Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Vize Başvuru Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

Mısır vize başvuru formu, Mısır’a seyahat etmek isteyen vatandaşların ülkeden onay almaları için gereken ve başvuru sahibine dair bilgiler içeren formdur. Mısır vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması önemlidir çünkü yanlış veya eksik bilgiler vize reddine yol açmaktadır. Mısır vize başvuru formunda doldurulan bilgiler destekleyici belgelerle tutarlı olmalıdır.

Türkiye'nin vize onay oranı en yüksek akredite acentesi Vizem.net danışmanlığında yapılan Mısır vize başvurularında, başvuru formu başvuru sahibinin kişisel bilgilerine göre deneyimli danışmanların desteği ile doldurulabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mısır Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Mısır vizesi başvuru formu, Mısır dış temsilcilikleri üzerinden veya başvuru yapılacak olan dış temsilciliğe mail atılması ile temin edilebilmektedir.

Mısır Vize Formu Ücretli Midir?

Hayır, Mısır vize formu ücretli değildir. Mısır vize formu için ücret isteyen kişilere ve web sitelerine itibar edilmemelidir.

Mısır Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Mısır vize başvuru formunda; ad-soyad, doğum yeri ve tarihi, cinsiyet, uyruk ve medeni hal başta olmak üzere genel bilgiler istenmektedir. Pasaport türü ve numarası, veriliş yeri ve tarihi ve pasaport geçerlilik tarihinden sonra adres, telefon numarası ve e-mail Mısır vize başvuru formunda istenmektedir.

Ziyaret sebebi, Mısır’a giriş tarihi, kalış süresi, giriş sayısı, Mısır’a hangi kapıdan girileceği ve hangi adreste kalınacağı, varsa arkadaş veya akraba isimleri ve adresleri Mısır vize başvuru formu için gerekmektedir.

Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

Mısır Konsolosluğu vize başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?
Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

Mısır Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mısır vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Mısır vize başvurusunda beyan edilen bütün belgelerde ad-soyad kısmının, pasaporttaki ad-soyad kısmı ile birebir aynı olması gerekmektedir ve belgeler doldurulduktan sonra başvuran kişi tarafından ıslak imza atılmalıdır.

Mısır vizesi için başvuran kişi 18 yaşından küçükse belgeler, ebeveyn veya vasiler tarafından imzalanır. Her başvuru sahibinin Mısır vize başvuru formunu tükenmez veya mürekkepli kalemle açık bir şekilde ya da bilgisayarda yazdırarak doldurması gerekmektedir ve Mısır vize başvuru formunun bilgisayarda yazılması halinde formatının bozulmaması ve çıktı aldıktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Mısır Vizesi Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Mısır vizesi formu, İngilizce, Arapça veya Türkçe dillerinden herhangi biri ile doldurulabilir.

Mısır Vize Formu Online Doldurulabilir Mi?

Hayır, Mısır vize formu online doldurulamaz.

Mısır’a vize başvurusu yapmak için online portal veya uygulama bulunmamaktadır. Mısır vize başvuru formu elde tükenmez veya mürekkepli kalemle veya bilgisayara indirilip çıktısı alınarak doldurulabilir.

Mısır Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Mısır vize başvurusu formuna fotoğraf eklenirken ilgili yere yapıştırılması gerekmektedir. Mısır vize başvuru formu için 2 adet biyometrik fotoğraf olması lazımdır ve ölçülerinin, 4.5 x 3.5 cm olması gerekmektedir.

Mısır vize fotoğrafı, en az 6 aylık, arka planı beyaz ve renkli olmalıdır. Başvuru sahibinin doğrudan kameraya bakması, yüzünün açık bir şekilde görünmesi, güneş gözlüğü takmaması gibi gereksinimler tamamlandığı takdirde Mısır vize fotoğrafı kabul edilebilir seviyede olmaktadır.

Mısır vizesi için fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Mısır Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?
Mısır Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Mısır Vize Formu Nereye Teslim Edilir?

Mısır vize formu, vize başvurusu yapılacak dış temsilciliğe teslim edilir. Mısır vize başvurusu Ankara Mısır Büyükelçiliği’nden yapılıyorsa başvuru formu elden teslim edilir fakat İstanbul Mısır Başkonsolosluğu’ndan yapılıyorsa ilk önce elde doldurulup imzalanır ve sonrasında taranıp diğer evraklarla beraber konsoloslosluğa mail yoluyla atılır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: