İsrail Vizesi

İsrail Vizesi: 2023 Vize Şartları, Başvuru ve Takip İşlemleri

İsrail Devleti vize rejim tablosuna göre vizeye tabi ülke vatandaşlarının İsrail’e seyahat etmek için İsrail vizesi almalıdır. İsrail vize politikası kapsamında Arap ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere belli başlı bazı ülkelerin vatandaşlarının vize başvurusu yapmadan önce İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan onay almaları gerekir. İsrail’e vize başvurusu yapmadan önce onay alması gereken ülkeler arasında; Mısır, Eritre, Endonezya, İran, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Somali ve Sudan ülkeleri bulunmaktadır.

2020 yılında Türkiye’den yaklaşık 7000 turist İsrail’i ziyaret etmiştir. Bahá'í Dünya Merkezi,

Hayfa Sanat Müzesi, İsrail Ulusal Bilim, Teknoloji ve Uzay Müzesi, Rockefeller Arkeoloji Müzesi ve Steinhardt Doğa Tarihi Müzesi gibi birçok müzeye sahip olması yanında dünyaca ünlü mutfağı ve kültürü ile İsrail turistlerin oldukça ilgisini çeken bir ülke olma özelliği taşımaktadır.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan tüm İsrail vize başvurularında gerekli evrakların kontrolü, başvuru takibi ve işlem takibine dek sürecin tamamı için başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunan ve Türkiye Cumhuriyeti'ndeki en yüksek vize onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsrail Vize İstiyor Mu?

İsrail, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kişilerin seyahat sürelerine ve pasaport türlerine bağlı olarak vize istemektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail seyahatleri için vizeye tabi tutulmaktadır. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ya da hususi (yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 gün sürecek İsrail seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

İsrail Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İsrail yeşil pasaporta, 180 gün içerisinde 90 günlük bir süreyi aşmayacak seyahatler için vize istememektedir. 90 günden uzun sürecek İsrail seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amaçlarına uygun bir vize türüne başvuruda bulunmaları gerekir.

İsrail Vize Şartları Nelerdir?

İsrail Vize Şartları Nelerdir?
İsrail Vize Şartları Nelerdir?

İsrail vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • İsrail vize başvuru sahiplerinin söz konusu seyahat için yeterli maddi duruma sahip olmaları ya da geçerli bir sponsorlarının bulunması gerekir.
 • İsrail vize başvuru sahiplerinin planlanan seyahat sonrasında İsrail’den çıkış yapacaklarını kanıtlayacak çeşitli belgelerin ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize başvuru sahibinin İsrail vizesi alabilmesi için daha önceki seyahatlerinde herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olması ve temiz bir sicil kaydı olması gerekmektedir.
 • İsrail vizesine başvuruda bulunan kişinin en az 1 yıl daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaporta sahip olması gerekir.
 • İsrail vize başvuru sahiplerinin COVID-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmaları gerekir.

İsrail Vize Türleri Nelerdir?

İsrail vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kısa süreli İsrail vizesi (B tipi): Kısa süreli İsrail vizesi İsrail’e; turizm, iş seyahati, aile veya arkadaş ziyareti gerçekleştirmek ya da bir dil okulunda eğitim almak gibi amaçlarla en fazla 3 ay süre ile seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vize türüdür.
 • Uzun süreli İsrail vizesi (A tipi): Uzun süreli İsrail vizesi hamiline 3 aydan fazla bir süreliğine İsrail’de bulunma hakkı veren bir vize türüdür.

Kısa Süreli İsrail B Vizesi Türleri Nelerdir?

Kısa süreli İsrail B vizesi türleri aşağıda listelenmektedir.

 • İsrail turist vizesi: İsrail turist vizesi, B/2 vizesi olarak da adlandırılan bir İsrail vizesi türüdür. Veriliş tarihinin ardından 3 ay süre ile geçerli olan İsrail turist vizesi hamiline ülkede çalışma hakkı vermemektedir. Turistik faaliyetler gerçekleştirme ya da kısa süreli iş toplantılarına katılma gibi amaçlarla İsrail’e seyahat etmek isteyen kişiler İsrail turist vizesi başvurusunda bulunabilmektedir.
 • İsrail geçici çalışma vizesi: İsrail geçici çalışma vizesi, hamiline belirli bir süre dahilinde İsrail’de kalma ve ülkede çalışma hakkı vermektedir. B/1 vizesi olarak da adlandırılan İsrail geçici çalışma vizesi; alanında uzman kişilere ve sanatçılara verilebilmektedir.
 • İsrail ticari vize: İsrail ticari vize, B/2 vizesi sınıfı altında ele alınan ve hamiline İsrail’de ticari faaliyetler sürdürme hakkı veren bir vize türüdür.
 • İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi: İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi, B/2 vizesi olarak sınıflandırılan ve hamiline İsrail’e seyahat ederek aile veya arkadaş ziyaretinde bulunma hakkı veren bir vize türüdür.
 • İsrail dil okulu vizesi: İsrail dil okulu vizesi, İbranice'nin yoğun olarak çalışıldığı okullar olan Ulpanlarda dil eğitimi alacak kişilere verilen ve B/2 vizesi olarak sınıflandırılan bir vize türüdür.

Uzun Süreli İsrail A Vizesi Türleri Nelerdir?

Uzun süreli İsrail A vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsrail öğrenci vizesi: İsrail öğrenci vizesi, A/2 vizesi olarak da adlandırılan ve İsrail’de eğitim görmek isteyen öğrencilere verilen bir vize türüdür.
 • İsrail göç vizesi: İsrail göç vizesi, İsrail’e göç etmek isteyen Yahudilere verilen bir vize türüdür.
 • İsrail aliya vizesi: İsrail aliya vizesi, A/1 vizesi olarak da adlandırılan ve İsrail tarafından göçmen olarak tanınmış olan kişilere verilen bir vize türüdür.
 • İsrail din adamı vizesi: İsrail din adamı vizesi, A/3 vizesi olarak da adlandırılan ve İsrail’e inanç temelli nedenlerle seyahat etmek isteyen din adamlarına verilen bir vize türüdür.
 • İsrail aile birleşimi vizesi: İsrail aile birleşimi vizesi, A/4 vizesi olarak da adlandırılan ve gerekli koşulların sağlandığı durumlarda A/2 ya da A/3 vizesi hamillerinin eşlerine ve reşit olmayan çocuklarına verilen bir vize türüdür.

İsrail Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

İsrail vize işlemleri; Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ya da İstanbul İsrail Başkonsolosluğuna müracaat edilerek yapılır.

İsrail vizesi başvuru işlemleri için resmi olarak yetkilendirilmiş bir aracı kurum bulunmamaktadır. Ankara İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü 12 Haziran 2022 ve 15 Temmuz 2022 tarihleri arasında hizmet vermemektedir. 12 Haziran 2022 ve 15 Temmuz 2022 tarihleri arasında Ankara İsrail Konsolosluğu yetkisi altında bulunan çeşitli işlemler İstanbul İsrail Başkonsolosluğu tarafından yürütülecektir.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail vizesi, gerekli evrakların hazırlanmasının ardından ilgili dış temsilcilik üzerinden vize randevu tarihi belirlenerek alınır. Başvuru sahiplerinin İsrail vize başvuru işlemlerini randevu tarihinde vize merkezine müracaat ederek tamamlamaları gerekir.

İsrail vize başvurusu işlemleri için dış temsilciliklere girişte havaalanı güvenlik kontrolü uygulaması yapılmaktadır. Güvenlik kontrolü uygulamaları nedeniyle vize randevusuna gelirken büyük çanta ve elektronik eşya getirilmemesi gerekir.

İsrail için yapılacak vize başvurularında; online ya da posta veya kargo ile başvuru yapılamamaktadır. İsrail vize başvuru işlemlerinin şahsen yapılması zorunluluğu yoktur. Vize başvuru işlemleri, başvuru sahibi tarafından yetkilendirilmiş ve vize yetkilendirme yazısı verilmiş bir kişi tarafından tamamlanabilmektedir.

İsrail'e eğitim görme amacıyla seyahat eden öğrenciler dışındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularında herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. İsrail vizesi başvuru işlemleri, gerekli evrakların ilgili görevlilere teslim edilmesi ve görevliler ile yapılan kısa süreli bir görüşme sonucunda tamamlanır. İsrail vizesi başvuruları ibraz edilmesinin ardından 7 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilir ve onaylanması halinde pasaporta işlenir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İsrail vize başvuruları için başvuru sahibinin dış temsilciliğe şahsen gitmesine gerek kalmadan, gerekli evrakları İstanbul merkez ofisine iletmesi ile başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İsrail Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İsrail vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: İsrail vize başvuru sahibine ait olan ve en az 1 yıl geçerliliği bulunan bir pasaportun bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibine ait eski bir pasaport bulunması durumunda, vize işlemlerinde eski pasaportun kendisi, fotokopisi ya da pasaport numarasının ibraz edilmesi gerekir.
 • İsrail vize başvuru formu: İsrail vize başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: İsrail vize başvuru sahibine ait, son 1 sene içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş ve 5 cm genişlik ile 5 cm uzunluğa sahip 2 adet biyometrik fotoğrafın vize işlemleri için sunulması gerekir.
 • Seyahat rezervasyonları: Vize başvuru sahibi adına planlanan İsrail seyahati için düzenlenmiş konaklama ve ulaşım rezervasyonları belgelerinin sunulması gerekir. İsrail vize başvuru sahibinin İsrail’de bir kişinin yanında kalınması durumunda konaklama belgesi olarak ev sahibi tarafından yazılmış davetiye mektubunun ibraz edilmesi gerekir.
 • Banka hesap özeti: İsrail vize başvuru sahibinin banka hesabına ait son 6 aylık banka hesap dökümü belgesinin ve varsa kişiye ait döviz hesabı bilgilerini gösteren belgelerin bankadan onaylı olacak biçimde ibraz edilmesi gerekir.
 • Taşınmazlara ait belgeler: Vize başvuru sahibine ait taşınmazlar bulunuyorsa, bu taşınmazlara ait tapu ya da ruhsat belgelerinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Nüfus kayıt örneği: İsrail vize başvuru sahibine ait e-devlet hesabı üzerinden alınabilecek olan nüfus kayıt örneği belgesinin sunulması gerekir.
 • İsrail seyahat sağlık sigortası: İsrail vize başvuru sahibi adına düzenlenmişCOVID-19 teminatlı yurt dışı seyahat sağlık sigortası belgesinin vize başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gerekir.
 • COVID -19 aşı sertifikası: İsrail vize başvuru sahibi adına düzenlenmişCOVID-19 aşı sertifikası ya da kişininCOVID-19 geçirmiş olduğunu gösteren belgelerin vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.

Yukarıda belirtilmiş olan belgeler tüm İsrail vizesi türleri için standart evraklardır ve kişinin başvuruda bulunduğu vize türü ve kişisel durumlarına bağlı olarak İsrail vizesi için gerekli evraklar olarak farklı belgeler de talep edilebilmektedir.

İsrail Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail vizesi başvuru formu, ilgili dış temsilciliğin resmi web sitesi üzerinden indirildikten sonra İngilizce veya Türkçe dilinde, başvuru sahibi tarafından elle doldurulur. İsrail başvuru formu içerisinde talep edilen tüm bilgilerin eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekir.

İsrail Konsolosluğu vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri, ikametgah bilgileri, çalışma durumu bilgileri, referans olan kişiye dair bilgiler, başvuruda bulunan vizeye dair bilgiler, öngörülen seyahat süresi, seyahat amacı ve iletişim bilgileri gibi alanların doldurulması gerekir. İsrail vize başvuru formu doldurulurken içerisinde verilen tüm bilgilerin destekleyici belgelerde yer alan bilgiler ile tutarlı olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

İsrail vizesi başvuru formu için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

İsrail Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
İsrail Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsrail Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

İsrail vize fotoğrafı biyometrik fotoğraf standartlarına uygun olarak son 1 sene içerisinde çekilmiş olmalıdır. İsrail vize fotoğraf ölçüsünün 5 cm uzunluğunda ve 5 cm genişliğinde olması gerekmektedir. İsrail vize fotoğrafında başvuru sahibinin yüzü net olarak görünmeli ve fotoğraf beyaz renkli fon ile çekilmiş ve rötuşsuz olmalıdır.

İsrail vize fotoğrafı için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

İsrail Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?
İsrail Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

İsrail Vizesi Almak için COVID-19 Aşı Sertifikası Gerekir Mi?

İsrail vizesi almak için COVID-19 aşı sertifikası sunulması önerilmektedir. İsrail seyahatleri için 21 Mayıs 2022 tarihinde aşı zorunluluğu kaldırılmıştır; ancak İsrail’e seyahat etmek isteyen kişilerin COVID-19 aşı sertifikası veya COVID-19 geçirmiş olduklarını gösteren belgeleri sunmaları tavsiye edilmektedir. İsrail’e girişlerde karantina uygulaması ve pcr testi uygulaması kaldırılmıştır.

İsrail Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Evet, İsrail vizesi için seyahat sigortası gerekir.

İsrail'e seyahat etmek isteyen kişilerin COVID-19 teminatlı İsrail seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekliliği bulunmaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İsrail vize başvurularında tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsrail Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İsrail vizesi ücreti, İsrail’e ülkede eğitim görme amacıyla seyahat eden öğrenciler dışındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları için alınmamaktadır. İsrail vize harcı, sadece İsrail'de eğitim görecek öğrenciler ve Türkiye Cumhuriyeti üzerinden İsrail vizesi başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler tarafından ödenmelidir.

2022 yılı için İsrail vize ücreti B/2 vizesi olarak bilinen turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti ya da dil okulunda eğitim görme gibi amaçlar için verilen vize için 27 dolar olarak belirlenmiştir.

İsrail Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail vize başvuru randevusunun nasıl alınacağı, başvuru işlemlerinin yapılacağı ilgili dış temsilciliğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan yapılacak olan vize başvuruları için İsrail Konsolsluğu randevu işlemleri https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite/?unitId=1011&language=en-US adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır. İstanbul’dan yapılacak İsrail vize işlemleri pazartesiden perşembeye kadar 10:00 ile 13:00 saatleri arasında ve cuma günleri 09:30 ile 12:30 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Ankara’dan yapılacak olan vize başvuruları için İsrail Konsolsluğu vize randevu işlemleri consular1@ankara.mfa.gov.il adresine mail atılarak yapılır. İsrail vize randevusu ile Ankara’da yer alan vize biriminde yapılacak vize işlemleri hafta içi her gün saat 10:00 ile 13:00 arası yapılabilir.

İsrail Vize Mülakatı Nasıl Yapılır?

İsrail vize mülakatı, ilgili dış temsilcilik tarafından gerekli görülmesi durumunda vize randevusu sırasında yapılır. Vize mülakatı sırasında İsrail vize başvuru sahiplerine; planlanan İsrail seyahatinin amacı, seyahat için öngörülen süre ve başvuru sahibine dair kişisel bilgiler gibi konularda sorular yöneltilir.

İsrail vize mülakatında kimi zaman sorulan sorular tekrarlanarak başvuru sahibinin verdiği cevapların tutarlı olup olmadığı denetlenebilmektedir. İsrail vize mülakatında verilen cevapların tamamen doğru olmasına dikkat edilmesi gerekir. İsrail vize başvuru sahibinin tercihine bağlı olarak İsrail vize mülakatı İngilizce ve Türkçe dillerinden birinde yapılır.

İsrail Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İsrail vize takip işlemi, başvurunun yapıldığı ilgili dış temsilciliğin telefon ile aranması yoluyla yapılır; dış temsilciliklerin vize başvuru işlemlerinin takibi için online sistemleri bulunmamaktadır. Vize takip ve sorgulama işlemleri için uygun olan saatler ve telefon numaraları, başvuru işlemlerinin yapıldığı dış temsilciliğe bağlı olarak farklılık gösterir.

İsrail için Vizem.net danışmanlığı ile yapılan vize başvurularında takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı SMS servisi ile ve online olarak yapılabilmektedir.

İsrail Vize Sorgulama İşlemi için İletişim Numaraları Nedir?

İsrail vize sorgulama işlemi için iletişim numaralı aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

İsrail dış temsilciliğiVize sorgulama günleriVize sorgulama saatleriVize sorgulama numaraları
İstanbul İsrail dış temsilciliğiHafta içi her günSaat 14:00’dan sonra0212 317 65 14, 0212 317 65 19, 0212 317 65 21 ya da 0212 317 65 88​
Ankara İsrail dış temsilciliğiPazartesi ve perşembe günleri arası15:30 ile 16:30 saatleri arası0312 459 75 02
Ankara İsrail dış temsilciliğiCuma günü11:30 ile 13:00 saatleri arası0312 459 75 02

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi, başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından ortalama 7 ile 10 iş günü içerisinde çıkar.

İsrail Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

İsrail vize reddi nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsrail vize başvuru dosyası içerisinde eksik ya da hatalı evrak ibraz edilmiş olması
 • İsrail vize başvurusunda sunulan seyahat sağlık sigortasının gerekli şartlara uygun olmaması
 • Vize başvuru sahibinin İsrail seyahati için gerekli finansal duruma sahip olmaması veya sponsorunun bulunmaması
 • İsrail vize başvuru sahibinin sabıka kaydı bulunması
 • Vize başvuru sahibinin geçmiş tarihlerde vize ihlalinde bulunmuş olması
 • İsrail vize başvuru işlemleri için ibraz edilen sponsorun güvenilirliği hakkında şüpheler bulunması
 • Vize başvuru sahibinin ülkesine geri döneceğine dair belgeler ibraz edemiyor olması

İsrail Vize Reddine İtiraz Edilebilir Mi?

İsrail vize reddine itiraz edilebilmektedir. İsrail vize başvurusu reddedilen kişilerin karar bildirimi kendilerine ulaştıktan sonra 30 gün içerisinde itiraz başvurusu yapması gerekmektedir. Reddedilmiş olan İsrail vize başvuruları için itiraz işlemi online ya da fiziken yapılabilmektedir; ancak online olarak yapılan başvuruların yalnızca İsrail'de kayıtlı avukatlar tarafından yapılması mümkündür.

İsrail vize reddi için itiraz dilekçesinin İbranice dilinde yazılması gerekmektedir. İtiraz dilekçesi içerisinde; vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, vize başvuru işleminin tarihi, İsrail vize reddinin nedeni ve vize reddine itiraz edilmesinin nedenleri gibi bilgilere yer verilmesi gerekmektedir. İsrail vize reddine itiraz dilekçesinin resmi bir dil kullanılarak yazılmasına ve gerekli tüm bilgilere yer verilmesine dikkat etmek gerekmektedir.

İsrail Vizesi Almak Kolay Mıdır?

İsrail vizesi almak, gerekli işlemlerin düzgün yapıldığı ve vize başvurusu için gerekli olan evrakların talep edilen biçimde eksiksiz hazırlandığı durumlarda kolay olmaktadır.

İsrail Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

İsrail vizesi için danışmanlık hizmeti, akredite acente Vizem.net’in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin illerinde yer alan ofislerine müracaat edilerek ya da çağrı merkezi telefon ile aranarak alınabilmektedir.

İsrail’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvuru işlemlerinde; gerekli evrakların hazırlanması ve pasaport teslimi gibi tüm işlemler için vize danışmanlık hizmeti Vizem.net tarafından verilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İsrail Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İsrail vize danışmanlık ücreti, kısa süreli İsrail vizesi türleri için ortalama 55 dolar ve uzun süreli İsrail vizesi türleri için 85 ile 165 dolar arasında tutmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

İsrail vizesi, İsrail'in vize politikası ve başvuru süreçleri ile ilgili merkezimize sıkça iletilen sorular aşağıda cevaplanmıştır.

İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez?

İsrail vizesi olanlar İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen ülkelerine giremez. Pasaportta İsrail vizesi varsa girilemeyecek olan ülkelere giriş yapmak isteyen kişiler, İsrail vize başvurularında vizelerini ayrı bir kağıda bastırma talebinde bulunabilmektedir.

İsrail'in Vize Vermediği Ülkeler Hangileridir?

İsrail’in vize vermediği ülkeler bulunmamaktadır; ancak bazı ülke vatandaşlarının İsrail vizesi başvurusunda bulunmadan önce İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan onay almaları gerekir. İsrail vizesi başvurularından önce İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan onay alınması gereken ülkeler; Afganistan, Bahreyn, Mısır, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Malezya, Kuzey Kore, Umman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Somali, Sudan, Suriye, Tunus ve Yemen ülkeleridir.

İsrail'in Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

İsrail’in vize istemediği ülkeler; Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Arnavutluk, Andorra, Arjantin, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Belarus, Belize, Botsvana, Brezilya, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Esvatini, Fiji, Gürcistan, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Hong Kong, Jamaika, Japonya, İzlanda, Lihtenştayn, Lesotho, Makao, Kuzey Makedonya, Malavi, Mauritius, Meksika, Mikronezya, Moldova, Monako, Moğolistan, Karadağ, Nauru, Yeni Zelanda, Norveç, Palau, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Filipinler, Polonya, Rusya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, San Marino, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Güney Afrika, Güney Kore, Surinam, İsviçre, Tayvan, Tonga, Trinidad ve Tobago, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay, Vanuatu ve Vatikan ülkeleridir.

Filistin'e İsrail Vizesi ile Gidilir Mi?

Filistin’e İsrail vizesi ile Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hariç Filistin’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gidebilir.

İsrail Transit Vize İstiyor Mu?

İsrail, havaalanında transit yolcular için ayrılan alanın dışına çıkılmayacak olması durumunda İsrail üzerinden yapılacak aktarmalar için transit vize istememektedir. İsrail üzerinden transit geçiş yapmak isteyen kişilerin; seyahat tarihlerinin ardından en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport, seyahat için alınmış bilet ve İsrail’den sonra gidilecek olan yere ait vizeye sahip olmaları gerekir.

İsrail Ekspres Vize Veriyor Mu?

İsrail expres vize vermemektedir, ancak İsrail vize işlemleri normal koşullar altında 7 ile 10 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

İsrail Türk Vatandaşlarına Work and Holiday Vizesi Veriyor Mu?

Work and holiday vizesi, hamiline geçerli olduğu ülkede seyahat ederken aynı zamanda çalışma hakkı da sunan bir vize türüdür.

İsrail Türk vatandaşlarına work and holiday vizesi vermemektedir. Yalnızca Avusturya, Avustralya, Güney Kore, Yeni Zelanda ve Almanya ülkelerinin vatandaşları İsrail work and holiday vizesi alma hakkına sahiptir.

Tel Aviv Vizesi Nasıl Alınır?

Tel Aviv Vizesi Nasıl Alınır?
Tel Aviv Vizesi Nasıl Alınır?

Tel Aviv, İsrail’in başkentidir ve ülkenin Akdeniz kıyı şeridinde yer almaktadır. Tel Aviv vizesi, İsrail vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ile ilgili dış temsilciliklere başvuruda bulunarak alınır.

Tel Aviv’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi alması gerekmektedir. Gerekli belgeleri hazırlayan başvuru sahipleri ilgili dış temsilcilik üzerinden vize randevusu alarak İsrail için vize başvurusunda bulunabilir. Belirlenen randevu tarihinde İsrail vize başvurusu için gerekli işlemleri yapan kişilerin İsrail başkenti Tel Aviv için vize başvuruları tamamlanmaktadır.

Kudüs Vizesi Nasıl Alınır?

Kudüs Vizesi Nasıl Alınır?
Kudüs Vizesi Nasıl Alınır?

Kudüs’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs vize için İsrail vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Vize başvuru işlemleri için Kudüs vizesi için gerekli evraklar eksiksiz bir biçimde hazırlanmalıdır. Gerekli evrakları hazırlayan kişilerin İsrail Kudüs vizesi başvuruları için ilgili İsrail dış temsilciliğinden randevu almaları gerekir. Randevu tarihinde ilgili dış temsilciliğe müracaat eden başvuru sahipleri gerekli işlemleri yaparak İsrail vize başvurularını tamamlayabilmektedir.

İsrai’dekil COVID-19 Tedbirleri Nelerdir?

İsrail COVID-19 tedbirleri kapsamında İsrail vizesine başvuruda bulunan kişilerden COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası ve COVID-19 aşı sertifikası belgelerini talep etmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının İsrail seyahati gerçekleştirmek istedikleri durumlarda; uçağa binmeden önceki son 72 saat içerisinde yapılmış bir pcr testi ya da son 24 saat içerisinde yapılmış bir antijen testi sonucunu bildirmeleri gerekir. İsrail seyahati gerçekleştirmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının İsrail uçuşundan önce "Sağlık Beyan Formu" adlı belgeyi doldurmaları gereklidir.

İsrail Devleti Sağlık Bakanlığı tarafından 21 Mayıs 2022 tarihi itibariyle İsrail'e seyahat eden yabancı ülke vatandaşlarının Ben Gurion Havalimanı'na vardıklarında yaptırmaları gereken pcr testi uygulaması ve testin sonucu çıkana uygulanan dek karantina uygulamasının kaldırıldığı açıklanmıştır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: