18 Yaşın Altındakiler için Küba Vizesi

18 Yaş Altı için Küba Vize İşlemleri ve Evraklar

Küba Cumhuriyeti vize rejimi doğrultusunda, başvuru sahibinin yaşına bakılmaksızın, bordo pasaporta sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat öncesinde vize alması gerekmektedir.

18 yaşının altında Küba vizesi için başvuru yapan kişilerin vize işlemleri, standart vize başvuru sürecinden farklıdır ve gerekli vize evrakları da değişiklik göstermektedir.

Küba vize işlemleri için: 0850 241 1868

Reşit Olmayanlar için Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Reşit olmayanlar için Küba vize başvuru işlemleri, ebeveynleri tarafından veya vekalet verilmiş üçüncü bir kişi tarafından yürütülebilmektedir.

Ebeveynlerin boşanmış olması durumunda başvuru işlemlerinin yürütülmesi velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunularak yapılması gerekmektedir.

Türkiye’den kısa süreli Küba vizesi almak isteyen Türk vatandaşları için Küba turist kartı, Ankara Küba Büyükelçiliğine şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapılarak veya online başvuru yapılarak alınabilirken, uzun süreli Küba vizeleri ise yalnızca Ankara Küba Büyükelçiliğine şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapılarak alınabilmektedir.

18 Yaşından Küçükler için Gerekli Küba Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaş altındaki küçükler için standart vize evraklarının yanı sıra gerekli olan Küba vize evrakları; muvafakatname, sponsorluk belgesi ve sponsora ait güncel gelir durumunu gösteren belgeler, ebeveynlerin boşanmış olması durumunda velayeti gösteren mahkeme kararı ve ebeveynlerinden birinin vefat etmesi durumunda ise ölüm belgesidir.

Küba vize başvurularında, reşit olmayan başvuru sahibine ait pasaportun ve ebeveyni tarafından ya da vekalet verilmiş üçüncü bir kişi tarafından doldurularak imzalanan vize başvuru formunun da sunulması zorunludur.

Çocukların Küba Vize Başvurusu için Muvafakatname

Muvafakatname; tek başına, ebeveynlerinden sadece biri ile veya üçüncü bir kişi ile seyahat etmek isteyen 18 yaşından küçük kişilerin, seyahate katılmayan ebeveynleri tarafından imzalı ve noter onaylı olarak sunması gereken izin belgesidir.

Ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması gibi farklı durumlara göre uygun formatta Küba vizesi için muvafakatname hazırlanması ve sunulması gerekmektedir.

18 Yaş Altı Küba Vizesi için Sponsorun Hazırlaması Gereken Evraklar

18 yaş altı Küba vizesine başvuran kişiler için sponsorun, çocuğun seyahat masraflarını ne şekilde karşılayacağını gösteren maddi durum belgeleri sunulmalıdır. Son 3 aya ait güncel, yeterli meblağın bulunduğu, düzenli gelire sahip olunduğunu gösteren, banka tarafından kaşeli ve imzalı olan banka hesap döküm belgeleri, son 3 aya ait maaş bordroları ve emekli olunması durumunda emeklilik belgesi, sponsorun sunması gereken evraklardır.

18 yaş altı Küba vizesine başvuran kişiler, kendilerine sponsor olan birinci derece akrabaları tarafından uygun şekilde hazırlanan ve imzalanan Küba vize sponsor dilekçesi sunarak, seyahat için gerekli masraflarının karşılanacağını ispatlamalıdır.

Çocukların Küba Vizesi Başvurularında Parmak İzi Vermesi Gerekli Midir?

Küba vizesi başvurularında parmak izi uygulaması bulunmadığı için, çocukların parmak izinin alınması gerekmemektedir.

Yaşa ve Mesleki Duruma Bağlı Olarak Alınabilecek Diğer Küba Vizeleri Nelerdir?

Yaşa ve mesleki duruma bağlı olarak alınabilecek diğer Küba vizeleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Öğrenciler için Küba vizesi
  • Emekliler için Küba vizesi
  • İşverenler için Küba vizesi
  • Çiftçiler için Küba vizesi
  • Çalışmayanlar için Küba vizesi
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: