Mısır Vize Fotoğrafı Özellikleri

Mısır Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri

Mısır vize fotoğrafı, Mısır vizesi için gerekli belgeler arasında bulunmaktadır. Tüm Mısır vize türleri için yapılacak vize başvurularında biyometrik vize fotoğrafı, zorunlu evraklar listesinde bulunmaktadır.

Mısır vize fotoğrafının istenen belli kriterlere uygun olması gerekmektedir ve bu kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan vize başvuruları reddedilmektedir. Mısır vize fotoğrafı; beyaz arka fonda, ve son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Vizem.net, Türkiye'den Mısır vizesi almak için başvuru yapacak kişilere vize fotoğrafı ve gerekli diğer vize evraklarının hazırlanması işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Mısır Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?

Mısır vize fotoğrafı ebatı 45 mm uzunluğunda 35 mm genişliğinde olmalıdır.

Mısır vize fotoğrafı için örnek bir görsel aşağıda verilmektedir.

Mısır Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?
Mısır Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?

Mısır Vize Fotoğrafı Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Mısır vize fotoğrafı son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Mısır Vize Fotoğrafında Başörtüsü Kullanımı

Mısır vize fotoğrafı için başörtüsü sadece dini inançlar nedeniyle takıldığında kabul edilmektedir. Fotoğraf başörtüsü ile çekilmiş olsa bile kişinin yüz hatları açıkça görünmelidir.

Mısır Vize Başvurusu için Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

Mısır vize başvurusu için fotoğraf teslimi, Mısır vize işlemlerinin yapıldığı Ankara Mısır Büyükelçiliğine ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna yapılır. Mısır konsolosluklarına vize başvurusu yapmak için öncesinde bir ön başvurunun yapılması gerekmektedir.

İstanbul'dan yapılacak Mısır vize başvurularında, ön başvuru için gerekli evraklar hazırlanmalı ve taratılarak dijital ortama yüklenmelidir.

Taratılan evraklar başvuru yapılacak dış temsilciliğe mail olarak gönderilmeli ve bu şekilde ön başvuru işlemi tamamlanmalıdır. Vize fotoğrafı, Mısır vize formu ile birlikte jpeg ya da pdf formatında gönderilebilir. Belgelerin formatları konusunda bir kısıtlama yoktur, ancak tüm belgeler mutlaka dijital ortamda ve eksiksiz olmalıdır.

Ankara'dan yapılacak vize ön başvurularında, ön başvurunun fiziken konsolosluğa giderek yapılması ve fotoğrafın da o esnada teslim edilmesi gerekmektedir.

Mısır Kapı Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Gerekli Midir?

Mısır kapıda vize uygulaması kapsamında, 20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük kişilere sınır kapılarında bir ay oturumlu giriş vizesi verilmektedir. 45 yaş üstü Mısır vizesi almak için gerekli evraklar eksiksiz ibraz edilmelidir ve sadece umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kapıda Mısır vizesi alabilmektedir.

Kapıda Mısır vizesi başvurusu için gerekli olan evraklar sadece en az 6 ay geçerli ve 2 boş sayfası bulunan bir pasaport ile vize harcı ödeme belgesidir. Mısır kapı vizesi başvurusu için biyometrik fotoğraf gerekmemektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: