İsrail Vizesi için Davet Mektubu

İsrail Vize Davet Mektubu ve Davetiye Vizesi

İsrail vize davet mektubu İsrail’de ikamet eden kişi ya da kurum tarafından yazılan ve başvuru sahibini İsrail’e davet eden belgedir.

İsrail vize davetiyesi; İsrail'e ticari, aile veya arkadaş ziyareti, kültürel ve sportif etkinliklere katılım gibi amaçlarla seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularında sunması gereken İsrail vize başvuru evrakları arasında yer almaktadır.

İsrail davetiye vize başvurusu için: 0850 241 1868

İsrail Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İsrail vize davet mektubu davet eden ve davetlinin pasaport/kimlik numarası, aralarındaki yakınlık bağı; seyahat amacı, kalış süresi, seyahat masraflarının garantörü, davet edenin adresi ve iletişim numarası bilgilerini içermektedir. İsrail vize davet mektubunun başına tarih atılmalıdır ve davet eden tarafından imzalanmalıdır.

İsrail vize davet mektubu İbranice dilinde yazılmalıdır ve vize başvuru sahibinin adını, pasaport numarasını, seyahat amacını ve seyahat süresini içermelidir.

İsrail vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

İsrail Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?
İsrail Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Davet Mektubu Gerektiren İsrail Vize Türleri Hangileridir?

Davet mektubu gerektiren İsrail vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • İsrail ticari vize
  • İsrail din adamı vizesi
  • İsrail B2 turist vizesi

İsrail Turist Vizesi Başvurusu için Davetiye Gerekli Midir?

Otel, hostel, airbnb gibi konaklama seçeneklerini kullanacak turistlerin İsrail turistik vize başvurularında davetiye gerekmemektedir. İsrail'e turistik amaçlarla seyahat edecek kişilerin otel yerine bir aile üyesi veya arkadaşının evinde kalacak olmaları durumunda otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu sunmaları gerekmektedir.

İsrail’in hem turistik hem de ticari amaçlarla verdiği bir vize türü olup İsrail ticari amaçlı turist vizesi başvurularında da İsrail'deki ilgili şirket tarafından hazırlanan davet mektubunun sunulması gerekmektedir.

İsrail Vize Davetiyesi Nasıl İbraz Edilmelidir?

İsrail vize davetiyesi faks veya mail yoluyla başvuru yapılacak dış temsilciliğe gönderilmelidir. İsrail vize başvurusu sırasında başvuru sahibinin yanında davet eden şirket/ kişiden alınan vize davetiyesinin çıktısının bulunması gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: