Küba Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Başvuru Sonrası Küba Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Türkiye'den yapılan Küba vize başvuruları kısa süreli vize için genellikle 7-10, uzun süreli vizeler için 30 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır.

Türkiye’de yapılan Küba vize işlemleri ve vize sorgulama işlemi için yetkili bir vize aracı kurumundan hizmet alınamamaktadır. Küba vize başvuru takibi için Küba Ankara Büyükelçiliği'nden veya akredite acentelerden hizmet alınabilmektedir.

Küba vize danışmanlığı için: 0850 241 1868

Küba Büyükelçiliği Üzerinden Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Küba Büyükelçiliği'nin online vize takip sistemi bulunmamaktadır. Küba Büyükelçiliği'nin vize birimi ile mail ya da telefon yoluyla iletişime geçilerek vize başvurusu ile ilgili bilgi talep edilebilmektedir.

Küba Vizesi Sorgulama İşlemi için Büyükelçilik İletişim Bilgileri Nedir?

Ankara Küba Büyükelçiliği vize birimi mail adresi conscuba@embacubatr.net ve

telefon numarası (0312) 442 8970-71’dir.

Küba Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, Küba vize sorgulama işlemi için ücret alınmamakta olup ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve kurumlara itibar edilmemelidir.

Küba Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Küba vize sonuçları başvuru sahibinin pasaportunu teslim alması ile öğrenilebilmektedir. Küba Büyükelçiliği’nden bilgi talep edilmesi halinde vize onayı alınıp alınmadığı öğrenilememektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: