İsrail Vize Randevu İşlemleri

2023'te İsrail Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsrail vize başvuru işlemleri, Ankara İsrail Büyükelçiliği ya da İstanbul İsrail Başkonsolosluğu aracılığıyla yapılmaktadır. İsrail vize başvurularının online, posta ya da kargo yolu ile yapılması mümkün değildir; bu sebeple vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin randevu oluşturarak başvuru yapılacak ilgili dış temsilciliği ziyaret etmesi gerekmektedir.

İsrail vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite acente Vizem.net aracılığı ile yapılan vize başvurularında, vize randevusu alma işlemi başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsrail Vizesi için Randevu Almak Şart Mıdır?

Evet, İsrail vize başvuruları için randevu almak şarttır. İsrail vize başvuruları online ya da posta yoluyla gerçekleştirilmemektedir ve mutlaka ilgili dış temsilciliğe gidilerek fiziken başvuru yapılması gereklidir. Elden başvuru yapmak zorunlu olsa da, başvuru sahibinin şahsen başvuru yapması zorunluluğu yoktur; bu sebeple başvuru sahibi tarafından yetkilendirilmiş kişinin işlemleri tamamlaması mümkündür.

İsrail Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail vize başvurusunun Ankara İsrail Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılacak olmasına göre randevu alma işlemi farklılık göstermektedir.

Ankara İsrail Büyükelçiliği'nden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara İsrail Büyükelçiliğinden vize randevusu, consular1@ankara.mfa.gov.il adresine mail atılarak alınmaktadır.

Vize randevusunu alan kişiler, İsrail Ankara Konsolosluğu vize başvuru işlemleri için hafta içi her gün 10:00 ile 13:00 saatleri arasında hizmet alabilmektedir.

İstanbul İsrail Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul İsrail Başkonsolosluğundan vize randevusu online olarak https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite internet adresi üzerinden alınabilmektedir. İstanbul İsrail Başkonsolosluğundan vize işlemleri için telefon ya da mail ile randevu almak mümkün değildir.

Online vize randevusu oluştururken öncelikle ilgili internet adresinde bulunan kişisel bilgilerle ilgili kısım doğru bilgilerle doldurulmalıdır. İnternet sitesinde vize randevusu almak için ikinci adımda eğer varsa refakatçi kişiler ile ilgili kimlik bilgilerinin doldurulması gereklidir. Bilgiler doldurulduktan sonra üçüncü adımda başvuru sahibinin vize işlemlerini seçmesi ile bu şart ve koşulları okuyarak kabul etmesi istenmektedir. Bütün aşamalar tamamlandıktan sonra İsrail İstanbul Konsolosluğu randevu tarihleri arasından uygun olan randevu gün ve saat seçilmelidir. Randevu tarihi seçildikten sonra işlem tamamlanmakta ve konsolosluk tarafından başvuran kişinin e-posta adresine randevunun onaylandığına dair mail gönderilmektedir.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu çevrimiçi vize başvurusu randevu sistemi görseli

aşağıda paylaşılmıştır.

İstanbul İsrail Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?
İstanbul İsrail Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail Konsolosluğu Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

İsrail Konsolosluğu vize randevusu için herhangi bir ücret veya harç uygulaması bulunmamaktadır. İsrail vize randevu işlemleri için ücret talep eden kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

İsrail Konsolosluğundan Randevu İptal ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

İsrail Konsolosluğu randevu iptal ve değişiklik işlemleri Ankara İsrail Büyükelçiliğinden yapılan başvurularda randevu için mail atılan adrese, iptal veya değişiklik talepli yeni mail atılarak gerçekleştirilebilmektedir.

İsrail Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

İsrail vize randevusuna gidilmediği takdirde randevu iptal edilmektedir ve başvurular için tekrar randevu alınması gerekmektedir.

Randevu Olmadan İsrail Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, dış temsilciliklerin randevusuz işlem kabul etmemesi sebebiyle randevu almadan İsrail vize başvurusu yapılmamaktadır. İsrail vize başvurularında şahsen başvuru yapılması zorunlu değildir; başvuru sahibi kendi adına vize işlemlerini tamamlaması için birini yetkilendirebilir ve yetkili kişinin işlemleri tamamlaması durumunda başvuru sahibinin randevuya gitmesine gerek kalmamaktadır.

İsrail Vize Randevusu Esnasında Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

İsrail vize randevu esnasında gerekli evrakların teslim işlemleri gerçekleştirilir; ayrıca konsolosluk görevlileri tarafından randevu esnasında kısa bir mülakat yapılmaktadır. İsrail konsolosluk randevu işlemlerinde biyometri bilgileri alınmamaktadır.

İsrail’de eğitim görecek öğrenciler dışındaki Türk vatandaşlarından vize başvurularında herhangi bir harç ödemesi talep edilmemektedir; öğrenci vizesine başvuran Türk vatandaşları ve Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu bireylerin randevu esnasında İsrail vize işlemleri içerisinde vize ücreti ödemeleri gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: