İsrail Dil Okulu Vizesi

İsrail Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci 2023

İsrail dil okulu vizesi, İsrail’i dil eğitimi almak ve yabancı dilini geliştirmek amaçlı ziyaret etmeyi planlayan kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. İsrail, yoğun olarak İbranice eğitimi veren, adına “ulpan” denen enstitü ve okullara sahiptir. İsrail’deki dil okullarında eğitim almak isteyen kişilerin İsrail dil okulu vizesi almaları gerekmektedir. İsrail dil okulu vizesi, kısa süreli bir vize türü olup sahibine 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile İsrail’de bulunma hakkı sağlar.

Türkiye'den yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acente Vizem.net, İsrail'e giderek dil eğitimi almak isteyen kişilerin vize başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kimlerin İsrail Dil Okulu Vizesi Alması Gerekir?

İsrail dil okulu vizesini, umuma mahsus pasaport sahiplerinin alması gerekmektedir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, 90 günü aşmayan dil eğitimi programları için vizeden muaftır.

İsrail'de Dil Eğitimi için Vize Şartları Nelerdir?

İsrail dil eğitimi için vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Minimum 1 yıl geçerliliği olan pasaport sahibi olunmalıdır.
 • Temiz bir adli sicil kaydına sahip olmak ve öncesinde vize ihlali yapmamış olmak gerekmektedir.
 • İsrail’deki dil eğitimi kurumlarına dil eğitimi başvurularının yapılmış, onaylanmış ve kayıt işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Masrafların karşılanması için maddi yeterliliğe veya geçerliliği olan bir sponsora sahip olmak gerekmektedir.
 • Vize geçerliliğinin bitmesi ile vize hamilinin kendi ülkesine döneceğine dair kanıt gösteren belge sunulmalıdır.
 • COVID-19 teminatı olan yurt dışı sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

İsrail Dil Okulu Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

İsrail dil okulu vizesi başvurusu, Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü veya İstanbul İsrail Başkonsolosluğu’ndan yapılabilmektedir. İsrail dış temsilciliklerinin herhangi bir aracı kurum ile anlaşması bulunmamaktadır.

12 Haziran - 15 Temmuz 2022 tarihleri arasında Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü hizmet vermediğinden, bu tarihler arasındaki tüm konsolosluk hizmetleri İstanbul İsrail Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

İsrail Dil Kursu Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail dil kursu vizesi başvurusu için öncelikle gerekli evraklar hazırlanmalı, ardından başvuru yapılacak dış temsilcilikten randevu alınmalıdır. İsrail vize başvurusu, randevu gününde dış temsilciliğe gidilerek yapılmalıdır ve vize için istenen evrakların teslimi ve konsolosluk yetkilileri tarafından yapılacak olan mülakatın ardından İsrail dil okulu vize başvurusu tamamlanmaktadır.

İsrail dil okulu vizesi için başvurusu değerlendirme süresi 7 ila 10 iş günü arasındadır; başvurunun onaylanmasının ardından vize, başvuru sahibinin pasaportuna işlenmektedir. Online, posta veya kargo yolu ile İsrail vize başvurusu yapılamaz ancak İsrail vize başvurusunun şahsen yapılması gerekmediğinden, İsrail vizesi almak isteyen kişiler, kendilerini temsil etmesi için birini yetkilendirdikleri takdirde, vize alma işlemleri yetkilendirdikleri kişi tarafından yapılabilir.

İsrail Dil Okulu Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail dil okulu vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az bir yıl geçerliliği olan pasaport istenmektedir. Pasaportun yeni olması durumunda, kişiler eski pasaportlarını da getirmelidir.
 • Fotoğraf: 2 adet, son bir sene içinde çekilmiş ve 5cm x 5cm ebatlarında biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • İsrail vize başvuru formu: Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Vize başvurusu sahiplerinden bir adet nüfus kayıt örneği istenmektedir.
 • Ulaşım ve konaklamaya dair kanıt: İsrail’de kalınacak otel ve seyahat edilecek ulaşım araçları için rezervasyon kayıtları gerekmektedir.
 • Maddi duruma dair kanıt: 6 aylık banka hesap dökümü, taşınmazlara ait belgeler, varsa döviz hesap bilgileri gerekmektedir.
 • İsrail seyahat sağlık sigortası: COVID-19 teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.
 • COVID-19 aşı sertifikası: 21 Mayıs 2022 itibari ile aşı zorunluluğu kaldırılmış olmasına rağmen, başvuruları güçlendirmek adına COVID-19 aşısı yaptırmış veya COVID-19 geçirmiş kişilerin, aşı sertifikaları veya hastalığı geçirdiklerine dair belge sunmaları tavsiye edilmektedir.

İsrail Dil Kursu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail dil kursu vize randevusu, başvurunun yapılacağı dış temsilciliğe göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunu İstanbul’dan yapacak kişiler, https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite/?unitId=1011&language=en-US adresinden, istenen bilgileri girerek online olarak İsrail konsolosluğu randevu talebini oluşturmalıdır. Vize başvurusunu Ankara’dan yapacak kişiler, consular1@ankara.mfa.gov.il adresine mail atarak İsrail konsolosluğu vize randevu taleplerini oluşturabilmektedir.

İsrail vize işlemleri, İstanbul Konsolosluğunda pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 10:00 13:00 arasında, cuma günleri 9:30 12:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Ankara Büyükelçiliğinde İsrail vize işlemleri hafta içi her gün 10:00 13:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

İsrail vize randevusu için gelen tüm ziyaretçiler, dış temsilciliğe girerken güvenlik kontrolünden geçirilmektedir ve ziyaretçilerden yanlarında elektronik eşya ve büyük çanta getirmemeleri istenmektedir.

İsrail Dil Okulu Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

2022 yılı İsrail dil okulu vizesi başvuru ücreti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından talep edilmemektedir ancak Türkiye üzerinden vize başvurusu yapacak yabancı ülke vatandaşlarının 27 USD başvuru ücreti ödemeleri gerekmektedir. İsrail vizesi için başvuru ücretleri başvuru sırasında, konsoloslukta tam ve nakit olarak ödenmelidir.

İsrail Dil Kursu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail dil kursu vizesi normal şartlar altında 7 ila 10 gün içerisinde çıkmaktadır.

İsrail Dil Eğitimi Vizesi Ne Kadar Süre için Verilir?

İsrail dil eğitimi vizesi en fazla 3 ay süre ile verilmektedir.

İsrail Dil Kursu Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Evet, İsrail dil kursu vizesi süresi 3 ay daha uzatılabilir. İsrail vizesini uzatmak için istenen belgeler; en az altı ay daha geçerliliği bulunan pasaport, güncel pasaport fotoğrafı, mali durum belgeleri ve başvurunun geçerliliğine kanıt sunan belgelerin dahil olduğu bir açıklama mektubudur.

Vize başvurusu için gerekli belgelerin toplanmasının ardından, İsrail İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Göç İdaresi'nden randevu alınmalıdır. İsrail Nüfus ve Göç İdaresi'nde; davet mektubu, sağlık kayıtları, aile üyesinden mektup ve vize süresinin uzatılması için geçerli kanıt sunan belgeler götürülmelidir. İsrail vize süresini uzatmak için 2019 itibari ile 24 USD vize uzatma ücreti ödenmelidir.

İsrail'deki En İyi Dil Okulları Hangileridir?

İsrail’deki en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Ulpan Gordon
 • Ulpan Neve Tsedek
 • Ulpan La-Inyan
 • This Is Not An Ulpan
 • Ulpan Bayit
 • TAKA - Tel Aviv University Ulpan
 • IDC Ulpan

İbranice öğrenmek isteyen kişiler için birçok İsrail dil okulu mevcuttur. Başvuru sahipleri İsrail dil okulu için tercihlerine göre devlet destekli, özel veya bire bir eğitim veren herhangi bir dil okuluna başvuruda bulunabilir.

Dil Okulu Vizesi ile İsrail'de Çalışılabilir Mi?

Hayır, dil okulu vizesi ile İsrail’de çalışılamaz. İsrail dil okulu vizesi, vize sahiplerine İsrail’de çalışma hakkı tanımamaktadır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: