 TL vize harcı ödemeleri gerekmektedir.

Türkiye’deki dış temsilciliklerden İsrail vizesi başvurusu yapacak yabancı uyruklu kişilerin vize türü fark etmeksizin vize harcı ödemesi gerekmektedir.

İsrail Vize Ücreti Nereye Ödenir?

İsrail vize ücreti, randevunun alındığı tarihte başvuru yapılacak Ankara İsrail Büyükelçiliği veya İstanbul İsrail Başkonsolosluğuna ödenmelidir.

İsrail Vize Harcı Nakit Olarak Mı Ödenir?

Evet, İsrail vize harcı nakit olarak ödenmektedir. Randevu esnasında ödenecek İsrail vize harcının ödemesinin tam yapılması gerekmektedir ve kredi kartı kabul edilmemektedir.

İsrail Vize Randevu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, İsrail vize randevu alma işlemi ücretsizdir.

Bazı internet siteleri veya şahıslar randevu işlemi için ücret talep etmektedir. Başvuru sahiplerinden İsrail vize randevu işlemi için ücret talep eden kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

İsrail Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Harcı İade Edilir Mi?

Hayır, İsrail vize başvurusu reddedilirse vize harcı iade edilmemektedir.

İsrail Vize İşlemleri Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İsrail vize işlemleri danışmanlık ücreti, vize türüne göre değişmektedir. İsrail vize danışmanlığı; kısa süreli vize başvurularında 55 USD iken uzun süreli vize başvurularında 80 ile 165 USD arasında değişmektedir.

Gerekli formların doldurulması, dilekçe yazılması, seyahat sağlık sigortasının alınması ve rezervasyon yapılması gibi tüm işlemler İsrail vizesi için danışmanlık hizmeti ücreti kapsamındadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: