İsrail Work and Holiday Vizesi

İsrail Work and Holiday Vizesi Başvuru İşlemleri

İsrail work and holiday vizesi Avusturya, Avustralya, Almanya, Güney Kore ve Yeni Zelanda vatandaşlarına bir yıla kadar verilen çalışma ve tatil vizesidir.

İsrail work and holiday vizesi için yalnızca Türkiye'de oturum izni bulunan ve program kapsamında kabul edilen ülke vatandaşları başvuru yapabilmektedir.

Vizem.net İsrail work and holiday vize başvurularında Türkiye'de oturumu bulunan yabancı ülke vatandaşları için danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İsrail Working Holiday Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

İsrail working holiday vizesi başvuru şartları; programa dahil ülke vatandaşı olmak, yaş aralığının 18-30 olması ve programa daha önce katılmamış olmaktır.

Hangi Ülke Vatandaşları İsrail Çalışma ve Tatil Vizesine Başvurabilir?

Avustralya, Avusturya, Almanya, Güney Kore ve Yeni Zelanda vatandaşları İsrail çalışma ve tatil vizesine başvurabilmektedir.

Türkiye ile İsrail Arasında Working Holiday Anlaşması Var Mıdır?

Hayır, Türkiye ile İsrail arasında working holiday anlaşması yoktur. Ancak Türkiye’de ikamet eden Avustralya, Avusturya, Almanya, Güney Kore ve Yeni Zelanda vatandaşları İsrail working holiday vize başvurusu yapabilmektedir.

Türkiye’nin ile İsrail arasında working holiday anlaşması olmasa da ABD, Kanada, Yeni Zelanda, İzlanda ve daha pek çok ülke ile work and travel vize anlaşması vardır.

İsrail Work and Travel Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail work and travel başvurusu Türkiye’den yapılıyorsa Ankara İsrail Büyükelçiliği ya da İsrail Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. İsrail work and travel başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalı ve dış temsilciliklerden randevu alınmalıdır.

İstanbul’dan yapılacak olan İsrail work and travel vize başvuruları https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite/?unitId=1011&language=en-US adresinden online olarak yapılmaktadır. Ankara’dan İsrail work and travel vize başvurusu yapacak kişilerin consular1@ankara.mfa.gov.il mail adresine mail atarak vize randevusu oluşturması gerekmektedir.

Randevu günü İsrail work and travel başvurusu yapmak için Ankara İsrail Büyükelçiliği ya da İsrail Başkonsolosluğu’na gidilerek gerekli evraklar teslim edilmeli, mülakata katılamalı ve başvuru ücreti ödenmelidir; mülakat sırasında seyahat amacı, seyahat süresi, iş, yaş gibi konularda kişisel sorular sorulmaktadır.

İsrail Çalışma ve Tatil Vizesi Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

İsrail çalışma ve tatil vizesi başvurusu yıl boyunca yapılmaktadır ancak başvuru sahibi gerekli koşulları sağladığından emin olduktan sonra gitmeyi planladığı tarihten bir ila iki ay önceden İsrail çalışma ve tatil vizesi başvurusu yapmalıdır.

İsrail Work and Travel Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail work and travel vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: En az 1 sene geçerli olmalıdır.
  • İsrail work and travel vizesi başvuru formu: Work and travel vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.
  • Fotoğraf: 1 seneden eski olmayan 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Adli sicil kaydı: Başvuru sahibi vatandaşı olduğu ülkede daha önce suç işlemediğine dair belge almalıdır.
  • Banka hesap özeti: Başvuru sahibinin 6 aylık banka hesap özetini ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Dönüş bileti: Başvuru sahibi başvuru evraklarına İsrail’den döneceği güne kesilmiş biletini eklemelidir.
  • Sağlık raporu: İsrail tarafından tanınan sağlık kuruluşlarında tıbbi muayene yapılarak bu muayeneye ilişkin sonuç raporu alınmalıdır.
  • İsrail seyahat sigortası: Covid-19 teminatlı İsrail sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

İsrail Working Holiday Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İsrail working holiday vize başvurusu normal şartlar altında 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İsrail Work and Holiday Vizesi Ne Kadar Süre için Verilir?

İsrail work and holiday vizesi en fazla 12 ay geçerlidir. İsrail work and holiday vizesi alınma tarihinden itibaren üç ay içinde İsrail’e giriş yapılmalıdır.

Avusturya, İsraillilerin aynı program kapsamında altı ay boyunca ülkede çalışmasına izin verdiği için Avusturya vatandaşları da İsrail work and holiday vizesinden 6 ay boyunca yararlanabilmektedir.

Türk Vatandaşları İsrail'de Nasıl Çalışabilir?

Türk vatandaşlarının İsrail’de çalışması için İsrail’deki bir işverenden iş teklifi almış olması gerekmektedir.

İsrail çalışma vizesi başvurulması yapılmadan önce işverenin İsrail İçişleri Bakanlığı’na çalışma izni başvurusu yapması ve onay alması gerekmektedir. İsrail İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma izni onayı alındıktan sonra İsrail çalışma vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: