İsrail Konsolosluğu

İsrail Konsolosluğu | הקונסוליה הישראלית

İsrail Konsolosluğu hem kendi vatandaşlarına hem de Türk vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir. İsrail Konsolosluğu, İsrail Devleti'ne seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini ve Türkiye'de yaşayan İsrail vatandaşlarının evlenme, ölüm, doğum, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, pasaport ve vize gibi işlerini yürütmektedir.

7 Ocak 1950’de Türkiye’deki ilk İsrail dış temsilciliği açılmış ve bununla birlikte iki ülke arasında turistik, profesyonel, akademik, spor ve kültür gibi alanlarda işbirliği başlamıştır. İsrail ve Türkiye arasında askeri alanda anlaşmalar imzalanmış, savunma sanayilerinde de ortak faaliyetler gerçekleşmiştir.

Türkiye'de Hangi İllerde İsrail Konsolosluğu Bulunur?

Türkiye'deki İsrail Konsoloslukları aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara İsrail Büyükelçiliği
 • İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

İsrail Ankara Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri Nelerdir?

İsrail Konsolosluğu Ankara’da büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. İsrail Ankara Konsolosluğunda konsolosluk başvuru işlemleri hafta içi her gün 10:00 - 13:00 saatleri arasında yürütülmektedir.

İsrail Elçiliği Ankara, Türkiye ve İsrail arasındaki ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Konsolosluk hizmetleri, ticari hizmetler, noter işlemleri ve kültürel çalışmalar Türkiye İsrail Büyükelçiliği görev ve amaçları arasındadır.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Görev ve Yetkileri Nelerdir?

İstanbul İsrail Konsolosluğu başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. İsrail Konsolosluğu İstanbul görev ve sorumlulukları; İsrail Devleti’nin ve İsrail vatandaşlarının haklarını korumak ve Türkiye ile İsrail arasındaki ticari ilişkileri geliştirmektir.

Konsolosluk hizmetleri, İsrail vatandaşları için noter işlemleri, ticari hizmetler ve kültürel çalışmalar İsrail Başkonsolosluğu görev ve sorumlulukları arasında bulunmaktadır.

İsrail Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

Türkiye'de bulunan İsrail dış temsilciliklerine ait adres bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • İsrail Konsolosluğu İstanbul adresiBüyükdere Cad., Yapı Kredi Plaza, C Blok, 7. Kat, 80620, 4. Levent’tir.
 • İsrail Büyükelçiliği Ankara adresiKoç Kuleleri A-1 Blok Söğütözü 06510 Ankara’dır.

İsrail Konsolosluğu Telefon Numarası Kaçtır?

Türkiye'de bulunan İsrail dış temsilciliklerine ait telefon numaraları aşağıda verilmiştir.

 • İsrail Konsolosluğu İstanbul telefonnumarası0212 317 65 00’dır.
 • İsrail Büyükelçiliği Ankara telefonnumarası0312 459 75 00’dır.

İsrail Türkiye Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Türkiye'de bulunan İsrail dış temsilciliklerine ait mail adresleri aşağıda verilmiştir.

 • Ankaraİsrail Büyükelçiliği mail adresiconsular1@ankara.mfa.gov.il’dir.
 • İstanbul İsrail Başkonsolosluğu mail adresi info@istanbul.mfa.gov.il’dir.

İsrail Konsolosluğu Resmi İnternet Sitesi Nedir?

Türkiye'de bulunan İsrail dış temsilciliklerinin resmi internet siteleri aşağıda verilmiştir.

 • İstanbul İsrail Başkonsolosluğu resmi internet sitesi https://embassies.gov.il/istanbul/Pages/default.aspx‘dir.
 • Ankara İsrail Büyükelçiliği resmi interenet sitesi https://embassies.gov.il/ankara/Pages/default.aspx’dir.

İsrail Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

İsrail Ankara Büyükelçiliği hafta içi saat 10:00- 13:00 saatleri arasında ve İsrail İstanbul Başkonsolosluğu pazartesi-salı-çarşamba-perşembe 10:00-13:00 saatleri arasında, cuma günü 9:30-12:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

2022 İsrail Türkiye Konsolosluğu Tatil Günleri Hangileridir?

2022 İsrail Türkiye Konsolosluğu tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

 • 15/04, Pesah/Hamursuz
 • 21/04, Pesah/Hamursuz
 • 22-23/04, Pesah/Hamursuz +Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 02-03-04/05, Ramazan Bayramı
 • 05/05, Yom Atsmaot
 • 19/05, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 05-6/06, Şavuot
 • 08/07, Kurban Bayramı
 • 09-10-11-12/07, Kurban Bayramı
 • 15/07, Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 30/08, Zafer Bayramı
 • 26-27/09, Roş Aşana
 • 04/10, Yom Kippur
 • 05/10, Yom Kippur
 • 10-11/10, Sukot
 • 17-18/10, Sukot
 • 28/10, Cumhuriyet Bayramı

İsrail Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail vize başvuruları Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ve İstanbul İsrail Başkonsolosluğu'ndan yapılmaktadır. İsrail dış temsilciliklerinin vize başvuruları için aracı kurum ile anlaşması bulunmamaktadır; İsrail vize başvuruları doğrudan dış temsilciliklere yapılmaktadır.

Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü 12 Haziran - 15 Temmuz 2022 tarihleri arasında hizmet vermemektedir. Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’nün çalışmadığı dönemde tüm konsolosluk hizmetleri İstanbul İsrail Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Ankara İsrail Büyükelçiliği vize ve İsrail Konsolosluğu İstanbul vize işlemleri için süreç aynı olmakla birlikte randevu işlemlerinde küçük farklılıklar olabilmektedir.

İsrail vize başvurusu için öncelikle gerekli evraklar hazırlanmalı ve başvuru yapılacak İsrail vizesi için dış temsilcilikten randevu alınması gerekmektedir. İsrail vize başvurusu için randevu gününde dış temsilciliğe gidilerek başvuru yapılmalıdır; vize başvurusu için dış temsilcilik girişinde havaalanı güvenlik kontrolü uygulamasından geçilmelidir. İsrail vize başvurusuna gidilirken büyük çanta ve elektronik eşya getirilmemesi talep edilmektedir.

İsrail vize başvurusu için online ya da posta veya kargo ile başvuru mümkün değildir ancak şahsen başvuru yapılması zorunluluğu da bulunmamaktadır. İsrail vize başvuru sahibi kişiler tarafından yetkilendirilmiş kişiler vize işlemlerini tamamlayabilmektedir. İsrail'de eğitim görecek öğrenciler dışındaki Türk vatandaşları için İsrail vize başvurularında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Evrakların teslim edilmesi ve konsolosluk görevlileri tarafından yapılan mülakattan sonra İsrail vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır. İsrail vize başvurusu 7-10 iş günü içerisinde değerlendirilmekte olup onaylanması durumunda vize pasaporta işlenmektedir.

İsrail Konsolosluğu Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail Konsolosluğu vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 1 yıl geçerli olmalıdır.
 • İsrail vize başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: Son bir yıl içerisinde çekilmiş ve 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Seyahat rezervasyonları: Otel ve uçak biletlerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Banka hesap özeti: 6 aylık olmalıdır.
 • Taşınmazlara ait belgeler: Tapu, ruhsat gibi taşınmaz mallara ait belgeler gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibine ait nüfus kayıt örneğinin sunulması gerekmektedir.
 • İsrail seyahat sağlık sigortası: Seyahat sırasında oluşabilecek risklere karşı alınması gerekmektedir.
 • COVID-19 aşı sertifikası: 21 Mayıs 2022 tarihi itibari ile İsrail vize başvurusu için aşı zorunluluğu kaldırılmıştır. İsrail vize başvurusu için COVID-19 aşısı yaptırmış veya COVID-19 geçirmiş kişilerin vize başvurusunu güçlendirmek için aşı, aşı sertifikası veya COVID-19 geçirdiklerine dair belge sunması gerekmektedir.

İsrail vize başvurusu için belirtilen evraklar tüm vize başvuruları için gerekli standart evraklardır ve başvuru yapılacak vize türü ile başvuru sahibinin kişisel durumuna göre İsrail vize evrakları değişebilmektedir.

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail vize başvuru formunda istenen bilgiler; isim, soyisim, doğum tarihi ve doğum yeri, medeni durum, uyruk ve pasaport bilgileridir ve tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

İsrail vize başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak imzalanmalıdır. 18 yaşından küçüklerin İsrail vize formu ebeveyn ya da vasileri tarafından imzalanmalıdır. İsrail vize başvuru formu her başvuru sahibi için, açık bir şekilde tükenmez/mürekkepli kalemle yazarak ya da bilgisayar ortamında yazdırarak doldurulmalıdır.

İsrail vize başvuru formuna başvuru sahibine ait bir biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. İsrail vize başvuru formu İngilizce ya da Türkçe dilinde doldurulabilir. İsrail vize başvuru sahipleri formlarını doğru bilgiler olmak kaydıyla bilgisayar ortamında ya da el ile doldurabilmektedir. İsrail vize başvuru formu doldurulurken mavi ya da siyah tükenmez kalem tercih edilebilir.

İsrail Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail konsolosluğu vize randevusu başvuru yapılacak dış temsilciliğe göre değişmektedir. İsrail vize başvurusu İstanbul'dan yapılacak ise https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite/?unitId=1011&language=en-US adresinden online randevu oluşturulmalıdır. Ankara İsrail Konsolosluğu vize randevu işlemi consular1@ankara.mfa.gov.il adresine mail atılarak yapılmalıdır.

İstanbul İsrail konsolosluğu randevu işlemleri pazartesi-salı-çarşamba-perşembe 10:00-13:00 saatleri arasında ve cuma günleri 9:30-12:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Ankara’da İsrail vize işlemleri hafta içi her gün 10:00-13:00 arasında yapılmaktadır.

İsrail Türkiye Konsolosluğu Vize Ücretleri Ne Kadardır?

İsrail Türkiye Konsolosluğu 2022 vize ücreti İsrail'de eğitim görecek öğrenciler dışındaki Türk vatandaşları için ücretsizdir.

İsrail'de eğitim görecek öğrenciler ve Türkiye üzerinden İsrail vizesi başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler tarafından İsrail vize ücreti alınmaktadır.

İsrail Konsolosluğu Üzerinden Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsrail Konsolosluğu vize takip işlemleri telefonla yapılmalıdır. İsrail vize başvuru işlemleri İstanbul'dan yapılmışsa saat 14:00'dan sonra 0212 317 6514, 0212 317 6519, 0212 317 6521 ya da 0212 317 6588​ no'lu telefon numaraları aranarak vize takip işlemi yapılmaktadır.

İsrail vize başvuru işlemleri Ankara'dan yapılmışsa pazartesi-perşembe günleri 15:30-16:30 arası, cuma günü 11:30-13:00 arası 0312 459 7502 numaralı telefon numarası aranarak vize takip işlemi yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı SMS servisi ile ve online olarak yapılabilmektedir.

İsrail Konsolosluğu İş İlanları Nerede Yayınlanır?

İsrail Konsolosluğu iş ilanları Büyükelçilik web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Ankara ve İstanbul elçilik web siteleri üzerinde İsrail vize işlemleri ile ilgili haber bültenleri, form ve blog bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara İsrail vize işlemleri hakkında detaylı bilgi ve güncel haberler web siteleri üzerindeki haber bültenlerinde yer almaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: