Mısır Dil Okulları

Mısır Dil Okulları ve 2023 Mısır Dil Okulu Fiyatları

Mısır’da konuşulan ana dil Arapçadır ve Mısır Arapçası, Arapçanın en çok konuşulan lehçesidir. En popüler iki Arapça türü Mısır'da konuşulmakta olup Arap dilinin bu çeşitli versiyonlarını öğrenme olasılığının yanı sıra, Mısır'da Arapça kursu almanın ek faydaları bulunmaktadır.

Mısır’da Arapça dil kursu olduğu gibi İngilizce ve Fransızca dil kursları da bulunmaktadır. Mısır’da Arapça kursu aracılığı ile Arapça öğrenmek oldukça sık tercih edilmektedir. Mısır’dan vize alabilmenin kolaylığı, Mısır’ın resmi dilinin Arapça olması, yaşam standartlarının uygun ve yaşam maliyetinin düşük olmasından dolayı Arapça öğrenmek için Mısır tercih edilen bir ülkedir.

Vizem.net, Arapça dil eğitimi için Mısır'ı tercih eden kişilerin dil okulu kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar tüm süreci tek çatı altında yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Mısır'da Hangi Dil Konuşulur?

Mısır resmi dili Arapçadır. Mısır’da genellikle Mısırca ya da Mısır Arapçası olarak bilinen Masri dili kullanılmaktadır ve Bedevi ve Suudi Arapçası da Mısır dilinde sık kullanılmaktadır.

Mısır'da Hangi Diller için Dil Eğitimi Alınabilir?

Mısır, Arapça öğrenmek için oldukça verimlidir. Öğrenciler, Mısır konuşma dili Arapçası ile modern standart Arapça arasında seçim yapabilmektedir. Mısır’da Arapça dil okulları ağırlıklı olup Arapçanın dışında İngilizce ve Fransızca eğitim veren dil okulları da bulunmaktadır.

Mısır'da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alınabilir?

Mısır’da en popüler dil okulları Kahire, Dahab, Luxor, İskenderiye şehirlerinde bulunmaktadır.

Mısır'da Arapça Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

Arapça öğrenmek, çalışmak, okumak ve akıcı bir şekilde konuşmak için Mısır genellikle en çok tercih edilen ülke olmaktadır. Mısır’da Arapça dil eğitimi almak için vize almak kolaydır ve Mısır’ın yerel halkı, özellikle dillerini öğrenmek ile ilgilenen yabancılara karşı dostane davranışları ve ılımlı yaşam tarzlarıyla bilinmektedir. Mısır’da yaşam standartları ve dil okulu programlarının maliyeti oldukça uygundur.

Mısır'ın En İyi Dil Okulları Hangileridir?

En iyi Mısır dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Blue Beach Club School Of Arabic Language
 • Ahlan Egypt
 • Elite Academy Luxor
 • International House Cairo
 • Study Arabic Dahab

Kahire'deki En İyi Arapça Dil Okulları Hangileridir?

Kahire’deki en iyi Arapça dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • International House Cairo
 • Ahlan
 • Home Language International
 • Arabeya Arabic Language Center
 • Arabic Language Center
 • International Language Institute
 • Arab Academy

Mısır Arapça Dil Okulu Fiyatları Nasıldır?

Mısır’da dil okulları fiyatlandırmasına dil okulunun bulunduğu konum, okulun eğitim süresi gibi faktörler etki etmektedir ve 2022 yılında ortalama fiyatlar 500 € ile 3500 € aralığında değişmektedir.

Mısır'da Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Mısır’da dil eğitimi için 2- 48 haftalık kurslar mevcuttur; çoğu kurslar haftalık ortalama 30 saat olmaktadır.

Mısır'da Dil Eğitimi için Vize Gerekir Mi?

Mısır’da dil eğitimi için umuma mahsus (bordo) pasaport hamillerinden vize talep edilirken diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport hamilleri 90 güne kadar olan Mısır seyahatlerinde vizeden muaftır.

Mısır’da 90 güne kadar vize muafiyeti bulunan T.C vatandaşlarının 90 güne kadar kadar dil eğitimleri için vize almaları gerekmemektedir. Vizeye tabi olan kişilerin 90 güne kadar olan dil eğitimlerinde kısa süreli Mısır vizesi almaları gerekmektedir. Mısır’da 90 günden uzun süreli eğitimler için pasaport türü fark etmeksizin öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

Mısır Dil Eğitimi için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır dil eğitimi için vize başvurusu Türkiye’de bulunan Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’ne ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğu’na yapılmaktadır.

Mısır dış temsilciliklerinin aracı kurumla anlaşması bulunmamaktadır ve Mısır vizesi başvuruları bizzat temsilcilik tarafından kabul edilmektedir. 90 günden uzun süreli kurslara katılacak öğrencilerin Mısır’a giriş yaptıktan sonra yetkili makama Mısır öğrenci vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: