İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formu vize almak için başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını ve seyahat planlarına dair bilgileri içeren bir formdur ve tüm vize başvurularında olduğu gibi İsveç için yapılacak vize başvurularında da vize başvuru formu sunulması gereken zorunlu evraklardan biridir. Olumlu bir vize sonucu alabilmek için vize başvuru formunun eksiksiz, doğru bilgiler ile ve uygun formatta doldurulması büyük önem arz etmektedir. İsveç vize başvuru formunda verilen bilgilerin diğer vize evraklarında yer alan bilgilerle çelişmemesi gerekmektedir.

Türkiye’nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi Vizem.net’tir ve Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İsveç vize başvurularında, vize başvuru formu uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İsveç Vize Formu Türleri Nelerdir?

İsveç vize formu türleri temel olarak kısa süreli C tipi Schengen vizesi ve uzun süreli D tipi ulusal vize için olmak üzere iki türdür. Vize başvuru formları başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık göstermektedir ve aşağıda her iki vize türü için de başvuru formuns dair bilgiler verilmektedir.

İsveç Schengen (C Tipi) Vize Başvuru Formu Nasıldır?

İsveç Schengen vize başvuru formunun görseli aşağıda verilmiştir.

İsveç Schengen (C Tipi) Vize Başvuru Formu Nasıldır?
İsveç Schengen (C Tipi) Vize Başvuru Formu Nasıldır?

İsveç Schengen C tipi vize başvuru formu turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, tıbbi tedavi, kültürel ve sportif etkinlik vizesi gibi kısa süreli İsveç vize başvurularında sunulması gereken bir evraktır.

İsveç Ulusal (D Tipi) Vize Formu Nasıldır?

İsveç ulusal D tipi vize formu aşağıdaki görselde verilmiştir.

İsveç Ulusal (D Tipi) Vize Formu Nasıldır?
İsveç Ulusal (D Tipi) Vize Formu Nasıldır?

İsveç ulusal vize başvuru formu, 90 günden uzun süreli İsveç seyahatlerinde alınacak vize için sunulmalıdır. Eğitim, çalışma, yatırımcı ya da aile birleşimi vizesi gibi uzun süreli kalışlar için İsveç D tipi vize başvuru formunun detaylı ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir.

İsveç Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İsveç vize formu eksiksiz ve doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulmalıdır ve vize başvuru formunda verilen bilgilerin diğer vize evraklarındaki bilgiler ile çelişmemesine dikkat edilmelidir.

İsveç vize başvuru formunda başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum yeri ve tarihi, medeni hali, milliyeti, cinsiyeti, pasaport türü, ev adresi, e-mail adresi, mesleği, seyahat amacı, seyahat rotası, ilk giriş yapılacak ülke, giriş türü ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı bilgileri yer almaktadır. Başvurulacak vize türüne göre, başvuru formundaki bilgiler farklılık gösterebilmektedir.

İsveç Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir Mi?

Evet, kısa süreli İsveç vize başvuru formu Türkçe doldurulabilmektedir.

Türkçe İsveç Schengen Vize Başvuru Formu

Güncel İsveç vize başvuru formunu bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Türkçe İsveç Schengen vize başvuru formu örnek görseli aşağıdaki verilmiştir.

Türkçe İsveç Schengen Vize Başvuru Formu
Türkçe İsveç Schengen Vize Başvuru Formu

İsveç Vize Formu Elle Doldurulabilir Mi?

Evet, İsveç vize formu mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanılarak, okunaklı şekilde elle doldurulabilir. Vize başvuru formu elle doldurulabildiği gibi bilgisayarda doldurulduktan sonra çıktısı alınıp imzalamak suretiyle de sunulabilmektedir.

İsveç Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

İsveç vize başvuru formuna fotoğrafın eklenip eklenmemesi başvuru yapılan vize türüne göre değişmektedir. Schengen vize başvuru formlarına fotoğraf eklenmesine gerek yokken, ulusal vize başvuru formlarına biyometrik fotoğrafın eklenmesi gerekmektedir.

İsveç ulusal vize başvuru formuna eklenecek fotoğrafın biyometrik özellikli olması, arka planının beyaz olması, fotoğrafta kişinin yüzünün net bir şekilde görünmesi ve fotoğrafın 6 aydan eski olmaması gereklidir. İsveç vize fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır.

İsveç Konsolosluğu Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

İsveç vize başvuru formları ve diğer vize evraklarının teslim edileceği yer, başvuru yapılacak vize türüne göre değişkenlik göstermektedir.

VFS Global İsveç kısa süreli vize başvuruları için Türkiye’de yetkilendirilen başvuru merkezidir; bu nedenle kısa süreli vize başvurularında İsveç Schengen vize başvuru formu ile birlikte diğer vize evrakları VFS Global’e teslim edilmelidir. Uzun süreli İsveç vize başvuruları ise İstanbul’daki İsveç dış temsilciliğine yapılmaktadır. Başvuru sahiplerinin uzun süreli İsveç vizesi için, doldurulmuş vize başvuru formu ile birlikte diğer gerekli vize evraklarını İstanbul İsveç Konsolosluğuna teslim etmesi gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: