Küba İzmir Vize

Küba Vizesi için İzmir'den Başvuru Yapmak 2023

Küba’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amaçlarına uygun olan Küba vizesi türüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Küba vize başvuruları, İzmir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili seyahat acenteleri ve akredite vize merkezleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan Küba vizesi başvuruları için vize değerlendirme ve onayında yetkili olan tek kurum Küba Ankara Büyükelçiliğidir.

Vizem.net, online Küba turist kartı başvurularının yanı sıra uzun süreli Küba vizesi başvurularında 81 ilde ikamet eden başvuru sahipleri için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İzmir’de Küba Konsolosluğu Var Mıdır?

Hayır, Küba Konsolosluğu İzmir’de yer almamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan tek Küba dış temsilciliği Küba Büyükelçiliği Ankara’dır.

İzmir’de İkamet Edenler Nasıl Küba Vizesi Alır?

İzmir’de ikamet eden kişilerin Küba vize başvuru yöntemleri, başvuruda bulunulacak vize türüne göre değişebilmektedir. İzmir’de ikamet eden kısa süreli Küba vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler online sistem üzerinden başvuruda bulunabilmektedir. Uzun süreli Küba vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ise Ankara’da bulunan Küba dış temsilciliğine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İzmir’den Küba Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İzmir’den Küba turist vizesi, akredite vize acenteleri üzerinden online başvuru ile alınabilmektedir; Küba turist vizesi (turist kartı) hamiline Küba’ya 30 günlük giriş hakkı veren bir vize türüdür.

Küba turist vizesi (turist kartı) başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan pasaportlarının fotoğraflı sayfasını renkli ve yüksek çözünürlüklü olarak bilgisayar üzerinden tarayarak vize merkezi yetkilisine mail yolu ile göndermesi gerekmektedir. Küba turist vizesi (turist kartı) başvuru sahibine ait pasaport kopyasının vize yetkililerine ulaşmasının ardından, aynı gün içerisinde Küba vize başvurusu işlemlerinin tamamlanması mümkündür.

İzmir’den Uzun Dönemli Küba Vizesi Nasıl Alınır?

İzmir’den uzun dönemli Küba vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin; Ankara Büyükelçiliğine şahsen müracaat etmesi ya da kargo yoluyla evraklarını bu kuruma göndermesi gerekmektedir. Küba vizesi başvuru sahibinin başvuru evrakları Ankara Büyükelçiliğine akredite vize acentesi yetkilisi tarafından da iletilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Küba uzun süreli (D tipi) vize başvurularında, gerekli evrakların Küba vize merkezi ofisine ulaşmasından itibaren ortalama 30 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlanmaktadır. Küba dış temsilciliğinin nadiren talepte bulunduğu haller dışında, başvuru sahibinin Ankara’da bulunan dış temsilciliğe müracaat etmesine gerek kalmadan vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İzmir Küba Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzmir ve çevre illerden yapılan Küba turist vizesi başvuruları 2 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İzmir ve çevre illerden yapılan uzun süreli (D tipi) Küba vizesi başvurularında ise değerlendirme süresi daha uzun sürmektedir ve bu tür vizeler ortalama 30 gün içerisinde çıkmaktadır.

Küba vize başvurusunun sonuçlanma süresi; ilgili dış temsilciliklerde olabilecek yoğunluk durumu, değerlendirme sürecinin resmi tatillere denk gelmesi ya da vize başvuru sahibinden ek belge talebi olması gibi nedenlerden ötürü uzayabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: