18 Yaşın Altındakiler için İsrail Vizesi

18 Yaş Altı için İsrail Vize İşlemleri ve Başvuru Evrakları

18 yaş altı için İsrail vize başvurularında vize başvuru süreci ve gerekli evraklar, standart vize başvurularına göre farklılık göstermektedir.

18 yaşından küçük kişilerin ebeveynleri veya yasal vasisi tarafından İsrail vizesi başvuru

süreçleri yürütülmektedir.

İsrail vize başvurusu yapacak 18 yaş altı kişiler için gerekli şartları sağlayan muvafakatname ve sponsorluk belgelerinin hazırlanması vize başvurusunun onaylanması için önemlidir.

İsrail vize başvurusu için: 0850 241 1868

Çocuklar ve Bebekler için İsrail Vizesi Alınmalı Mıdır?

Çocuklar ve bebekler için İsrail vizesi alınmalıdır. İsrail’e seyahat etmek isteyen her kişiden, yaşlarına bakılmaksızın vize talep edilmektedir.

18 Yaşından Küçüklerin İsrail Vize Başvurusu Kim Tarafından Yapılır?

18 yaşından küçüklerin İsrail vize başvurusu, ebeveynleri veya vekalet verilen üçüncü bir kişi tarafından yapılmaktadır. İsrail vizesine başvuracak anne ve babası boşanmış çocuklar için başvuru, velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunularak yapılabilmektedir.

18 yaşından küçükler kendileri başvuru yapma hakkına sahip olmasa da yetkilendirilen bir kişi, vize talebinde bulunan kişinin adına başvuru yapabilmektedir; ancak İsrail Konsolosluğunun gerekli gördüğü durumlarda şahsen başvuru zorunlu olabilmektedir.

Reşit Olmayan Kişiler için Gereken İsrail Vize Evrakları Nelerdir?

Reşit olmayan kişiler için gereken İsrail vize evrakları arasında muvafakatname, sponsor mektubu ve sponsora ait finansal belgeler ve diğer standart vize belgeleri bulunmaktadır.

İsrail vize başvurusu yapacak 18 yaş altındaki kişilerin öğrenci olması durumunda, öğrenci belgesini teslim edilmelidir. Reşit olmayan kişilerin kendi pasaportu ve ebeveyni tarafından doldurulan ve imzalanan vize formu, İsrail vize başvurusu için mutlaka sunulmalıdır.

Çocukların İsrail Vize Başvurusu için Muvafakatname

Çocukların İsrail vize başvurusu için, yalnız veya tek bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat edilecek olunması halinde, noter onaylı muvafakatname sunulması gerekmektedir.

İsrail vizesine başvuran 18 yaş altı kişilerin ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması ve benzeri durumlarına bağlı olarak muvafakatname içeriği değişeceğinden, çocuğun kişisel durumuna uygun bir İsrail vizesi için muvafakatname hazırlanmalıdır.

18 Yaş Altı İsrail Vize Başvurusu için Sponsorluk Belgesi

İsrail vize başvurusu için sponsorluk belgesi, gelir sahibi olmayan çocukların, ulaşım, konaklama ve gıda gibi tüm seyahat masraflarını başka bir kişinin karşılayacağını gösteren dilekçedir.

İsrail vizesi alacak 18 yaşından küçük kişilere, ebeveynleri veya yasal vasileri sponsor olabilmektedir ve sponsorluk durumunu göstermek için gerekli kriterlerle uyumlu bir İsrail vize sponsor dilekçesi hazırlanmalıdır.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer İsrail Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer İsrail vize türleri aşağıda verilmiştir.

  • SGK'lı çalışanlar için İsrail vizesi
  • Memurlar için İsrail vizesi
  • İşverenler için İsrail vizesi
  • Çiftçiler için İsrail vizesi
  • Emekliler için İsrail vizesi
  • Çalışmayanlar için İsrail vizesi
  • Öğrenciler için İsrail vizesi
Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: