Mısır Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Mısır Vize Sorgulama İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Mısır seyahati için vize almak durumunda olan kişilerin vize başvurusu yaptıktan sonra Mısır vize sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Yapılan Mısır vize başvuruları, değerlendirme aşamasından sonra karara bağlanmaktadır ve vize başvuru sahibinin sonucu takip etmesi gerekmektedir.

Mısır vize başvuruları, konsolosluklar veya akredite acentelerin danışmanlığı üzerinden sorgulanabilmektedir. Mısır vize başvurularının karara bağlanması ile Mısır vize işlemleri süreci tamamlanmaktadır.

Mısır vize başvurusu için: 0850 241 1868

Mısır Konsolosluğu Üzerinde Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Mısır Konsolosluğu’nun vize takip ve sorgulama işlemleri için herhangi bir online sistemi bulunmamaktadır.

Mısır Konsolosluğu vize takip işlemleri kapsamında dış temsilciliğe mail atılarak, telefonla aranarak ya da başvuru yapılan dış temsilciliğin sosyal medya hesabına mesaj atılarak bilgi alınabilmektedir.

Mısır vize başvurusu yapmış kişilerin attığı maillere Mısır dış temsilcilikleri genellikle geç cevap vermektedir ancak telefonla ulaşmak daha hızlı olmaktadır. Mısır dış temsilciliklerine sosyal medya üzerinden atılan mesajlara genellikle hızlı geri dönüş olmaktadır.

Ankara Mısır Büyükelçiliği, maillere aynı gün ya da takip eden iş günü içerisinde; mesai saatlerinde yapılan telefon aramalarına anlık olarak ve Facebook üzerinden atılan mesajlara mesai saatleri içerisinde olması durumunda 1 ya da 2 saat içerisinde cevap vermektedir.

Mısır Vize Sorgulama İşlemi için Konsolosluk Numarası Nedir?

Mısır vize sorgulama işlemi için konsoloslukların numaraları Ankara Büyükelçiliği için 0312 426 10 26 ve İstanbul Başkonsolosluğu için 0212 324 21 33’tür.

Mısır Vize Başvurusu Vizem.net Üzerinden Nasıl Takip Edilir?

Mısır vize başvuruları Vizem.net üzerinden “Hesabım” bölümünden gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan Mısır vize başvuruları onaylandıktan sonra Vizem.net tarafından vize başvuru sahibine vize onay SMS’i gönderilmekte ve sisteme işlenmektedir.

Vizem.net, Mısır vize başvuruları için değerlendirme işlemi tamamlandıktan sonra vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detayları SMS yoluyla vize başvuru sahibine göndermektedir. Düzenlenen Mısır vizelerinde geçerlilik süresinin dolmasına 3 gün kala vize süresinin bitiş bildirimi SMS ile vize başvuru sahibine gönderilmektedir.

Mısır Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Mısır vizesi almak için yapılan ön başvuru onaylandığı zaman Mısır dış temsilciliğinin vize biriminden vize başvuru sahibine mail gönderilmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: