Küba Vize Başvuru Formu

Küba Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Küba vizesi başvurularında gerekli belgeler arasında bulunan Küba vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması, Küba vize başvurusu için son derece önemlidir. Küba vize başvuru formunda bulunan bilgiler doğru ve sunulan destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. Küba vize başvuru formlarını her ülkede bulunan dış temsilcilik ayrı bir şekilde hazırlamaktadır ve standart bir Küba vize başvuru formu bulunmamaktadır. Bazı ülkelerde bulunan Küba dış temsilcilikleri, vize başvuru formunun web sitelerinden pdf formatında indirilmesini mümkün kılmıştır; ancak Türkiye’de bulunan Küba dış temsilciliği Küba vize başvuru formunu web sitesi üzerinden paylaşmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Küba vize başvurularında vize başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel bilgilerine göre deneyimli danışmanların desteği ile doldurulmaktadır. Küba vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 0850 241 1868 numarası ile Vizem.net’e ulaşılabilmektedir.

Ankara Küba Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Ankara Küba Büyükelçiliğinden vize başvuru formunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Formun el ile değil, bilgisayar üzerinde doldurularak çıktısının alınması istenmektedir. Online yapılan vize başvurularında ise Küba vize başvuru formu başvuru sahibinin adına akredite acente yetkilisi tarafından doldurulmaktadır.

Küba Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler Yer Alır?

Küba vize başvuru formunda yer alması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • İsim ve soyisim
 • Doğum tarihi ve yeri
 • Uyruk
 • Anne ve baba adı
 • Pasaport numarası, veriliş tarihi ve geçerlilik tarihi
 • Meslek bilgisi
 • Telefon numarası ve adres bilgisi
 • Küba’ya gidiş nedeni
 • Küba’da kalınacak yer
 • Küba’ya girmeden önce bulunulacak son ülke bilgisi
 • Başvuru tarihi

Yukarıda listelenen bilgiler Küba turist vizesi başvuru formu için geçerlidir. Uzun süreli Küba vizeleri için standart bilgilere ek olarak farklı bilgilerin de istenmesi mümkündür.

Küba Vizesi Başvuru Formu Örneği

Küba vizesi başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Küba Vize Başvuru Formu Örneği
Küba Vize Başvuru Formu Örneği

Küba Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Küba vize başvuru formu bilgisayardan doldurularak çıktısı alınmalıdır. Ayrıca vize başvuru formunu doldururken büyük harf kullanılması gerekmektedir.

Küba Vizesi için Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Küba vizesi için başvuru formu Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerinde doldurulabilmektedir.

Küba Vizesi Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Hayır, Küba vizesi başvuru formuna fotoğraf eklenmesi gerekmemektedir. Yalnızca 1 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyasında teslim edilmesi yeterli olmaktadır.

Küba Vize Başvuru Formu Nasıl Beyan Edilmelidir?

Küba vizesi başvuru formu, online vize başvurusu tamamlandıktan sonra, çıktısı alınarak imzalanmalıdır. Sonrasında vize başvuru formunun Küba dış temsilciliğine gerekli diğer belgeler ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Küba vize başvuru formunda hatalı bilgi verilmesi hallerinde, yeni bir başvuru formu doldurulmalı, çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır.

Küba vize başvurularının olumlu sonuçlanması için verilen bilgilerin doğru olması son derece önemlidir. Küba dış temsilciliğine vize başvuru formu ile birlikte Küba vizesi için gerekli evraklar teslim edildiğinde vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: