Mısır Konsolosluğu

Mısır Arap Cumhuriyeti Konsolosluğu | Egyptian Consulate

Mısır Konsolosluğu Türkiye ile Mısır arasındaki dış ilişkiler alanında faaliyet gösteren resmi bir kurumdur. Mısır Konsolosluğunun sunduğu hizmetler arasında; vize işlemlerini gerçekleştirmek, resmi onay gerektiren çeşitli belgeler düzenlemek, vatandaşların ihtiyacı olabileceği acil durumlarda destek hizmeti sunmak ve çeşitli noterlik hizmetleri sunmak gibi hizmetler yer alır.

Mısır Büyükelçiliği, Türkiye’de Mısır devletini temsil eden kurum olarak görev yapar ve Mısır Konsolosluğu bu kurumun bir parçası olarak görev yapmaktadır. Türkiye ve Mısır arasındaki ekonomik ve kültürel bağların korunmasına ve ticari ilişkilerin devam etmesine yönelik dış ilişkilerin devamlılığı Mısır elçiliği tarafından sürdürülmektedir.

Türkiye'deki Mısır Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Türkiye’de bulunan Mısır dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Ankara Mısır Büyükelçiliği
  • İstanbul Mısır Başkonsolosluğu

Ankara Mısır Konsolosluğu Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Ankara Mısır Konsolosluğu büyükelçilik statüsünde hizmet veren bir kurumdur.

Mısır Konsolosluğu Ankara’da vize başvuruları kabul edilmektedir. Ankara Mısır Büyükelçiliği tarafından başvuru sahiplerine sunulan hizmetler arasında; Mısır vizesi işlemleri, pasaport düzenleme ve yenileme işlemleri, çeşitli noterlik hizmetleri, acil durumlarda yardım hizmeti ve çeşitli resmi belgelerin hazırlanma hizmeti gibi hizmetler yer almaktadır.

İstanbul Mısır Konsolosluğu Görev ve Yetkileri Nelerdir?

İstanbul Mısır Konsolosluğu başkonsolosluk statüsünde hizmet veren bir kurumdur.

Mısır Konsolosluğu İstanbul, Mısır ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dış ilişkiler alanında görev yapmaktadır. Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu kurumunun sunduğu hizmetler arasında; pasaport işlemleri, vize başvurusu işlemleri, onay gerektiren belgelerin hazırlanması hizmeti ve çeşitli noterlik hizmetleri gibi hizmetler yer almaktadır. İstanbul ve çevre illerde ikamet eden kişilerin Mısır vizesi başvuru işlemleri için İstanbul Mısır Başkonsolosluğu kurumuna müracaat etmeleri gerekir.

Mısır Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

Türkiye'de bulunan Mısır dış temsilciliklerine ait adres bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • İstanbul Mısır Başkonsolosluğu: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No: 12, Beşiktaş, İstanbul
  • Ankara Mısır Büyükelçiliği: Atatürk Bulvarı, Remzi Oğuz Arık Sokak, No: 126, Kavaklıdere, Ankara

Mısır Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Türkiye'de bulunan Mısır dış temsilciliklerine ait telefon numaraları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Mısır Dış TemsilcilikleriTelefon Numarası
Ankara Mısır Büyükelçiliği0312 426 10 26
İstanbul Mısır Başkonsolosluğu0212 324 21 33

Mısır Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Türkiye'de bulunan Mısır dış temsilciliklerine ait mail adresleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Mısır Dış TemsilcilikleriMail Adresi
Ankara Mısır Büyükelçiliğiembassy_egypt@yahoo.com
İstanbul Mısır Başkonsolosluğuvisa.egypt.istanbul@gmail.com

Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

Mısır Konsolosluğu resmi web sitesi bulunmamaktadır. Mısır Konsolosluğu resmi sitesi yerine, resmi Facebook sayfaları üzerinden hizmet vermektedir.

Mısır Konsolosluğu Çalışma Saatleri Kaçtır?

Mısır Konsolosluğu çalışma saatleri İstanbul’da bulunan dış temsilcilik için hafta içi her gün 09:00 ile 16:00 saatleri arasıdır. Mısır Konsolosluğu Ankara çalışma saatleri; hafta içi her gün 09:00 ile 12:00 ve 14:00 ile 17:00 saatleri arasıdır.

Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mısır Konsolosluğu vize başvuru işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılacak olan başvurular için Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna müracaat edilerek yapılır.

Ankara'dan yapılan Mısır vizesi başvuruları elden alınmaktadır. İstanbul’dan yapılan Mısır vizesi başvurularında, ilgili dış temsilciliğin resmi mail adresine gerekli evrakların gönderilmesi başvuru işlemleri için yeterli olmaktadır ve başvuru sahiplerinin ön başvuru için konsolosluğa müracaat etmelerine gerek bulunmamaktadır.

Mısır vizesi başvuruları için aracı kurumlar ile yapılmış herhangi bir anlaşma yoktur. Mısır vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin; başvuruda bulunacakları şehre göre ilgili kuruma gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlayarak müracaat etmeleri, vize randevusunda yapılması gereken belgelerin teslimi gibi işlemleri tamamlamaları ve son olarak vize ücretini ödemeleri gerekir.

Mısır Konsolosluğu Üzerinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır Konsolosluğu üzerinden vize randevusu, ilgili dış temsilciliğin Facebook hesabı üzerinden alınır. İstanbul Başkonsolosluğuna yapılan başvurularda, ön başvuru onaylandıktan sonra vizenin pasaporta işlenmesi için Mısır Konsolosluğu randevu Facebook resmi sayfası üzerinden alınmaktadır.

Ankara’dan yapılacak başvurular için Mısır vize randevu alınması gerekliliği bulunmamaktadır. Ankara’dan yapılacak Mısır vizesi ve konsolosluk işlemleri için belirlenen saatlerde konsolosluk binasına gidilmesi yeterlidir.

Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri Nedir?

Mısır Konsolosluğu vize başvuru saatleri; Ankara'dan yapılacak vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri için 09:30 ile 11:00 saatleri arasıdır.

Mısır Konsolosluğu Vize Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mısır Konsolosluğu vize sorgulama işlemleri, telefon ya da mail yoluyla başvuru yapılan dış temsilcilik ile iletişime geçilerek yapılır. Mısır Konsolosluğuna telefonla ulaşılabilmekte ve kuruma atılan maillere ise aynı gün içinde ya da ertesi gün cevap verilmektedir. Mısır Konsolosluğunun resmi sosyal medya hesabı üzerinden atılan mesajlara çalışma saatleri içerisinde hızlıca cevap verilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Mısır vize başvuruları, 5 aşamalı SMS servisi ve online olarak takip edilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mısır Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite şirket olan Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nin 81 ilinden yapılan Mısır vize başvurularında başvuru sahiplerine danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Vizem.net Üzerinden Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden Mısır vize başvurusu, akredite acente Vizem.net’in merkez ofisine başvuru sahibine ait gerekli evrakların gönderilmesinin ardından bu belgelerin uzman danışmanlar tarafından incelenmesi ve vize uygunluğunun sağlanıp sağlanmadığının kontrol edilmesi işlemlerinin ardından yapılır.

Mısır vize başvurusu için hazırlanmış olan gerekli evrakların uygunluğunun uzman danışmanlar tarafından tespit edilmesinin ardından, İstanbul’dan yapılmak istenen Mısır vize başvurusu işlemlerinde vize başvuru sahibi adına ön başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Mısır vizesi almak için ön başvuruları kabul edilen başvuru sahipleri adına uzman yetkililer tarafından randevu alınır ve randevu tarihinde saha danışmanları başvuru sahibini karşılayarak randevu işlemleri sırasında kendisine refakat eder.

Ankara’dan yapılmak istenen Mısır vize başvurusu işlemlerinde gerekli evrakların eksiksiz bir biçimde hazırlanmasının ardından ön başvuru işlemleri ve ön başvuru işlemlerinin onaylanmasının ardından, vize teslimi işlemleri için vize başvuru sahiplerini saha danışmanları ilgili dış temsilcilikte karşılar ve randevu işlemleri sırasında kendilerine refakat eder.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: