Küba Vize Fotoğrafı Özellikleri

Küba Vize Fotoğrafı ve Özellikleri

Küba vize fotoğrafı, Küba vize başvurusu sırasında talep edilen bir vize evrakıdır.

Küba vize şartları arasında bulunan vize fotoğrafı için belirli kriterler bulunmaktadır; bu kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru sahibinin Küba vizesi almak için vize fotoğrafı kriterlerini karşılaması gerekmektedir.

Küba Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Küba vize fotoğrafı ölçüsü 45 mm uzunluğunda ve 35 mm genişliğinde olmalıdır.

Küba vize fotoğraf ölçülerinin gösterildiği görsel aşağıda verilmiştir.

Küba Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Küba Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Küba Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gerekir?

Küba vize başvurusu için 1 adet fotoğraf gerekmektedir.

Küba Vizesi için Fotoğraf Kaç Aylık Olmalıdır?

Küba vizesi için fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Küba Vize Başvurusu için Fotoğraf Özellikleri

Evet, Küba vize başvurusu için biyometrik fotoğrafın renkli olması gerekmektedir; siyah beyaz fotoğraflar vize başvurusu için kabul edilmemektedir. Küba vize fotoğrafı arka planının düz beyaz renk olması gerekmektedir.

Küba Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Küba vize fotoğraflarında gözlük takılabilmektedir; ancak gözlük takılması durumunda gözlük camından flaş yansımamalı, gözlük çerçevesi gözün hiçbir yerini kapatmamalı ve gözler net bir şekilde görünüyor olmalıdır.

Küba Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Küba için vize fotoğrafında dini nedenlerle takılan başörtüsüne izin verilmektedir; başörtülü fotoğraflarda alın, çene ve elmacık kemiklerinin görünür olması gerekmektedir.

Küba Vize Fotoğrafı Nereye Teslim Edilir?

Küba turist vizesi olarak da bilinen Küba turist kartına başvuracak kişiler Küba vizesi için gerekli evraklar ve vize fotoğrafını Ankara Büyükelçiliğine şahsen müracaat ederek, posta yolu ile başvuru yaparak ya da akredite vize acenteleri üzerinden Küba vizesi online başvuru yaparak teslim edebilmektedir.

Uzun süreli vize başvurularında gerekli vize belgeleri şahsen ya da kargo yolu Küba Büyükelçiliğine teslim edilebilmektedir. Küba iş vizesi, aile vizesi ya da öğrenci vizesi gibi uzun süreli vizelerden birine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Küba vize işlemleri için Ankara’da yer alan Küba Konsolosluğu üzerinden şahsen ya da kargo yoluyla başvuru yapmaları gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: