Küba Vize Ücretleri

2023 Küba Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

Küba vize ücretleri her yıl Türkiye Küba Büyükelçiliği tarafından duyurulmakta ve uygulanmaktadır. Küba vize harcı vizenin türüne göre değişmektedir ve çoğu durumda vize ücretleri online olarak duyurulmadığı için dış temsilcilikle ile iletişim kurularak öğrenilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 2022 yılında Küba kısa süreli turistik vize başvuru ve danışmanlık ücreti 120 euro, uzun süreli Küba vizesi için ise 345 eurodur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Küba Vizesi Harcı Ne Kadardır?

Küba vizesi ücreti, 2022 yılında Küba Ankara Büyükelçiliği duyurusu uyarınca, Küba vize harcı 341 TL’dir. Büyükelçilik vize harçlarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Küba Turist Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Küba turist vizesi ücreti Ankara Küba Büyükelçiliğinin banka hesabına yatırılmaktadır. Ödemeler nakit olarak kabul edilmemektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan başvurularda tüm Küba vize başvuru ücretini Vizem.net danışmanları başvuru sahibi adına yatırmaktadır.

Küba Uzun Süreli Vize Ücreti Ne Kadardır?

Küba uzun süreli vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre değişkenlik göstermekte ve aynı zamanda döviz kuruna göre dış temsilcilik tarafından güncellenmektedir. Uzun süreli Küba vize başvuru ücreti için Ankara Küba Büyükelçiliği ile 0312 442 8970-71 numarasından ya da consuba@embacubatr.net üzerinden iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilen Küba uzun süreli vizeleri için toplam ödenmesi gereken tutar, başvurulacak vize türü ve alınacak hizmetlere göre değişmektedir.

Uzun Süreli Küba Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Uzun süreli Küba vize ücreti, Ankara Küba Büyükelçiliğinin hesabına banka havalesi ile ödenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uzun dönem öğrenci, aile birleşimi, oturum ve çalışma vize başvuru ücretleri sadece Büyükelçiliğin hesabına banka havalesi ile yapılabilmektedir ve vize harcı ödemesinde nakit kabul edilmemektedir.

Küba Büyükelçiliği’ne Kargo ile Vize Başvurusu Ücreti Ne Kadardır?

Küba Büyükelçiliğine kargo ile vize başvurusu yapıldığında, vize harcına ek olarak bir ücretin de yatırılması talep edilmektedir. Küba vize başvurusu, Küba Büyükelçiliğine elden teslim edilip, teslim alınırsa vize ücreti 341,00 TL’dir; kargo yolu ile vize başvurusu gönderilirse ek olarak 388,00 TL’nin de yatırılması gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: