45 Yaş Üstü için Mısır Vizesi

45 Yaş Üstü için Mısır Vizesi Nedir, Nasıl Alınır

Kapı vizesi, vatandaşların önceden vize başvurusuna gerek kalmadan, seyahat ederken gerekli belgeleri götürüp ülkeye girişte vize başvurusu yapmalarına imkan sağlamaktadır. Mısır vizesini 45 yaş üstü Türk vatandaşları konsolosluğa başvurmadan, Mısır’a giriş yaptıkları zaman alabilmektedir. Mısır kapı vizesi, tek giriş bir vize türüdür; Mısır’a tekrar giriş yapmak için yeni bir vize alınması gerekmektedir.

Mısır’da sınır memurlarının sıkı güvenlik önlemleri almasına bağlı olarak Mısır kapıda vize uygulaması kesin sonuç vermeyebilir ve 45 yaş üstü Türk vatandaşlarının konsolosluktan başvuru yapması tavsiye edilmektedir.

Vizem.net, Mısır'a seyahat edecek 45 yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize ve kapıda vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mısır 45 Yaş Üstü Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Mısır 45 yaş üstü kapıda vize, Mısır’a pasaport ile giriş yapıldığı zaman, kapıda vize ücreti karşılığında alınır.

Mısır 45 Yaş Üstü Vizesi Nereden Alınır?

Mısır 45 yaş üstüne kapı vizesi, birkaç havalimanında ve diğer giriş noktalarında mevcuttur; bu noktalardan en tercih edilenleri, Kahire ve Hurghada havalimanıdır.

45 Yaş Üstü için Mısır Kapıda Vize Hangi Havaalanlarından Alınabilir?

45 yaş üstü için Mısır kapıda vizenin alınabileceği havaalanları aşağıda verilmiştir.

  • Kahire Uluslararası Havaalanı
  • St. Catherine Uluslararası Havaalanı
  • Sharm El Sheikh Uluslararası Havaalanı
  • Hurghada Uluslararası Havaalanı
  • Borg El Arab Uluslararası Havaalanı
  • Luxor Uluslararası Havaalanı

Mısır 45 Yaş Üstü Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır 45 yaş üstü vize için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

  • Pasaport: 6 ay geçerliliği ve minimum 2 sayfası boş olmalıdır.
  • Vize ücreti: USD, EUR ya da GBP cinsinden, tam ve nakit olarak ödenmesi gereken Mısır vize ücreti için kişilerin yanında yeterli miktarda döviz bulundurması gerekmektedir ve vize ücreti kredi kartı veya banka kartı ile ödenmemektedir.

45 yaş üstü için kapıda vize uygulamasında, gerekli bütün belgeler tamamlanmış olsa da güvenlik nedeniyle vizenin verilmediği durumlar olabilmektedir ve bu yüzden konsolosluktan başvuru alınması daha güvenilirdir.

Mısır 45 Yaş Üstü Kapıda Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır 45 yaş üstü kapıda vize ücreti 25 USD’dir. Tam ve nakit olarak ve USD, EUR ve GBP cinsinden ödenmesi gereken Mısır kapıda vize ücreti için kredi kartı veya banka kartı kabul edilmemektedir.

45 Yaş Üstüne Mısır Vizesi Kaç Günlük Verilir?

45 yaş üstü Türk vatandaşlarına, Mısır kapıda vize uygulamasıyla maksimum 30 günlük vize verilmektedir; 30 günü dolduran ve daha fazla kalmak isteyen vatandaşların yeniden vize alması gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: