Küba Online Vize

Küba Online Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Küba dış temsilcilikleri, kısa süreli Küba vizesi alma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla başvuru sahiplerine online başvuru imkanı tanımaktadır. Küba vizesi online başvuru seçeneği, talep edilen sınırlı bir evrak listesi bulunması ve hızlı bir vize alma seçeneği olması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Küba vizesi online başvuru işlemleri için gerekli olan evrakların başvuru sahibi tarafından mail yoluyla ilgili kuruma iletilmesi başvuru işlemlerinin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan online Küba vize başvurusu işlemlerinde evrak hazırlığından başlayarak tüm süreç için vize başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Online Küba Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Online Küba vizesi başvurusu işlemleri akredite vize acenteleri ya da yetkili seyahat acenteleri üzerinden yapılabilmektedir. Küba Büyükelçiliğinin online vize başvuru sistemi bulunmamaktadır.

Online Vize Başvurusu Hangi Küba Vizeleri İçin Yapılabilir?

Online vize başvurusu yöntemi Küba vizeleri için yalnızca Küba turist vizesi (turist kartı) başvuruları için geçerlidir. Küba turist vizesi dışındaki Küba vize türlerine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ilgili dış temsiliklere şahsen ya da posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Uzun süreli Küba vize işlemlerinde vize acenteleri ya da seyahat acentelerinin yetkisi bulunmamaktadır ve başvurular yalnızca dış temsilciliklere yapılabilmektedir.

Online Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Online Küba vizesi için yalnızca vize başvuru sahibine ait olan bir pasaportun ibraz edilmesi gerekli ve yeterlidir. Online Küba vizesi başvurularında sunulan pasaportların en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Online Küba vizesi başvurularında sunulan pasaport ile birlikte pasaportta yer alan fotoğraflı sayfanın renkli ve yüksek çözünürlükle taranmış bir kopyasının da ibraz edilmesi istenmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan online Küba vizesi başvuru işlemlerinde; vize başvuru formu doldurulması, ulaşım rezervasyonu yapılması ve seyahat sigortası işlemleri uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

Küba Vizesi Online Başvuru Hizmetleri Nelerdir?

Küba vizesi online başvuru hizmetleri aşağıda listelenmektedir.

  • Küba vizesi başvuru formu doldurma işlemi
  • Vize başvuru sahibi adına Küba seyahati için gidiş ve dönüş uçuş rezervasyonu işlemleri
  • Küba seyahat sigortası işlemleri
  • Küba vizesi harç yatırma işlemleri
  • Küba dış temsilciliği tarafından talep edilmesi durumunda vize talep dilekçesi yazım işlemleri
  • Küba dış temsilciliği tarafından talep edilmesi durumunda vize başvuru sahibi adına konaklama rezervasyonu işlemleri
  • Küba vizesinin onaylanmasının ardından vize belgelerinin başvuru sahibine gönderim işlemleri

2022’de Küba Vizesi Online Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

2022’de Küba vizesi online başvuru ücreti 341 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Vize başvuru formu doldurma, seyahat sigortası işlemleri ve vize gönderimi dahil tüm Küba vizesi online başvuru işlemleri için 2022 yılı fiyatı ortalama 95 Euro tutmaktadır.

Güncel fiyatlar için: 0850 241 1868

Online Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Online Küba vizesi, İstanbul’dan yapılmış olan başvurularda aynı gün içerisinde başvuru sahibine teslim edilmektedir. İstanbul dışından yapılmış olan online Küba vizesi başvurularında ise vize, 2 ile 3 iş günü içerisinde başvuru sahibine kargo ile ulaştırılmaktadır.

İstanbul Küba Vize Merkezi Nerededir?

İstanbul Küba vize merkezi olarak hizmet veren Vizem.net İstanbul şubesi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde yer almaktadır.

Küba vizesi başvuru işlemleri için destek@vizem.net e-posta adresi ya da 0216 706 55 86 telefon numarası üzerinden Vizem.net Küba vize merkezi ile iletişim kurulabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: