İsveç Vizesi

İsveç Vizesi Başvuru Süreci 2023

İsveç vizesi İsveç Krallığı vize rejimine göre vizeye tabi olan ülke vatandaşlarının İsveç’e yapacakları seyahatlerden önce İsveç vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İsveç vize başvuruları, aracı kurumlar veya İsveç dış temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net, sunduğu İsveç vizesi için danışmanlık hizmetiyle 2017-2021 arasında Türkiye'den yapılan başvurularda %96,9 oranı ile en yüksek vize onay oranına sahip akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsveç Vize İstiyor Mu?

İsveç, bir Schengen ülkesi olarak, Türk vatandaşlarından pasaport türüne göre vize istemektedir. İsveç vizesi, umuma mahsus pasaport hamilleri yani bordo pasaport sahiplerinden talep edilmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf olarak İsveç seyahati gerçekleştirebilir.

İsveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İsveç, yeşil pasaporta kısa süreli seyahatler için vize istememektedir. Yeşil pasaport yani hususi pasaport, devlet için çalışan memurlara ve ailelerine belirli şartları karşıladıkları sürece 5 yıllık süre ile verilir. Yeşil pasaporta sahip kişiler belirli ülkelere vizesiz giriş yapabilir ve belirli bir süre kalabilir.

Hususi pasaport hamilleri İsveç vize yeşil pasaport kapsamında olduklarından 90 günü aşmayan kısa süreli ziyaretler için herhangi bir vizeye gerek duymadan İsveç’e seyahat edebilir.

İsveç Vize Türleri Nelerdir?

Geçerlilik süresi ve veriliş amaçlarına göre İsveç vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsveç Schengen vizesi: İsveç C tipi Schengen vizesine sahip kişiler en fazla 90 güne kadar ülkede konaklayabilir. İsveç C tipi Schengen vizesi genellikle turistik gezi, ziyaret, kısa süreli iş gezileri, konferans, fuar ve kısa süreli eğitim programları için kullanılır.
 • İsveç ulusal vize: İsveç D tipi uzun süreli ulusal vize 90 günden uzun ve 1 yıldan kısa sürecek seyahatlar için gereklidir. Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve ikamet etmek, eğitim görmek, çalışmak, veya araştırma yapmak için İsveç’te bulunması gereken kişilerin uzun süreli ulusal vize alması gerekmektedir.

İsveç vizeleri belirli giriş sayılarına sahiptir. Vizesinde tek giriş hakkı bulunan kişiler İsveç’e bir kez girebilir. İki giriş hakkı bulunan kişiler ise ülkeden ayrıldıktan sonra bir kez daha İsveç sınırlarına giriş yapabilir. Çoklu (multi) giriş hakkına sahip kişiler ise ikiden fazla kez İsveç’e giriş yapabilir.

İsveç Schengen Vizesi Türleri Nelerdir?

İsveç Schengen vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsveç turist vizesi
 • İsveç aile arkadaş ziyareti vizesi
 • İsveç iş vizesi
 • İsveç kültürel- sportif etkinlik vizesi
 • İsveç tır şoförü vizesi
 • İsveç dil kursu vizesi
 • İsveç tedavi vizesi
 • İsveç staj vizesi

İsveç Ulusal Vize Türleri Nelerdir?

İsveç ulusal vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsveç çalışma vizesi
 • İsveç aile birleşimi vizesi
 • İsveç öğrenci vizesi
 • İsveç yatırımcı vizesi

İsveç Vizesi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İsveç vizesi için gerekli şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Temiz adli sicil kaydına sahip olmak
 • Vatandaşı olunan ülkeye dönüleceğini gösterenyeterli kanıta sahip olmak
 • Schengen İstihbarat Sistemi (SIS) üzerinde başka bir kayda sahip olmamak
 • Sınırın üstünde bir gelir, birikim veya yasal bir sponsora sahip olmak
 • Geçmişte herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olmak

Yukarıda belirtilen İsveç vize şartları tüm vize türleri için gereklidir. İsveç oturum izni şartları veya uzun süreli vize şartları başvuru sahibinin durumuna ve istenilen vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

İsveç Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İsveç vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 3 ay geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.
 • İsveç vize başvuru formu: Schengen vizesi başvuru formu Türkçe, İngilizce veya İsveççe doldurulmuş, ıslak imzalı ve tarihli olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: Tam tekmil vukuatlı ve QR kodlu olmalıdır.
 • Seyahat bilgileri: Uçak rezervasyonu, planana ulaşım aracı veya seyahat programı hakkındaki diğer kanıtları içermelidir.
 • Konaklama bilgileri: Otel rezervasyonu veya konaklama hakkındaki diğer kanıtları içermelidir.
 • Geçim kaynağı belgeleri: Son üç aydaki hareketliliği ve düzenli gelir kaynağını gösteren banka hesap dökümü, son üç ayın maaş bordroları, emeklilik belgesi gibi maddi kaynağı gösteren belgeler istenmektedir.
 • Vize fotoğrafı: 35mm genişliğinde, 45 mm uzunluğunda ve son 6 ayda çekilmiş, arka fonu beyaz olan bir adet fotoğraf, biyometrik özellikli şekilde sunulmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Minimum 30.000 Euro teminatlı, Schengen ülkelerinde geçerli ve tüm seyahat süresini kapsıyor olmalıdır.

Yukarıdaki İsveç vize evrakları tüm başvurularda istenilen standart vize evraklarıdır. İsveç vizesi için gerekli belgeler başvuru yapılan vize türüne ve başvuran kişinin iş durumuna göre değişiklik göstermektedir. İsveç vizesi i̇çin gerekli evraklar eksiksiz ve dürüst beyanlarla hazırlanmalıdır.

İsveç Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsveç vizesi başvuru formu kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat bilgileri gibi bilgileri içerir. İsim, soyisim, adres veya doğum yeri gibi kişisel bilgiler pasaport veya kimlik üzerindeki gibi doldurulmalıdır. Pasaport numarası ve geçerlilik süresi gibi bilgiler dikkatle ve doğruluğundan emin olarak yazılmalıdır.

Konaklama ve ulaşım masrafları hakkındaki bilgiler de doldurulduktan sonra İsveç Konsolosluğu vize başvuru formu ıslak imzalanmalıdır atılmalıdır. İsveç vize formu İngilizce, Türkçe veya İsveççe dillerinde doldurulmalıdır.

İsveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

İsveç vize fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır. Fotoğraf en fazla 6 ay önce çekilmiş ve beyaz arka plana sahip olmalıdır.

Örnek İsveç vize fotoğrafı aşağıda verilmiştir.

İsveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
İsveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

İsveç Davetiye Mektubu Nasıl Hazırlanır?

İsveç davetiye mektubu İsveç’te bulunan aile veya arkadaş ziyaretleri için gereklidir. İsveç davetiye formu İsveç Göçmenlik Bürosu üzerinden davette bulunacak kişi tarafından doldurulur.

Hem davet eden hem de davet edilen kişilerin isim, soyisim, adres veya vatandaşlık gibi kişisel bilgileri, pasaport veya kimlikte yazdığı şekilde yazılmalıdır. Davetlinin masraflarını karşılayacak kişi hakkında bilgi verilmeli ve mesleki bilgileri doğru beyanlarla belirtilmelidir. Seyahat amacı ile davet edilen kişinin İsveç’te yaşayan kişi ile yakınlığı da doldurulmalıdır. İsveç'e davetiye ile gitmek için bu bilgiler dışında pasaport veya kimliğin bir kopyası, İsveç vergi dairesinden en geç 3 ay önce alınan ve üzerinde davetiye (İnbjudan) yazan nüfus kayıt belgesi ve davetlinin masraflarını karşılayacak kişinin gelir bilgilerini içeren 3 aylık banka hesap özeti veya muadili gereklidir.

İsveç Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

İsveç vizesi seyahat sağlık sigortası 21 yaşını geçmiş her kişi zorunludur. Seyahat sigortası tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı ve en 30.000 Euro teminat limitine sahip olmalıdır. Acil tıbbi yardım, hastanede tedavi veya olası bir tıbbi müdahale için menşe ülkeye acil ulaşım masraflarını kapsamalıdır. Ayrıca seyahat sigortası vefat halinde defin veya yurt dışına nakil işlemlerini de poliçede belirtilen ayrı bir madde ile kapsamak zorundadır.

Vizem.net aracılığı ile alınan İsveç sağlık sigortası en uygun fiyat garantisi sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsveç Vizesi için Sponsor Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İsveç vizesi için sponsor dilekçesi, konsolosluk görevlisi ile yapılan Schengen vizesi mülakatı sırasında büyükelçiliğe ibraz edilmesi gereken belgedir. Sponsor dilekçesi sadece masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak kişiler için gereklidir. Dilekçe büyükelçiliğe hitaben yazılır ve sponsorun maddi durumunu kanıtlayan belgeler ile birlikte ibraz edilmelidir. Başvuran kişinin karşılanacak masrafları, sponsorun bilgileri ve başvuran ile ilişkisi belirtilmelidir. Ayrıca seyahatin süresi, nerede konaklanacağı ve eğer varsa seyahat planlarından bahsedilmelidir.

Sponsor dilekçesi kısa ve öz olmalı, gereğinden fazla kişisel bilgi içermemelidir. Dilekçede belirtilen her bilginin belgelerle kanıtlanabilir olması gerekmektedir ve bu belgeler dilekçe ile birlikte sunulmalıdır. Sponsor dilekçesi son olarak isim, soyisim ve tarih ile birlikte imzalanmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularıda kişisel durum ve sponsorun koşullarına göz önünde bulundurularak İsveç vize sponsor dilekçe örneği alanında profesyonel danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

İsveç Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

İsveç vizesi için hesapta tüm seyahati ve geri dönüş yolculuğunu karşılayacak kadar para olmalıdır. İsveç’te geçirilecek her gün için banka hesabında 450 İsveç kronu bulunmalıdır; bu para İsveç’te yaşayan davet eden kişi tarafından da karşılanabilir.

İsveç Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İsveç vize başvuru ücreti yetişkinler için 1.290 Türk lirasıdır. Çocuklar için 5 yaşına kadar ücretsizdir. 6-12 yaş arası için İsveç vize ücreti ise 640 Türk lirasıdır. Ücret başvuru esnasında Türk lirası cinsinden nakit olarak yapılır. Başka bir para birimi, kredi kartı veya banka kartı geçerli değildir.

2022 yılında vize harcı, seyahat sigortası, gerekli olan durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık hizmetleri dahil tüm İsveç vize ücreti 205 Euro tutmaktadır.

Kimler İsveç Vize Ücretinden Muaftır?

İsveç vize ücretinden muaf olan kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • 6 yaşından küçük çocuklar
 • Eğitim amacıyla konaklama yapan tüm öğrenciler ve eşlik eden öğretmenler
 • Bilimsel araştırma yapmak için seyahat eden araştırma görevlileri
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşların düzenlediği spor, eğitim ve kültürel etkinliklere veya seminer ve konferanslara katılan 25 yaş altı temsilciler
 • Avrupa Birliği, Norveç, İzlanda, Lihtenştayn veya İsviçre vatandaşlarının akrabaları ile onların eşleri, çocukları veya bakımından sorumlu oldukları kişiler

İsveç Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

İsveç vize danışmanlık ücreti uzun süreli vizeler için 70-160 euro, kısa süreli vizeler için ise 25-90 Euro arasında değişiklik gösterir.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

İsveç vizesi, vize süresine göre farklı yerlere başvurularak alınmaktadır. C tipi İsveç vizesi başvurusu gerekli belgelerin hazırlanması ile akredite acenteler ve İsveç vize başvuru merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir. D tipi İsveç vize başvurusu ise İstanbul Başkonsolosluğuna başvuran kişi tarafından şahsen yapılır.

Vizem.net İsveç Schengen vizesi ve ulusal vize başvurularının belge kontrolünden başvuru takip işlemlerine kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çalışmayanlar için İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar için İsveç vizesi, ortak gerekli evrakların yanı sıra ek gelirleri gösteren belgeler veya sponsorluk dilekçesi sunulması ile alınmaktadır. Çalışmayanlar, işsizler ve ev hanımları gelir göstermek için gayrimenkul tapuları, kira sözleşmesi, şirket hissedarlığı belgelerini veya birinci dereceden bir akrabanın sponsorluk belgesini kullanabilmektedir.

Öğrenciler için İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için İsveç vizesi tüm seyahat masraflarının karşılanacağını belirten bir sponsor dilekçesi ile alınabilir. Sponsor olarak öğrencinin ailesi, bir eğitim kurumu veya özel şirket veya dernekler kullanılabilmektedir. Tüm gerekli vize belgeleri ile beraber öğrenci belgesi de sunulmalıdır.

18 Yaş Altındakiler için İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaş altındakiler için İsveç vizesi kişinin annesi, babası veya vekaletname verilmiş bir üçüncü kişi ile birlikte alınabilir. 18 yaşından küçük kişiler tek başına vize başvurusunda bulunamaz. Başvuru için hem anne hem de baba tarafından imzalanmış muvafakatname beyan edilmelidir.

İsveç Vizesi Nereden Alınır?

İsveç vizesi VFS Global aracı kurumu veya Vizem.net üzerinden alınabilmektedir. İsveç vize başvurularındaki karar merci sadece Türkiye’deki İsveç dış temsilcilikleridir. Vize başvuruları konsolosluk birimleri tarafından onaylandıktan sonra başvuru yapılan merkeze iletilmekte ve başvuru sahibi pasaportunu bu adresten geri alabilmektedir.

Geçmiş 59 ay içinde Schengen vize almış kişiler başvuru merkezine gelmeden, vize belgelerini Vizem.net merkez ofisine postalayarak İsveç Schengen vize işlemlerini tamamlayabilmektedir.

İsveç Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

İsveç Başkonsolosluğu sadece 90 günü aşan uzun süreli ulusal vize başvuruları almaktadır.

Kısa süreli Schengen başvuruları Covid-19 önlemleri sebebiyle İsveç Konsolosluğu yerine sadece dış temsilcilikler üzerinden alınmaktadır. Aracı kurum ve akredite acenteler vasıtasıyla kısa süreli İsveç vize başvuruları yapılabilmektedir.

İsveç Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

İsveç vizesi için yetkili kurum VFS Global’dir. VFS Global üzerinden adım adım İsveç vize başvurusunda bulunulabilir.

Seyahate uygun vize türü seçildikten sonra başvuru formu doldurulur ve parmak izi ile fotoğraf için vize başvuru merkezi randevusu alınır. Randevu gününde gerekli evraklar aracı kuruma teslim edilir, biyometri bilgileri verilir ve harç ödenmesi yapılır. Aracı kurum randevusunda başvuru tamamlandıktan sonra İsveç VFS üzerinden başvuru takibi yapılabilmektedir.

İdata Üzerinden İsveç Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İsveç vizesi için yetkili kurum VFS Global’dir. VFS Global üzerinden adım adım İsveç vize başvurusunda bulunulabilir.

Seyahate uygun vize türü seçildikten sonra başvuru formu doldurulur ve parmak izi ile fotoğraf için vize başvuru merkezi randevusu alınır. Randevu gününde gerekli evraklar aracı kuruma teslim edilir, biyometri bilgileri verilir ve harç ödenmesi yapılır. Aracı kurum randevusunda başvuru tamamlandıktan sonra İsveç VFS üzerinden başvuru takibi yapılabilmektedir.

İsveç Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

İsveç vize işlemleri aşağıdaki illerden yapılabilmektedir.

 • İsveç vizesi İstanbul başvuru merkezi
 • İsveç vize başvurusu Ankara
 • isveç vizesi Antalya başvuru merkezi
 • İsveç vize başvurusu İzmir

İsveç Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç online vize başvurusu, öğrenci vizesi veya çalışma vizesi gibi 90 günü aşan ulusal İsveç vizesi başvuruları için kullanılabilir. Oturma izni için istenilen belgeler tamamlandıktan sonra https://www.migrationsverket.se/ internet sitesi üzerinden İsveç Göçmenlik Ajansı'na İsveç oturma izni online başvurusu yapılabilmektedir. Fiziksel başvuru ise İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir.

İsveç için Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsveç için vize randevusu VFS Global aracı kurumu ile internet üzerinden yapılabilir. Yapılacak seyahate uygun vize türü belirlendikten sonra randevu alınır ve başvuru sürece VFS Global üzerinden online olarak takip edilebilir. Aracı kurum web sitesinin başvuru takip sekmesinde, referans numarası ve başvuru sahibinin soyismi girilerek başvuru takibi yapılabilmektedir.

Vizem.net ile yapılan başvurularda İsveç vize randevu süreci danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

İsveç Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

İsveç vize randevu iptali, VFS Global üzerinden alınan online randevular için, yine VFS Global üzerinden yapılabilir. Geçmişte yapılmış başvurunun saati uygunluk durumuna göre değiştirilebilir veya iptal edilebilir.

Vizem.net ile alınan İsveç vizesi randevularının iptali için ilgili İsveç vize danışmanına mail veya telefon yoluyla ulaşmak yeterlidir.

İsveç Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

İsveç vizesi parmak izi işlemleri alınan vize randevusunda yapılmaktadır. VFS Global üzerinden yapılan başvuru sonrasında vize başvuru merkezi randevusu alınır. Başvuran kişiye en yakın başvuru merkezinde parmak izi ve biyometrik fotoğraf çekim işlemleri yapılır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizesi ortalama olarak 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Ancak kontrol ve denetim esnasında istenebilecek ek belgeler işlem süresini 45 güne kadar uzatabilir. Türkiye ve İsveç resmi tatillerinden önce dış temsilciliklerin İsveç vize işlemleri yoğunluğundan ötürü işlem süreci uzayabilmektedir.

Acil İsveç Vize Uygulaması Var Mıdır?

Hayır, İsveç acil vize uygulaması yoktur.

Schengen bölgesi ülkelerine acil vize başvurusu yapılırken başvuru sahibi adına son 5 yıl içerisinde düzenlenmiş bir Schengen vizesi olması durumunda, başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmadan Vizem.net üzerinden ekspres vize başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

İsveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsveç vize takip ve sorgulama işlemleri İsveç vize başvuru merkezi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. İsveç vize takip sorgulama süreci dış temsilciliğin internet sitesi üzerinden yapılamaz. VFS vize takip İsveç vize başvurusu sonuçlandığı zaman başvuran kişiyi bilgilendirmektedir. İsveç konsolosluğu vize takip sistemi üzerinden başvuru sonucu öğrenilemez. Başvuru sonuçlandığı zaman kişi mail veya SMS yolu ile bilgilendirilir.

İsveç vize başvurusunu Vizem.net danışmanlığında gerçekleştiren kişiler İsveç vize takip sürecini 5 aşamalı otomatik SMS servisi veya internet üzerinden gerçekleştirebilir.

İsveç Vize Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

İsveç vize başvurusunun hangi aşamada olduğu başvuru yapılan aracı kurum web sitesinden öğrenilmektedir. İsveç vize başvuru sonucu öğrenme sadece pasaport teslim alındıktan sonra başvuru merkezinde yapılabilmektedir.

İsveç Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

İsveç vize reddi sebepleri aşağıda listelenmiştir.

 • Geçmiş veya güncel işlenen suç
 • Sahte seyahat belgeleri
 • Planlanan seyahat amacı ve koşulları hakkında yetersiz açıklama
 • Hasarlı pasaport
 • Geçersiz pasaport
 • Belirsiz yolculuk programı
 • Geçersiz referans mektubu
 • Yetersiz gelir göstergesi
 • Geçeriz doğum veya evlilik belgesi
 • Geçersiz seyahat sigortası
 • Eksik konaklama kanıtı
 • Geçmiş Schengen vizesi reddi

Vize reddi alınması durumunda yeniden başvuru yapılabilir veya başvurunun yeniden değerlendirilmesi için itiraz başvurusu yapılabilir.

İsveç Vize Red İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İsveç vize ret itiraz dilekçesi İngilizce veya İsveççe yazılmalıdır. Başvurunun sonuçlandığı tarihten 3 hafta içinde konsolosluk görevlisine itiraz ulaştırılmalıdır.

Dilekçe fiziksel olarak sunulabileceği gibi posta yolu ile veya taranak mail adresi üzerinden de sunulabilir.

İtiraz dilekçesinde, itiraz edilen kararın sicil numarası, nasıl bir değişiklik arzu edildiği, isim, doğum tarihi, mail adresi ve telefon numarası bulunmalıdır. Dilekçe ile beraber kanıt niteliği taşıyan belgeler de gönderilmelidir. Dilekçe başvuran kişi tarafından veya yasal varisi tarafından imzalanmalıdır. Olası bir karar değişiminde konsolosluk başvuran kişiye ulaşarak pasaportunu istemektedir.

İsveç'te Vize Uzatma İşlemleri Yapılabilir Mi?

İsveç’te vize uzatma işlemleri, ancak sağlık sorunları veya iş ile alakalı zorunluluk durumlarında yapılabilmektedir; bu sorunun ziyaretçi İsveç’e girdikten sonra gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

İsveç seyahatinde bulunan bir kişinin konaklayabileceği maksimum süre 90 gündür. 180 gün içerisinde bir Schengen ülkesinde 90 gün konaklayan kişiler vize sürelerini uzatamaz, fakat ziyaretçi oturma iznine başvurabilir.

İsveç Vizesi Almak Zor Mudur?

İsveç vizesi almak pasaport, başvuru formu, gelir kaynakları veya seyahat bilgileri gibi gerekli belgeleri doğru beyanlarla hazırlayıp başvurulması halinde oldukça kolay bir süreçtir.

İsveç Vizesi Schengen Özellikli Midir?

İsveç Vizesi Schengen özelliklidir. Alınan vize Schengen bölgesine dahil olan tüm ülkelerde geçerlidir.

Diğer Schengen ülkelerine İsveç Schengen vizesi ile geçiş yapılabilir ve vize süresi boyunca ziyarette bulunabilir.

İsveç Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

İsveç vizesi ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla seyahat edilebilecek Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn’dır.

İsveç E Vize Uygulaması Var Mıdır?

İsveç e vize uygulaması bulunmamaktadır; İsveç internet üzerinden online vize alma uygulamasını kullanmamaktadır. Seyahat etmek isteyen kişilerin fiziksel randevu ile vize alması gerekmektedir.

İsveç Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

İsveç vizesi için danışmanlık hizmeti Vizem.net akredite acentesi tarafından evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine kadar tüm süreci kapsayacak şekilde verilmektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan Vizem.net ofislerine fiziksel müracaat ederek veya çağrı merkezini arayarak İsveç danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: