Mısır Vize Ücreti

2023 Mısır Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

Mısır vize ücreti Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. İş, eğitim, turizm, ticari gibi amaçlar ile Mısır vizesi alacak olan bireylere vize türüne göre farklı ücret uygulanmaktadır.

Mısır vize ücreti USD kur cinsinden ödendiği için başvurulduğu tarihteki döviz kuruna göre değişiklik gösterebilir; güncel vize harcı bilgisi için Mısır Konsolosluğunun resmi sayfası üzerinden ya da başvuru yapılacak dış temsilcilik ile mail ya da telefon yolu ile iletişim kurularak bilgi alınması gerekmektedir. Mısır vize fiyatları, vize türüne ve vizenin tek ya da çok girişli olmasına göre değişkenlik gösterir.

Vizem.net Türkiye'den yapılan Mısır vize başvurularında vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru formu doldurma işleminden vize takip işlemine kadar tüm süreç için destek veren akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Mısır Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Mısır vize ücreti, başvuru sahibinin vatandaşlığı, uyruğu, vize türü ve vizenin tek ya da çok girişli olması gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Mısır Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Mısır turistik vize ücreti tek ya da çok girişli olması durumuna göre değişiklik göstermektedir. Tek girişli Mısır turistik vize ücreti 30 USD, çok girişli Mısır turistik vize ücreti 90 USD’dir.

Mısır Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Mısır ticari vize ücreti tek ya da çok girişli olması durumuna göre değişiklik göstermektedir ve tek girişli Mısır ticari vize ücreti 65 USD, çok girişli Mısır ticari vize ücreti 90 USD’dir.

Mısır Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır üzerinden yapılacak olan aktarmalar için transit vize alınması gerekmektedir. Mısır transit vize ücreti 60 USD’dir.

Mısır Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Mısır vize ücretinin, başvuru yapılan Ankara Mısır Büyükelçiliği ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna ödenmesi gerekmektedir.

Mısır Konsolosluğu Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Mısır vize ücretinin, Mısır vizesi için gerekli evraklar ile yapılan ön başvuru onay aldıktan sonra vize işlemlerinin tamamlanması ve vizenin pasaporta işlenmesi için başvuru yapılan dış temsilciliğe gidildiğinde tam ve nakit olarak ödenmesi gerekmektedir.

Mısır Vize Randevusu Ücretli Midir?

Mısır vize randevusu için ücret talep edilmemektedir; ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Ankara Mısır Büyükelçiliğinin herhangi bir randevu sistemi bulunmamaktadır; Mısır vizesi başvuru sahipleri konsolosluk işlemlerinde randevu için belirlenen saatler aralığında müracaat ederek işlem yapabilmektedir.

İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna başvuru yapan kişilerin, ön başvurularının onaylandığına dair mail aldıktan sonra konsolosluktan Mısır vize randevusu oluşturmaları gerekmektedir.

Mısır Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Mısır vizesi danışmanlık ücreti başvuru yapılacak vize türüne göre değişmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Mısır vize işlemleri için danışmanlık ücreti kısa süreli vize başvurularında 45-80 USD, uzun süreli vize başvurularında 75-155 USD arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: