Küba Danışmanlık Hizmetleri

Küba Danışmanlık Hizmetleri 2023

Küba, Karayipler’de yer alan ve ilgi çekici kültürü, coğrafyası ve iklimi gibi nedenlerle her yıl birçok turist tarafından seyahat edilen bir ada ülkesidir. Küba her yıl ortalama 1 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden en çok tatil ve tıbbi tedavi temelli amaçlarla Küba’ya seyahat edilmektedir.

Vizem.net, Küba ile ilgili vize işlemleri ve oturum ve çalışma izinleri konularında tek çatı altında danışmanlık hizmeti veren Türkiye Cumhuriyeti’ndeki akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Küba Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

Vizem.net tarafından verilen Küba danışmanlığı aşağıda listelenmiş olan hizmetleri kapsamaktadır.

 • Küba online vize danışmanlığı
 • Küba uzun süreli (D tipi) vize danışmanlığı

Küba Online Vize Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Küba online vize danışmanlığı hizmetleri aşağıda listelenmekteidr.

 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde, vize başvuru sahipleri adına vize başvuru formu doldurma işlemleri yapılmaktadır.
 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde Küba seyahati için gerekli olan seyahat sigortası işlemleri başvuru sahibi adına yapılmaktadır.
 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde, Küba seyahati için uçak bileti rezervasyonları başvuru sahibi adına yapılmaktadır.
 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde vize harcı ödeme işlemleri tamamlanmaktadır.
 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde, vize başvuru sahibi adına Küba seyahati için konaklama rezervasyonları ayarlanmaktadır.
 • Küba online vize danışmanlığı hizmetleri dahilinde, vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küba turist kartının başvuru sahibine gönderimi sağlanmaktadır.

Vizem.net üzerinden yapılan Küba vizesi online başvuru işlemlerinin tamamlanması için, başvuru sahibine ait bir pasaportunun bilgisayar üzerinden taranmış bir kopyasının mail yolu ile vize danışmanlarına iletmesi yeterli olmaktadır.Vizem.net uzman danışmanları ile destek@vizem.net mail adresi üzerinden iletişim sağlanabilmektedir.

Küba için online vize başvuruları sadece Küba turist kartı (turist vizesi) için yapılabilmektedir. Uzun süreli (D tipi) Küba vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, ilgili dış temsilciliğe şahsen müracaat etmeleri ya da akredite acenteler üzerinden kargo ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Küba Uzun Süreli Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Küba uzun süreli vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Küba uzun süreli vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için vize uygunluk tespiti yapılmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru sahiplerine ait gerekli evrakların incelenmekte ve başvuru için uygunlukları tespit edilmektedir.
 • Küba uzun süreli vize başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından gerekli başvuru formları doldurulmakta ve dilekçeler hazırlanmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru sahipleri adına, vize başvurusu için gerekli olan ulaşım ve konaklama rezervasyon işlemleri yapılmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru sahipleri adına, vize başvurusu için talep edilen seyahat sağlık sigortası işlemleri tamamlanmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru sahipleri adına, gerekli olduğu durumlarda noter işlemleri ve yeminli tercüme işleri yapılmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru işlemleri için Küba Büyükelçiliği başvuru ve ödeme işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.
 • Küba uzun süreli vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahibinin pasaportu ilgili kurumdan teslim alınarak kendisine tekrar teslim edilmektedir.

Küba Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Küba danışmanlık ücretleri; 2022 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılacak Küba turistik vize başvuruları için online işlemler ve danışmanlık hizmetleri için 120 Euro olarak belirlenmiştir.

Uzun süreli (D tipi) Küba vize başvuruları için toplam ücret tutarı; danışmanlık hizmetleri, seyahat sağlık sigortası, noter işlemleri, yeminli tercüme hizmeti ve vize takip işlemleri gibi işlemler dahil olmak üzere 345 Euro tutmaktadır.

Küba Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

Küba danışmanlık hizmeti, 81 ilde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için akredite acenteler tarafından sunulmaktadır.

Küba vizesi işlemleri için vizem.net uzman danışmanlar ile görüşmek isteyen vize başvuru sahiplerinin, Küba vizesi İstanbul merkezi ya da Ankara merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: