İsrail Dil Okulları

İsrail Dil Okulları ve 2023 İsrail Dil Okulu Fiyatları

İsrail’in ana dili İbranicedir. Dünyada 9 milyon civarı konuşanı bulunan İbranice, tarih boyunca Yahudi halklarının resmi dili olmuştur. Kenan dillerinden günümüze kadar var olmayı başarmış tek dil olan İbranice, dünyanın en eski dillerinden biridir.

İbranice; Yahudi- Hristiyan dillerinde çalışmalar yapan kişiler, dünya tarihi veya siyaset üzerine çalışma yapan kişiler tarafından öğrenilmek istenen bir dildir.

Vizem.net, İsrail'de İbranice öğrenmek isteyen kişilerin dil okulu kayıt işlemi de dahil olmak üzere vize başvurularında tüm süreci tek çatı altında yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İsrail'de Hangi Diller Konuşulmaktadır?

İsrail’de en çok konuşulan dil İbranicedir. Arapça, İsrail ana dili olan İbraniceden sonra ülkede en çok konuşulan ikinci dildir.

İsrail nüfusu, dil ve kültür olarak farklılıklar göstermektedir. İsrail’in resmi dili olan İbranice, İsrail nüfusunun neredeyse tamamı tarafından ana dil veya ikinci dil olarak konuşulmaktadır.

İsrail konuşma dili, Modern İbranice olarak isimlendirilmektedir ve neredeyse tüm İsrail halkı tarafından konuşulmaktadır. İsrail nüfusunun beşte birini oluşturan İsrail’in Arap azınlıkları tarafından konuşulan Arapça, İsrail resmi dili olan İbraniceden sonra İsrail’de en çok konuşulan dildir.

İsrail'de İbranice Nasıl Öğrenilir?

İsrail’de İbranice, dil okullarında ve üniversitelerin dil kurslarında öğrenilir. Ulpan, İbranice dil kursu veren eğitim kurumlarına verilen isimdir. İbranice dil eğitimi, yabancı ülkelerden İsrail’e gelen kişilere, göçmenlere ve turistlere verilmektedir ve İsrail’de bulunan İbranice kursu ulpanlar ve üniversiteler tarafından verilmektedir. Ulpanlar her seviyede dil eğitimi sunmaktadır.

Ulpanlar dışında İbranice dil eğitimi veren diğer kuruluşlar üniversitelerdir. İsrail’de İbranice dil eğitimi, üniversitelerin yaz okullarına kayıt yaptırarak alınabilir. Tel Aviv Üniversitesi ve Hayfa Üniversitesi İbranice yaz okulu, İbranice eğitimi veren programlardır.

İsrail Ulpan Okulu Nedir?

İsrail Ulpan okulu yoğun İbranice dil eğitimi veren eğitim kurumlarına verilen isimdir. “Ulpan” İbranice öğretmek, öğreti anlamına gelmektedir. Ulpanlar, ilk olarak İsrail’in kuruluşundan sonra, ülkeye göç eden vatandaşlara İbranice öğretmek ve herkesi İbranice ortak dili altında birleştirmek amacıyla kurulmuş dil okullarıdır. Ulpanlar, İsrail’i dil öğrenmek amacıyla ziyaret eden kişilere İbranice eğitimi vermektedir.

En İyi İsrail Dil Okulları Hangileridir?

En iyi İsrail dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Kudüs İbrani Üniversitesi
 • Tel Aviv Üniversitesi
 • Hayfa Üniversitesi
 • Negev Ben Gurion Üniversitesi
 • Levinsky Koleji
 • Reichman Üniversitesi
 • Ulpan Kibbutz
 • Ulpan Etzion
 • Home Ulpan
 • Ulpan Aviv
 • Ulpan İsrael
 • Conservative Yeshiva Enstitüsü
 • Milah Ulpan
 • Ulpan Gordon

Tel Aviv'deki En İyi Dil Okulları Nelerdir?

Tel Aviv’deki en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Tel Aviv Üniversitesi
 • Levinsky Koleji
 • Ulpan Gordon
 • Ulpan Or
 • Ulpan Bayit
 • This is Not an Ulpan
 • Citizen Cafe TLV

İsrail İbranice Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

İsrail İbranice dil okulu fiyatları eğitim süresine ve dil okulunun konumuna göre değişiklik göstermektedir. İsrail’de 2022 yılı itibari ile 4 ila 7 haftalık bir eğitim programının ücreti 1250$ ile 2000$ arasında değişmektedir. Ulpan Kibbutz’da 5 aylık bir İbranice eğitim 5000 doların üzerinde bir fiyat talep ederken, Conservative Yeshiva Enstitüsünde 4 haftalık bir İbranice eğitiminin fiyatı 500$ ile 1100$ arasında değişiklik göstermektedir.

İsrail’e göç eden kişilerin ücretsiz eğitim alabileceği dil okulları da İsrail’in farklı şehirlerinde bulunmaktadır.

İsrail'de İbranice Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

İsrail’de İbranice dil eğitiminin süresi 2 hafta ile 5 ay arasında değişiklik göstermektedir. İsrail’de üniversitelerin İbranice eğitimi veren yaz okullarının süresi 4 ila 6 hafta arasında değişmektedir. Yoğun İbranice dil eğitimi veren ulpanların eğitim süresi 1 hafta ile 5 ay arasında değişmektedir.

Türk Vatandaşları İsrail'de Dil Eğitimi için Vize Almalı Mı?

Türk vatandaşlarının İsrail seyahatleri için, dil eğitimi dahil olmak üzere vize almaları gerekmektedir.

İsrail Dil Okulu için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail dil okulu için vize başvurusu Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü veya İstanbul İsrail Başkonsolosluğu’ndan yapılabilmektedir. İsrail dış temsilciliklerinin herhangi bir aracı kurum ile anlaşması bulunmamaktadır.

İsrail dil okulu vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanıp, başvuru yapılacak dış temsilcilikten randevu alınmalıdır. Belirlenen randevu tarihinde vize başvurusunda bulunulan dış temsilciliğe gerekli evrakların teslimi ile İsrail dil okulu vizesi başvurusu için işlemler tamamlanır. İsrail dış temsilciliğine giderken randevu almak zorunludur, randevusuz İsrail vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Türkiye'den yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acente Vizem.net, İsrail'e giderek dil eğitimi almak isteyen kişilerin vize başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: